✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

Deborah Feldman – JAV gimusi vokiečių autorė. Rašytoja išgarsėjo knyga „Neortodoksiška.

Deborah Feldman knygos

Rasta: 3
Neortodoksiška | Deborah Feldman
-10% su kodu: PATOGU
15,29 
16,99 
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Kaip skandalingai išsižadėjau savo chasidiškų šaknų“, kurioje pasakojama apie jos pabėgimą iš ultraortodoksų bendruomenės Niujorke. Pagal knygą buvo sukurtas „Netflix“ mini serialas.

Autorė gimė Brukline, Niujorke. Deborah mama buvo vokiečių žydė, užaugusi pabėgėlių šeimoje. Pačios rašytojos aplinkos vyrai dėvėjo juodas kepurėles, juodus paltus ir juodus marškinius. Jie sakė, kad ryškios spalvos yra velnio darbas. Autorė skaitydavo knygas, kurias paslapčia pasiimdavo iš bibliotekos ir taip susipažino su svetimu, bet labai įdomiu pasauliu. „Anė iš Žaliastogių“ ją ypač sužavėjo, kaip ir „Mažosios moterys“ bei Dikenso pasakojimai.

Kadangi Deborah Feldman skaitė anglų, o ne hebrajų kalba, ji jautėsi esanti bloga mergaitė – taip jai buvo įdiegta nuo mažų dienų.

Prieš paliekant bendruomenę, rašytojai tokie dalykai kaip važiavimas metro, grojimas pianinu, vairavimas ar paprasčiausių džinsų dėvėjimas atrodė nepasiekiama ir neįmanoma svajonė. 17 metų ji buvo per prievartą ištekinta, o devyniolikos sulaukė sūnaus.

D. Fieldman teigia, kad sūnaus gimimas buvo tas lūžio taškas, paskatinęs palikti chasidų bendruomenę. 2006-ais metais ji su vyru išsikraustė ir pareiškusi, kad norėtų lankyti verslo kursus, kurie papildytų jų pajamas, pradėjo studijuoti literatūrą Sarah Lawrence koledže Bronksvilyje.

Netrukus Deborah Feldman ėmė dėvėti džinsus, aukštakulnius, taip pažeisdama griežtą chasidų aprangos kodą. 2006-ais metais ji su sūnumi paliko vyrą ir nutraukė visus ryšius su chasidų bendruomene. Kelis mėnesius ji gyveno pas draugus ir konsultavosi su teisininkais, kad neprarastų sūnaus globos.

Nuo 2014-ų metų Deborah gyvena Berlyne, tapo Vokietijos piliete ir dirba rašytoja. Jos tekstai nugula tinklaraštyje, o autobiografija „Neortodoksiška. Kaip skandalingai išsižadėjau savo chasidiškų šaknų“, kurią Lietuvos skaitytojai gali įsigyti internetu, tapo tarptautiniu bestseleriu. Vėliau ji išleido knygą „Exodus: A Memoir“ bei jos papildymą „Überbitten“.

Deborah Feldman teigė, kad kūryba vokiečių kalba ją išlaisvino ir kaip autorę, ir kaip asmenybę. Savo rašymo stilių rašytoja apibūdino kaip senamadišką dėl XVIII a. jidiš kalbos versijos, su kuria ji užaugo.

Be to, kad pagal debiutinę rašytojos knygą buvo išleistas „Netflix“ mini serialas, ši kompanija taip pat sukūrė dokumentinį filmą, kuriame fiksuojamas kūrybinis procesas ir filmavimo scenos bei aptariami knygos ir serialo skirtumai.