Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
"Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja" - akcijos "Metų knygos rinkimai 2015" nugalėtoja suaugusiųjų kategorijoje!
Antroje knygoje "Iš dviejų renkuosi trečią. Mano mažoji odisėja" Dalia Staponkutė tęsia gyvenimo kelionės temą, pradėtą esė rinktinėje "Lietumi prieš saulę". Šįkart nuo kultūrinių filosofinių apmąstymų autorė pasuka intymumo link. Tekstai kupini tikroviškų herojų su tikrais vardais ir tikrų įvykių su tikromis detalėmis. Penkios knygos dalys – tarsi penkios autorės gyvenimo kryptys ir vis kitokia asmeninio mito dėlionė. Į Lietuvą ir Kiprą Dalia Staponkutė žvelgia kaip į dvi tėvynes – savo ir dukrų, – tačiau nei vienoje, nei kitoje nesijaučia atradusi save arba išsipildžiusi. Pamažu įsismelkia dar vienos – trečiosios – šalies nuojauta ir iškyla naujo pasirinkimo klausimas.
„Dalia Staponkutė yra viena iš tų retų svetur gyvenančių lietuvių rašytojų, kurių negalima priskirti kokiai nors banaliai apibrėžiamai mūsų literatūros krypčiai, tarkim, emigrantų literatūrai. Nuo pat pirmųjų esė Dalia Staponkutė – galbūt čia „kaltas“ filosofinis rašytojos išsilavinimas – stengėsi suvokti save kitoje kultūroje, atskleisdama tą suvokimą kaip didžiulį analitinį darbą. Ji nuolat reflektuoja ir fiksuoja savo – kaip lietuvės, intelektualios moters ir mamos – asmenybinį kismą tomis aplinkybėmis, kurios žmogų arba „ištapatina“, arba sutvirtina jo šaknis. Prisilietimas „iš vidaus“ prie šeimos ir moters gyvenimo Kipre, kurį dauguma skaitytojų žino kaip paplūdimį, ofšorinių kompanijų rojų ar šalį, kurioje „oras toks, koks Lietuvoje būna dvi dienas per metus“, atvers kitą, kiaurus metus, o gal ir visą gyvenimą audringo klimato zoną – tai pasaulio savyje ir savęs pasaulyje suvokimas.“
Giedra Radvilavičiūtė, rašytoja
„Staponkutės kūrybai būdingam dvipoliškumui suprasti labai paranki ispanų mąstytojo J. Ortegos y Gasseto pasiūlyta perskyra, pagal kurią Viduržemio jūros regiono kultūra yra persmelkta įspūdžių ir jusliškumo, o germanų – Šiaurės ir Vidurio Europos – kultūra yra kupina refleksijos. Ši knyga liudija sėkmingą šių kultūros pavidalų sintezę.“
Dalius Jonkus, filosofas
„Negalėdama pasirinkti tarp dviejų tėvynių, – nes ilgainiui ėmė jaustis svetima abiem, – Dalia Staponkutė pamažu atranda trečiąją šalį, siejamą ne su konkrečia vieta, o su nomadišku tapsmu, kūrybinių ieškojimų ir įspūdžių keliu, džiugesiu ir eksperimentu, atvirumu pasauliui, visuomet siūlančiam kitoniškumą.“
Laura Junutytė, filosofė
„Ši knyga – šiuolaikinis tarpkultūrinių ir lietuviškųjų, išorinių ir vidinių, realybės ir vaizduotės odisėjų variantas.“
Jūratė Čerškutė, literatūrologė
„Kaip ir visoje geroje literatūroje, čia nieko kategoriškai neteigiama, bet leidžiama pajausti daugialypį išgyvenimų audinį.“
Laimantas Jonušys, vertėjas, literatūros kritikas
Knyga iliustruota fotografo Arūno Baltėno nuotraukomis.
TURINYS
I Judėjimas ratu
Lietuviškos vasaros ir kiprietiška kasdienybė 23
Nefelės mokykla 33
Pas lietų 40
Senos vertybės 46
Kartais ir maištas gydo 53
Geriausia pasaulyje uošvė 61
II Draugų ir mylimųjų išlydėjimas
Piterio preliudija 73
Amerikietiška pamoka 84
Pro Niujorką, pro San Fransiską 93
Barselona 102
Dedikacija tiems, kurių nebėra 107
III Vieta ta pati - kryptys naujos
Apie infliaciją ir diogenus 117
Vardai be tėvynės 123
Istanbulan, į Rytus 129
Pakistane, arčiau įvykių centro 138
IV Kalbų maršrutai ir stotys
Bangų ritmu, arba Banalybės baimė 151
Švedų rašytojas graikas 157
Prie Fuerteventūros nuskendusios istorijos 165
Apsilankymas Kaune 168
V Trečiosios šalies nuojauta
Kai trokštu sėsti j laivą iš salos 181
Laimingas aplinkybių sutapimas, arba Meilės neieškoma 187
Kipro ir Lietuvos dekoracijos 195
Asmeninio mito dėlionė 202
Autorius: | Dalia Staponkutė |
Leidėjas: | Apostrofa |
Išleidimo metai: | 2014 |
Knygos puslapių skaičius: | 217 |
Formatas: | 13x20, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9789955605843 |
Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę