✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

Justinas Kisieliauskas (g. 1986 m.

Justinas Kisieliauskas knygos

Rasta: 2
Rasta: 2

rugpjūčio 5 d., Kaunas) – ekonomikos mokslų daktaras, marketingo specialistas, dėstytojas, Vytauto Didžiojo universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanas, poetas.

Justinas Kisieliauskas – socialinių tinklų žvaigždė. „Facebook“ jo eilių ir minčių laukia 27 tūkst. sekėjų, dar 6 tūkst. seka jo „Instagram“ paskyrą. Jo gerbėjus pasitinka kūryba, autoriaus įvardinama kaip naujosios kartos tekstai – šiuolaikiški, netelpantys į įprastus rėmus bei standartus ir išsaugoję maišto dvasią.


Autorius teigia, kad dar mokykloje auklėtoja skatino jį imtis įvairios kūrybinės veiklos – vaidybos, dainavimo, o galiausiai –  ir rašymo. Knygos Justiną lydėjo nuo mažumės – tėtis jam skaitydavo prieš miegą, namie stovėjo didelės knygų spintos, o šeimoje vietoj žaislų vaikams buvo dovanojamos knygos. Kurti jis taip pat ėmė mokykloje – kiekvienas vaikas turėjo kasmet tėvams padovanoti savo kūrybos sąsiuvinį. Tai ugdė Justino įprotį rašyti – kūryba atstojo dienoraštį.


Tarp skaičių ir jausmų balansuojantis ekonomistas ir savo poeziją vadina ekonomine – arba taupiąja. Jis laikosi minimalizmo principo, stengiasi neperkrauti teksto nereikalingais, pertekliniais žodžiais. Kaip teigia šiais laikais „socialinių tinklų Šekspyrais“ vadinamas vienas iš kūrėjų, jo eilės – atsvara internetinės erdvės negatyvui.


Justinas Kisieliauskas sako neskaitantis grožinės literatūros – jis įsitikinęs, kad jai reikia laiko ir lygina ją su tortu. Tai skanu, tačiau daug negalima – kartu jis baiminasi, kad per didelis susižavėjimas kitų autorių kūryba gali paveikti jo autorinį stilių. Tad radęs laisvą minutę jis labiau domisi mokslo populiarinimo ar populiariosios psichologijos knygomis.


Justinas Kisieliauskas teigia, kad svarbi jo tapatybės dalis yra Kaunas – miestas, kuriame rašytojas ir ekonomistas gimė, augo ir pradėjo savo karjerą. Jį žavi šio miesto išskirtinumas ir autentika, nuolatiniai mieste vykstantys virsmai. Jis teigia, kad pirmoji jo knyga „Meilė etc.“ įkvėpta Kauno, o ypač Žemųjų Šančių rajono – jame gyvena įvairiausi žmonės, nuo tautinių mažumų iki kultūros ir meno atstovų.


Šiandien autorius yra sukūręs jau dvi knygas. Kaip teigia pats, pirmosios knygos „Meilė etc.“ tiražas buvo išgraibstytas per nepilnus metus. Ar antroji – „Gyvenimas etc.“ – sulauks tokios pat sėkmės? Autorius užsimena, kad trečioji jo knyga galbūt bus kitokia – jis jau seniai brandina idėją sukurti prozos kūrinį ir išleisti romaną.