✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Filosofams jis davė pretekstą amžinai ginčytis dėl pirmumo, liliputams - priežastį kariauti. Persai jų dovanoja jauniesiems per vestuves kaip vaisingumo simbolį, kinai puošia raudonai gimus vaikui ir tiki, kad tai atneš naujagimiui sėkmę.
Daugelyje pasaulio šalių kiaušinis simbolizuoja visa ko ištakas, gyvenimo pradžią. O štai virtuvėje tai - ne tik pradžia, bet ir visa ko pagrindas. Juos galima tiekti virtus ir keptus, kiaušiniais tinka gardinti beveik visas mišraines, paštetams jie suteikia purumo, paįvairina šaltibarščių ir barščių skonį, suteikia sotumo trintoms sriuboms, be jų neparuoši daugelio padažų, na, kad ir visų mėgstamo majonezo.Šioje knygoje "Kiaušinių valgiai" rasite gausybę pačių įvairiausių, tradicinių ir naujoviškų kiaušinių valgių receptų. Išsamus aprašymas ir pažingsniui iliustruoti receptai padės bet kurį pasirinktą gardumyną paruošti iš pat pirmo karto.
Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kas gali būti paprasčiau: keli lašai aliejaus keptuvėje, įmušam ten vieną kitą kiaušinį, po minutėlės apverčiam ir op - patiekalas paruoštas! Paprasta? Kurgi ne... Jau net šiame recepte slypi daugybė galimybių rinktis: vieni keptuvę nukelia nuo ugnies, vos tik sukreka baltymas, o skystą trynį su pasimėgavimu kabina skrebučiu, kiti uždengia keptuvę, kad ir trynys sukietėtų, bet antroji pusė būtų neapskrudusi, o treti kaip tik padidina ugnį, šliūkšteli dar šlakelį aliejaus ir taip pagruzdina iš abiejų pusių, kad kąsnis net treška tarp dantų.
Kaip manote, jei pasaulyje nebūtų tiek šio patiekalo gerbėjų, ar galėtume įsigyti specialių keptuvių ir f ormelių ruošti paprasčiausiems keptiems kiaušiniams? Ar matėte kada keptuvę, skirtą, tarkime, tik bulvėms kepti? O kotletams? Na, matote, o štai kiaušiniams - tik rinkitės.
Bet tai tik pradžia,.. Patikėkite, kiaušinienė - tai tik trumpas įvadas į išsamią šio produkto kulinariją. Po jos galima kalbėti apie plaktą pautienę, o tada ir prasideda visas įdomumas - priedai ir prieskoniai: lašinukai, šoninė, svogūnai, dešra, grybai... O kur dar skrebučiai, paprikos, bulvės ir smulkinti žalumynai? Nepamirškite, kad visus šiuos produktus galima apkepti ir kiaušinius pilti ant jų, o galima sumaišyti su plakiniu. Su įvairiais deriniais irgi galima drąsiai improvizuoti. Patikėkite, omletas gali būti visoks: ir su daržovėmis, ir mėsiškas, ir saldus, ir apskritai koks tik nori. Be to, nepamirškite, kad kiaušinius galima plakti su vandeniu, pienu, grietine ar grietinėle, patirštinti tinka žiupsnis miltų, dar galima trynius išsukti, o baltymus atskirai išplakti ir tik tada sumaišyti. Omletą galima kepti keptuvėje, orkaitėje ir netgi virti virš garų.
O kai jau išbandysite visus šiuos būdus, imkitės kitų patiekalų: virkite kiaušinius be lukštų, kepkite juos orkaitėje apkepinėse, plakite naminį majonezą ir kitus padažus, kiaušiniais įdarykite kepsnius ir galiausiai - gaminkite kremus ar morengus.
Taigi tradicijos tradicijomis, o šiuolaikinių europiečių požiūris į kiaušinius žemiškesnis: mes labiau vertiname ne magines, o maistines jų savybes. Tad reikia sutikti, kad kalbėti apie virtuvę ir nutylėti apie kiaušinius tiesiog neišeina.
Taigi mums belieka palinkėti jums išradingumo ir, žinoma, gero apetito!
Autorius: | Violeta Barysienė |
Leidėjas: | Septyni menai |
Išleidimo metai: | 2010 |
Knygos puslapių skaičius: | 160 |
Formatas: | 20x24, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786098030105 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti