✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

Chimamanda Ngozi Adichie (g. 1977 m. rugsėjo 15 d., Nigerijoje) – Nigerijos rašytoja.

Chimamanda Ngozi Adichie knygos

Rasta: 3
Amerikana | Chimamanda Ngozi Adichie
-50% su kodu: PATOGU
7,85 
15,69 
Turime sandėlyje
Rasta: 3



Chimamanda Ngozi Adichie yra Nigerijos autorė, savo kūryboje daug dėmesio skyrusi Biafros karui Nigerijoje septintojo dešimtmečio pabaigoje.

Adichie – penkta iš šešių vaikų. Nuo pat mažens ji uoliai skaitė, o didžiausią įtaką jai padarė rašytojo Chinua Achebe romanas „Sugriūva viskas“. Mergina Nsukkoje studijavo mediciną, o 1997-ais metais išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur Rytų Konektikuto valstybiniame universitete studijavo komunikaciją ir politikos mokslus.

Taip pat autorė įgijo kūrybinio rašymo magistro laipsnį Johnso Hopkinso universitete ir studijavo Afrikos istoriją Jeilio universitete.

1998-ais metais Nigerijoje buvo išleista Adichie pjesė „Dėl meilės Biafrai“. Vėliau autorė ją pavadino „siaubingai melodramatiška pjese“, tačiau tai buvo vienas pirmųjų jos kūrinių, kuriuose nagrinėjo XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje vykusį karą tarp Nigerijos ir atsiskyrusios Biafros respublikos.

Vėliau ji parašė keletą apsakymų apie šį konfliktą, kuris tapo itin sėkmingo romano „Pusė geltonos saulės“ tema. Studijuodama Rytų Konektikuto valstijos universitete, ji pradėjo rašyti pirmąjį romaną „Kinrožės žiedas“. Tai Nigerijoje gyvenančios penkiolikmetės, kurios šeima yra turtinga ir gerbiama, bet kurią terorizuoja fanatiškai religingas tėvas, brendimo istorija. Kūrinys buvo apdovanotas ne viena literatūrine premija.

Jau minėta knyga „Pusė geltonos saulės“ – antrasis Chimamanda Ngozi Adichie romanas. Tai ketverius metus trukusių tyrimų ir rašymo rezultatas. Daugiausiai kūrinys buvo paremtas autorės tėvų išgyvenimais per Nigerijos-Biafros karą. Rezultatas – epinis romanas, kuriame vaizdžiai perteiktas karo žiaurumas, tačiau tai padaryta sutelkiant dėmesį į nedidelę grupę veikėjų, daugiausia viduriniosios klasės afrikiečių.

„Pusė geltonos saulės“ tapo tarptautiniu bestseleriu bei taip pat pelnė įvairių prestižinių premijų.

2013-iais metais išleistas romanas „Amerikana“, kurio centre jauna Nigerijos moteris, studijuojanti JAV ir rašanti itin populiarų tinklaraštį apie rasę. Taip pat Chimamanda Ngozi Adichie yra išleidusi negrožinės literatūros kūrinių. Jos esė „Visos mes turime būti feministėmis“ atspindi kalbą, kurią ji sakė TEDx paskaitoje.

Autorės kūrybą vertina ir kritikai, ir skaitytojai. Jei dar nespėjote susipažinti, kviečiame knygas įsigyti internetu.