Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>

Gilbert Keith Chesterton (1874 m. gegužės 29 d., Londonas, Anglija - 1936 m.

Gilbert Keith Chesterton knygos

Rasta: 4
Žmogus, kuris buvo Ketvirtadienis | Gilbert Keith Chesterton
-10% su kodu: PATOGU
Rutulys ir Kryžius | Gilbert Keith Chesterton
-10% su kodu: PATOGU
5,66 
6,29 
Turime sandėlyje
Ortodoksija | Gilbert Keith Chesterton
-10% su kodu: PATOGU
3,11 
3,46 
Turime sandėlyje
Rasta: 4

birželio 14 d., Beaconsfieldas, Anglija) – anglų poetas, rašytojas, žurnalistas, teologas, literatūros ir meno kritikas.

Rašytojas gimė Edwardo Chestertono ir Marie Louise Grosjean šeimoje. Mokėsi Šv. Pauliaus mokykloje, vėliau Londono universiteto koledže studijavo piešimą, domėjosi literatūra. Studijų taip ir nebaigė.

Gilbert Keith Chesterton gyvenime ypatinga vieta visada priklausė religijai. Gimęs pakrikštytas kaip anglikonas, nors šeima išpažino unitarizmą – tikėjo, kad Švenčiausioji Trejybė neegzistuoja ir Dievas yra viename asmenyje. Suaugęs Chestertonas tapo kataliku, laikydamas anglikonybę tik imitacija, o katalikybę – tikrąja, ortodoksine krikščionybe. Po atsivertimo vyko į piligriminę kelionė į Šventąją žemę, aplankė Jeruzalę ir Palestiną. Po rašytojo mirties Romo popiežius atsiuntė Chesterton šeimai užuojautos laišką, kuriame pavadino Gilbert „tikėjimo sergėtoju.

Nuo pat mažens Gilbert Keith Chesterton domėjosi menu – net jo kūryba abstrakčias idėjas išreiškia vizualiais, konkrečiais įvaizdžiais. Tai atspindi ir grožiniuose kūriniuose vartojamos meninės raiškos priemonės.


Nuo 1895 m. žurnalistu dirbęs Chestertonas nevengdavo dalyvauti viešuose debatuose - spaudoje diskutuodavo su George’u Bernard’u Shaw, H. G. Wellsu, Bertrandu Russellu ir kitais garsiais to meto visuomenės veikėjais bei intelektualais. Nuo 1905 metų trisdešimt metų turėjo savo skiltį „The Illustrated London News.


1901 m, vedė Frensis Blog, kuri buvo vienintelė jo viso gyvenimo meilė.


1930 m. radijas pakvietė Chesterton vesti laidą - jo balsą išgirdo ir žinojo visa Anglija.
Chesterton knygos buvo ypač populiarios Amerikoje, ten nuvykęs jis skaitė paskaitas ir skelbė pamokslus.

Būdamas aukšto ūgio ir įspūdingos išvaizdos, tačiau itin užmaršus Gilbert Keith Chesterton dažnai atsidurdavo kurioziškose situacijose. Stambaus sudėjimo Chestertonas kartą pasakė Bernardui Shaw, kad pažiūrėjus į pastarąjį atrodo, jog Angliją ištiko badas. Shaw atsakė: „Pažiūrėjus į tave, atrodo, kad tu jį ir sukėlei.“ Tipinis Cherstertono įvaizdis – įspūdingas stotas, apsiaustas, lazda ir cigaras. Jis dažnai pamiršdavo, kur turi būti, ir vėluodavo į ten vežančius traukinius.

Gilbert Keith Chesterton – produktyvus rašytojas, parašęs apie 80 knygų, kelis šimtus poemų, 200 apsakymų, 4000 esė ir keletą dramų. Jis rašė grožinės literatūros kūrinius, straipsnius apie religiją, visuomenę, politiką, domėjosi istorija. Jo kūriniuose netrūksta ironijos ir humoro, o mėgstamiausia jo literatūrinė priemonė - paradoksas.

Gilbert Keith Chesterton parašyta Charles’o Dickenso biografija išpopuliarino šį rašytoją. Chestertonas įkvėpė tokius rašytojus ir mąstytojus kaip C. S. Lewis, Etienne Gilson, Mahatma Ghandis ar Marshallas McLuhanas.

Paskutines dienas Chesterton praleido su žmona ir įvaikinta dukra (savo vaikų Chesterton šeima neturėjo). Rašytojas mirė 1936 m. birželio 14 d. Beaconsfielde.