✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

Julian Barnes (g. 1946 m.

Julian Barnes knygos

Rasta: 11
Vienintelė istorija | Julian Barnes
-70% su kodu: PATOGU
3,68 
12,28 
Turime sandėlyje
Kalbant atvirai | Julian Barnes
-60% su kodu: PATOGU
4,35 
10,87 
Turime sandėlyje
Kalbant atvirai (knyga su defektais) | Julian Barnes
-10% su kodu: PATOGU
2,69 
2,99 
Turime sandėlyje
Flobero papūga (knyga su defektais) | Julian Barnes
-10% su kodu: PATOGU
4,76 
5,29 
Turime sandėlyje
Laiko triukšmas (knyga su defektais) | Julian Barnes
-10% su kodu: PATOGU
5,39 
5,99 
Turime sandėlyje
Rasta: 11

sausio 19 d., Lesteris, Anglija) – britų rašytojas, daugkartinis „Man Booker“ premijos nominantas ir laureatas, taip pat įvertintas Prancūzijos Menų ir raštijos ordinu.

Pasaulį Julian Barnes išvydo Lesteryje, tačiau po šešių savaičių šeima persikėlė į Londono apylinkes. Čia Julianas praleido savo vaikystę. Vienintele su gimtąja vieta jungiančia sąsaja vėliau liko tik parama Lesterio futbolo klubui. Abu berniuko tėvai buvo prancūzų kalbos mokytojai, sūnus sekė jų pėdomis. Baigęs mokyklą, jis studijavo šiuolaikines kalbas Oksfordo universitete.

Po studijų būsimasis rašytojas dirbo Oksfordo anglų kalbos žodyno leksikografu, vėliau - „New Statesman“ ir „New Review“ žurnalų literatūros skyriaus apžvalgininku bei redaktoriumi, dar vėliau - televizijos apžvalgininku.

Pirmasis Julian Barnes romanas „Metroland“ pasirodė 1980-aisiais, tačiau jį išgarsino trečiasis romanas - „Flobero papūga“. 1984 m. 1980-aisiais, prisidengdamas Dan Kavanagh pseudonimu, Julian Barnes parašė dar ir detektyvinį romaną. Jei „Metroland“ rašymas užtruko 8 metus, kriminalinė istorija atsirado per dvi savaites. Rašytojas teigė, kad tai buvo eksperimentas: rašyti itin susikaupus ir kaip galima greičiau.

2011 m. pasirodžiusi jo knyga „Pabaigos jausmas“ pelnė prestižinę „Man Booker“ premiją. Priimant šį sprendimą žiuri užtruko vos 31 minutę. Vėliau komisijos pirmininkė Stella Rimington teigė, kad romanas yra kreipimasis į XXI-ojo amžiaus žmoniją. Knyga tapo „New York Times“ bestseleriu.

Apie savo asmeninį gyvenimą Julian Barnes nedaugžodžiauja. Prancūzų filologų šeimoje užaugęs rašytojas yra žinomas frankofilas – Anglijos bei Prancūzijos santykiai dažnai atsispindi ir jo kūryboje. Rašytojas globoja tarptautinę organizaciją „Laisvė nuo kankinimų“. 2013 m. Julian Barnes aktyviai kritikavo Didžiosios Britanijos valdžią dėl masiškai uždaromų viešųjų bibliotekų.

Šiuo metu jis gyvena Londone. Julian Barnes buvo vedęs literatūros agentę Pat Kavanagh, kuri mirė 2008 m. Gedėdamas žmonos, jis parašė knygą „Gyvenimo lygmenys“.