Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>

Deividas Herbertas Lorensas (angl. David Herbert Richards Lawrence (1885 rugsėjo 11 d., Eastwood, Jungtinė Karalystė – 1930 m.

David Herbert Lawrence knygos

Rasta: 4
Ledi Čaterli meilužis | David Herbert Lawrence
-50% su kodu: PATOGU
9,13 
18,26 
Turime sandėlyje
Mylinčios moterys | David Herbert Lawrence
-10% su kodu: PATOGU
17,73 
19,70 
Turime sandėlyje
Sūnūs ir meilužiai | David Herbert Lawrence
-67% su kodu: PATOGU
4,49 
13,63 
Turime sandėlyje
Sūnūs ir meilužiai (knyga su defektais) | David Herbert Lawrence
-20% su kodu: PATOGU
Rasta: 4

kovo 2 d., Vence, Prancūzija) - vienas iškiliausių ir prieštaringiausių XX a. britų rašytojų.

David buvo ketvirtas vaikas kalnakasio ir mokytojos šeimoje. Vaikystėje David nemėgo smurtaujančio tėvo ir buvo aistringai prisirišęs prie subtilios jausmingos mamos. Jaunystės išgyvenimus, motinos ir sūnaus santykius aprašė romane Sūnūs ir meilužiai“.

1898 m. Lawrence gavo stipendiją mokslui Notingamo auštojoje mokykloje, o 1906 m. baigė Notingamo universiteto pedagogikos fakultetą. Dirbdamas mokytoju pradėjo rašyti eilėraščius ir apsakymus.
Pirmasis romasnas „Baltasis povas“ isšpausdintas iškart po motinos mirties, po kurios Lawrence sunkiai susirgo. Dėl sveikatos po keleto metų turėjo atsisakyti mokytojo darbo.


David Lawrence buvo sipnos sveikatos, o būdamas dvidešimt šešerių metų susirgo tuberkulioze.

1912 m. susipažino su buvusio profesoriaus žmona ir tijų vaikų motina Frida Vykli (Frieda von Richthofen), su kuria pabėgo ir po skandalingų skyrybų ją vedė. Iš pradžių jie gyveno Anglijoje, po to keliavo po Vokietiją ir Italiją.


Parašė romaną „Vaivorykštė“ ir „Įsimylėjusios moterys“, abu jie sulaukė dorovingosios spaudos kritikos. David Herbert Lawrence iškėlė meilę kaip svarbiausią kuriamąją jėgą, nevengė vaizduoti atvirų intymaus gyvenimo scenų ir įvairiausių meilės formų, todėl šokiravo santūrią to meto visuomenę.


Nusivylęs Anglija ir nesulaukęs literatūrinės sėkmės Lawrence su Frida 1919 m. išvyko iš šalies.
Pripažinimo ir finansinės nepriklausomybės jis sulaukė Amerikoje. Nuo 1919 m. iki savo mirties Lawrence daug keliavo: važinėjo po Italiją, Australiją, ilgesnį laiką gyveno Niu Meksike nedidelėje rančoje.

1926 m. parašė romaną „Leidės Čaterli meilužis“. Kūrinys buvo uždraustas, apkaltintas nepadorumu, šeimos ir santuokos institucijos griovimu ir tik po 30-ties metų pilnai išleistas JAV bei Anglijoje.
Lawrence sveikata pablogėjo 1930 m. ir kovo mėn. jis mirė nuo tuberkuliozės Vence, Prancūzojoje. Netoli rančos Niu Meksike žmona vyro atsiminimui pastatė koplytėlę, kurios mūrinėje sienoje palaidota urna su rašytojo pelenais.