Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>

Ken Robinson (g. 1950 m.

Ken Robinson knygos

Rasta: 2
Rasta: 2

kovo 4 d., Liverpulis, Anglija) – britų lektorius, paskaitų bei seminarų vedėjas, švietimo ir edukacijos specialistas.

Ken Robinson gimė darbininkų šeimoje, buvo vienas iš septynių vaikų. Jo brolis tapo profesionaliu futbolininku, o pats Kenas pasirinko mokslininko karjerą. Vaikystėje berniukas sirgo poliomielitu ir dėl ligos sukeltų pasekmių lankė specialią mokyklą. Vėliau studijavo anglų kalbą ir dramą, o 1981 m. Londono universitete apgynė disertaciją apie dramos bei teatro taikymą edukacijoje.

Baigęs doktorantūros studijas Ken Robinson vadovavo projektui „Menai mokyklose“, kuriuo buvo siekiama įdiegti mokyklose meno disciplinų mokymą. Projekte dalyvavo per 2 tūkst. mokytojų ir buvo įgyvendinta virš 300 iniciatyvų.

Ken Robinson dvylika metų dirbo Warwicko universitete ir šiuo metu yra šios mokyklos profesorius emeritas. Keleto aukštųjų mokyklų garbės daktaro laipsnį turintis mokslininkas už pasiekimus mokslo, kūrybiškumo ir meno srityje apdovanotas ne vienu prestižiniu apdovanojimu. Garbingiausias iš jų – riterio vardas, suteiktas Jungtinės Karalystės karalienės Elžbietos II.

Ken Robinson vardą atpažįsta visi besidomintys TED konferencijomis. Ken Robinson jose dalyvavo triskart ir kalbėjo apie švietimą bei kūrybiškumą. Jo pranešimas „Ar mokyklos žudo kūrybiškumą?“ yra visų laikų žiūrimiausias TED įrašas, peržiūrėtas net 37 mln. kartų.

Pagal Ken Robinson koncepciją ugdymas vystosi trimis kryptimis – skatina pasirinkimo įvairovę ir sudaro galimybes atsiskleisti individualiems vaiko gebėjimams, žadina smalsumą ir keičia nusistovėjusias taisykles (tokias kaip standartizuoti testai). Robinson įsitikinęs, kad švietimas yra organiškas, o ne mechaninis procesas, todėl ypač didesnę reikšmę turi draugiškos aplinkos kūrimas, kuris turėtų pakeisti įpratai taikomas bausmes ir kontrolę.

Ken Robinson teigia jokiu būdu neprisiimantis novatoriaus laurų – panašius klausimus pavieniai žmonės svarstė jau XVIII a. Žmonės siekia padaryti visuotinį ugdymą humaniškesnį, todėl vadovaujasi holistinėmis idėjomis: „Aš vienas iš daugelio, dabar perėmusių estafetę, ir savo keliu eisiu toliau, nes šiandien edukacijos klausimai kaip niekad reikalauja skubaus sprendimo. Ugdymo prigimtis - tai ne tik akademinis klausimas, jį svarstydami kalbame apie žmones ir jų gyvenimus – todėl labai svarbu būti kuo tikslesniems“, įsitikinęs Ken Robinson.

Į lietuvių kalbą išversta Ken Robinson ir Lou Aronica knyga „Atrask savo stichiją“.