✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

Gintaras Beresnevičius (1961 m. liepos 7 d. - 2006 m. rugpjūčio 6 d.) – lietuvių religijotyrininkas, etnologas, rašytojas.

Gintaras Beresnevičius knygos

Rasta: 11
Paruzija | Gintaras Beresnevičius
-10% su kodu: PATOGU
2,69 
2,99 
Turime sandėlyje
Trumpas lietuvių ir prūsų religijos žodynas | Gintaras Beresnevičius
-10% su kodu: PATOGU
Rasta: 11

Jis Vilniaus universitete studijavo istoriją, vėliau Vytauto Didžiojo universitete dirbo dėstytoju, skaitė paskaitas Lietuvos muzikos akademijoje. 1993-ais metais jis apgynė mokslų daktaro disertaciją.

Religijotyrininkas nuo 1990-ų metų dirbo Kultūros, filosofijos ir meno institute Baltų kultūros skyriuje, pirmininkavo religijotyrininkų draugijai, bendradarbiavo su žurnalais „Darbai ir dienos“, „Naujasis židinys“, „Metai“, „Šiaurės Atėnai“.

Gintaro Beresnevičiaus bibliografiją sudaro 17 knygų, taip pat jis parengė ir publikavo kelias dešimtis mokslinių bei kelis šimtus publicistinių straipsnių. Pagrindinės autoriaus domėjimosi temos – baltų religijų istorija.

Rašytojo knygos apima tiek grožinę, tiek negrožinę literatūrą. Besidomintys specifinėmis temomis turėtų atkreipti dėmesį į leidinį „Religijotyros įvadas“. Autorius teigė, kad pats objektas apima platų spektrą medžiagos ir atsako, kas yra religijos, kas joms bendra ir t.t. Knyga padės perprasti pačią religijos esmę.

Gintaras Beresnevičius išleido ir religijotyros leidinį moksleiviams. Tai „Religijotyra, vadovėlis XI klasei“. Autorius aiškiai ir suprantamai dėsto apie religijotyros esmę ir pateikia išsamią informaciją apie seniausių civilizacijų ir įvairių žemynų religijas.

Už savo esė rinkinį „Ant laiko ašmenų“ rašytojas 2001-ais metais buvo apdovanotas Lietuvos Prezidentūros premija. Šiose istorijose Gintaras Beresnevičius bando apmąstyti lietuvių tautos likimą nuo barbarų laikų iki šių dienų.

Skaitytojai, besidomintys lietuvių, baltų kultūra ir religija, ypač vertina knygą „Lietuvių religija ir mitologija“. Gyva ir įtraukiančia kalba parašytas tekstas prikelia senuosius dievus ir papročius, o autorius, vadovaudamasis tautosakos pavyzdžiais pagrindžia provokuojančius ir diskutuoti kviečiančius teiginius.

Daug dėmesio tarp skaitytojų ir kritikų sulaukė Gintaro Beresnevičiaus knyga „Nuostabūs Tomo Vagabundo nuotykiai ir regėjimai“. Šis kūrinys apjungia regėjimus, nuojautas, haliucinacijas, košmarus ir keistą mitologinį pasaulį. Deja, romanas taip ir liko nebaigtas.

Gintaras Beresnevičius – svarbi asmenybė tiek akademiniame, tiek literatūriniame pasaulyje. Jo darbai ir kūryba buvo apdovanota įvairiomis premijomis bei prizais. Taip pat autoriaus tyrimai ir tekstai vertinami jo kolegų mokslininkų. Rekomenduojame religijotyrininko knygas įsigyti internetu.