Užsisakykite iki gruodžio 23d. 15:30 val. ir atsiimkite užsakymus pirmadienį iki 16 val. - patogupirkti.lt sandėlyje Vilniuje, Kalvarijų g. 143 Daugiau  ČIA >>

Bret Easton Ellis (g. 1964 m.

Bret Easton Ellis knygos

Rasta: 2
Rasta: 2

kovo 7 d., Los Andželas, JAV) – amerikiečių rašytojas, scenaristas ir kontraversiškai vertinamas visuomenės veikėjas, priskiriamas  9-ojo dešimtmečio rytinės pakrantės rašytojų kartos grupelei „Brat pack“.

Bret Easton Ellis augo nekilnojamojo turto agento ir namų šeimininkės šeimoje. Bret Easton Ellis pasakoja, kad jo vaikystė nebuvo lengva – 1992 m. miręs jo tėvas buvo alkoholikas, kuris nevengė nei emocinio, nei fizinio smurto. Tėvai išsiskyrė, kai būsimajam rašytojui buvo 16, tačiau autobiografiniai motyvai ir prisiminimai apie tėvo elgesį atsispindi ir rašytojo kūryboje – autorius teigia, kad žinomiausio savo romano „Amerikos psichopatas“ pagrindinį veikėją Patriką Beitmaną sukūrė pagal savo tėvo asmenybę.

Bret Easton Ellis mokėsi Buckley mokykloje Kalifornijoje, vėliau studijavo Benningtono koledže Vermonte. Šioje laisvųjų menų mokykloje jis domėjosi muzika, o vėliau visą dėmesį skyrė savo vaikystės aistrai - rašymui. Dar studijų metais dienos šviesą išvydo jo pirmasis romanas „Less Than Zero“, o 1991 m. pasirodė „Amerikos psichopatas“, laikomas geriausiu Ellis kūriniu.

Rašytojas išbandė save kaip scenaristą, tačiau pagal jo scenarijus sukurti kino filmai nesusilaukė didelės sėkmės ir buvo kritikuojami. Nepaisant to, keturi iš septynių Easton Ellis romanų tapo kino filmais. Šiandien rašytojas įrašinėja tinklalaidę (angl. podcast), kurioje lankėsi tokios įžymybės kaip Kanye West,  Marilyn Manson ir kiti.

Kritikai Ellis laiko save kartos „Kam rūpintis?“ atstovu - jo asmenybę suformavo Hemingvėjaus ir Kingo romanai, bei devintojo dešimtmečio siaubo trileriai. Pastaruoju metu rašytojas negaili kritikos šiuolaikiniam jaunimui. Jis lygina juos su savo kartos atstovais. Ellis sako, kad jų tėvai rūpinosi savo reikalais ir vaikai tapdavo savarankiški kur kas anksčiau. Būtent atsakomybės už savo gyvenimą jis pasigenda tarp šiuolaikinių paauglių.

Bret Easton Ellis teigia, kad rašant jam svarbiausia patirti malonumą: „Būtina mėgautis. Jei man būtų nesmagu, aš nerašyčiau. Jei manęs neįkvepia tema, neįsivaizduoju, kaip galėčiau sėsti prie stalo, įsijungti kompiuterį ir dirbti. Susiėmęs galvą vaitočiau, koks sunkus darbas yra kūryba ir kaip sunku būti rašytoju. Kai rašau, dažniausiai esu įkvėptas romano temos ir noriu rašyti“, – sako autorius.

Jis teigia, kad rašo lėtai. Ir juokauja, kad dėl to turi labai stebėti savo piniginę ir neišlaidauti. Kita vertus, jis pripažįsta, jog jam jau nebereikia užsiimti jokia pašaline veikla - žurnalistika, darbu mokykloje ar scenarijų rašymu.