✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

Džonas Steinbekas (John Steinbeck, 1902 m. vasario 27 d., Salinas, JAV – 1968 m.

Džonas Steinbekas (John Steinbeck) knygos

Rasta: 10
Apie peles ir žmones | Džonas Steinbekas (John Steinbeck)
-47% su kodu: PATOGU
4,78 
9,08 
Turime sandėlyje
Į Rytus nuo Edeno | Džonas Steinbekas (John Steinbeck)
-23% su kodu: PATOGU
10,77 
13,99 
Turime sandėlyje
Kelionės su Čarliu ieškant Amerikos | Džonas Steinbekas (John Steinbeck)
-50% su kodu: PATOGU
4,58 
9,08 
Turime sandėlyje
Tortilijų kvartalas | Džonas Steinbekas (John Steinbeck)
-72% su kodu: PATOGU
2,97 
10,60 
Turime sandėlyje
Konservų gatvė | Džonas Steinbekas (John Steinbeck)
-44% su kodu: PATOGU
3,81 
6,81 
Turime sandėlyje
Mūsų nerimo žiema | Džonas Steinbekas (John Steinbeck)
-48% su kodu: PATOGU
6,30 
12,11 
Turime sandėlyje
Konservų gatvė (knyga su defektais) | Džonas Steinbekas (John Steinbeck)
-20% su kodu: PATOGU
3,35 
4,19 
Turime sandėlyje
Rasta: 10

gruodžio 20 d., Niujorkas, JAV) – JAV rašytojas, 1962-ųjų Nobelio premijos laureatas, vienas iš moderniosios literatūros klasikų.

John Steinbeck gimė vokiečių, anglų ir airių palikuonių šeimoje. Jo tėvas buvo bažnyčios iždininkas, o mama mokytoja. Būtent jos pavyzdys įkvėpė berniukui norą skaityti bei rašyti. Vasarą jis dirbdavo aplinkinėse fermose, o laisvą laiką leisdavo klaidžiodamas po miškingas apylinkes.

1919 m. John Steinbeck baigė mokyklą ir pasirinko anglų literatūros studijas Stanfordo universitete. Studijas metė 1925 m. ir išvyko į Niujorką. Čia vertėsi pavieniais darbais ir bandė rašyti. Pirmieji bandymai išleisti knygą buvo nesėkmingi ir jis 1928-aisiais grįžo į Kaliforniją, kur dirbo gidu. 1930 m. vedė savo pirmąją žmoną Carol.


Didžiąją depresiją John Steinbeck praleido tėvų namuose. Jam nereikėjo rūpintis išlaidomis būsto nuomai ir visą laiką jis skyrė rašymui. Ir, nusipirkęs nedidelę valtį, žvejojo. 1930 m. jis susipažino su jūros biologu Edu Rickettsu. Tarp vyrų užsimezgė tvirta draugystė – juos jungė meilė menui, muzikai ir filosofijai.

Antrojo pasaulinio karo metais subyrėjo Johno ir Carol santuoka. 1942 m. jis vedė Gwyndoliną Conger ir su ja susilaukė dviejų atžalų. Jų santuoka iširo 1948 m. Tais pačiais metais mirė ir geriausias Steinbecko draugas Edas Rickettsas. Beveik metus rašytoją kamavo depresija. 1949 m. jis sutiko Elaine - savo trečiąją žmoną, su kuria gyveno iki pat gyvenimo pabaigos.

1943 m. John Steinbeck dirbo „New York Herald Tribune“ karo korespondentu. Iš karo lauko rašytojas grįžo kamuojamas ne tik fizinių sužeidimų, bet ir psichologinių traumų. Nepaisant to, 1967 m. jis ryžosi vykti į Vietnamą, iš kur ne tik siuntė straipsnius „Newsday“ žurnalui, bet ir aplankė vieną iš kariuomenėje tarnaujančių savo sūnų.

Per savo karjerą Steinbeckas sukūrė 27 knygas: 16 romanų, šešias negrožinės literatūros knygas ir du apsakymų rinkinius. Pulitzerio premiją laimėjęs romanas „Rūstybės kekės“ laikomas geriausiu rašytojo kūriniu. Jis – svarbi amerikiečių literatūrinio palikimo dalis. Šios knygos visame pasaulyje parduota per 14 mln. kopijų.

Daugelio Steinbecko romanų veiksmas vyksta Kalifornijoje. Juose nagrinėjamos likimo ir neteisingumo temos, pasakojama apie eilinius, paprastus žmones. Jautrumą socialinėms problemoms atspindi ir jo politinės bei religinės pažiūros – John Steinbeck palaikė ryšius su kairiųjų pažiūrų rašytojais ir žurnalistais.