„Kitos knygos“ įsikūrė 2004-tais metais ir jie save laikė tikrais leidybos chuliganais.
Leidyklos misija yra siūlyti drąsias knygas, tokias, kurios provokuoja, keičia požiūrį ir kelia intelektines diskusijas.
Leidyklos įkūrėjas Gediminas Baranauskas pasakojo, kad įsikūrimo metu jau buvo juntama gana didelė leidybos konkurencija, leidžiama daugybė knygų. Tačiau atrodė, kad yra dar daug nuostabių leidinių, kuriuos pripažino pasaulis, kai kurie jau tapo klasika, o štai Lietuvoje niekas net neplanavo jų išleisti. Vienas iš tokių vardų yra Charles Bukowski. Vienas žymiausių JAV poetų ir rašytojų išgarsėjo dar būdamas gyvas, skaitė paskaitas universitetuose, pagal jo romanus buvo kuriami filmai, o lietuviai neturėjo progos šio autoriaus pažinti.
Gediminas Baranauskas teigia, kad viena iš priežasčių, paskatinusių pradėti leidybą, buvo būtinybė išleisti lietuviškai Charles Bukowskio knygas. Pirmoji knyga, kurią išleido šviežiai iškepta leidykla „Kitos Knygos“ ir buvo Charles‘o Bukowski’o „Paštas“. Drąsi leidykla imasi žygio užpildyti nišą įdomiais, neatrastais autoriais, kurių kitos leidyklos prisibijo dėl komercinio nepatrauklumo.
„Kitos knygos“ kolektyvas teigia, kad kiekviena knyga turi provokuoti, versti sukti smegenis, priešintis tam, kas ten parašyta, ginčytis, nesutikti. Šios knygos plečia suvokimo lauką. Pradėję leisti Lietuvoje dar neatrastus autorius, leidėjai stengėsi skaitytojus kuo geriau su jais supažindinti ir į kiekvieną knygą įtraukdavo straipsnį apžvelgiantį autoriaus kūrybą ir jos kontekstą. Tuo atsiskleidžia „Kitos Knygos“ požiūris, kad knygą reikia ne tik aprengti gražiu rūbu, bet ir duoti skaitytojams kažką papildomai.
Pradėjusi veiklą leidykla leido unikalią knygų seriją INTRO. Tai buvo įvadas į 6-8 dešimtmečio literatūros „undegroundą“. Serijos leidiniai buvo atrenkami itin kruopščiai: tai turėjo būti pirmą kartą lietuviškai leidžiamas autorius, be to iš tiesų reikšmingas. Serijoje buvo išleistos Charles Bukowski, Richard Brautigan, Eduard Limonov, William S, Burroughs, Hunter S. Thompson bei Allen Ginsberg knygos.
Bėgant laikui, kito ir leidyklos veikla. Iš pradžių visiški chuliganai leidę tik itin specifinę literatūrą, dabar bando prisitaikyti prie nedidelės rinkos. Leidykla savo asortimentu mėgina patraukti ir šiek tiek įvairesnį skaitytojų ratą. Tačiau aukštos kokybės kriterijai išlieka tie patys – knyga privalo išjudinti skaitytojo mintis.
„Kitos Knygos“ leidžiamų knygų žanras įvairus. Asortimente rasime fantastikos klasikus, tokius kaip Kurt Vonnegut, H. G. Wells, Stanisław Lem, Douglas Adams, Arkadijus ir Borisas Strugackiai, Isaac Asimov ir kitus. Grožinės literatūros mėgėjai ras ir modernių romanų, detektyvų ar gyvenimiškų istorijų.
„Kitos knygos“ leidžia nemažai mokslo populiarinimo, filosofinių, socialines temas nagrinėjančių, kultūrinių bei politinių kūrinių.
Pastaraisiais metais skaitytojai ypač mėgo biografijas, pvz., Marina Abramović „Eiti kiaurai sienas“ bei Hayden Herrera „Frida“. Domėjosi įdomiosios istorijos knygomis, tokiomis kaip Yuval Noah Harari „Sapiens. Glausta žmonijos istorija“, Stephen Hawking „Trumpa laiko istorija“, Peter Wohlleben „Paslaptingas medžių gyvenimas“. Taip pat populiari buvo kultinė Douglas Adams fantastika „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“.
Dėmesį verta atkreipti ir į Roberto Bolaño „2666“, Howard Phillips Lovecraft „Tykantis tamsoje. Kūrybos rinktinė“, Andy Warhol „Andy Warholo filosofija (nuo A iki B ir atgal)“, László Krasznahorkai „Šėtoniškas tango“, Peter Singer „Gyvūnų išlaisvinimas“.
Taigi, unikalumu išsiskirianti leidykla „Kitos Knygos“ draugauti kviečia nebijančius iššūkių ir naujovių ieškančius skaitytojus. Šie chuliganai drąsiai teigia, kad vien dėl leidimo neverta leisti knygų, jų ir taip gerokai per daug. Leidykla nepasiduoda madoms, šalina „baltąsias dėmes“ ir priešinasi leidybos komerciškėjimui.