Į Lietuvą sugrįžęs pavasaris – atsinaujinimo metas. Kyla noras pakeisti išvaizdą, susitvarkyti namus, į savo gyvenimą pakviesti naujų pavasarinių vėjų. Naujų atradimų norisi ir virtuvėje – o kur dar artėjančios Velykos, kurios vėl privers pasukti galvą, kokiais gardumynais šiemet nustebinti savo artimuosius. Interneto knygynas patogupirkti.lt tiki, kad puikiu įkvėpimo šaltiniu naujovėms gali tapti receptų knygos ir pristato naujausias bei skaitomiausias receptų knygas skaitytojams.
Justė Arlauskaitė-Jazzu, Grytė Liandzbergienė „Skanus Jazzu gyvenimas“
Nors Justė Arlauskaitė-Jazzu Lietuvos publikai labiausiai žinoma kaip dainininkė, tačiau taip pat ji yra ir didi maisto gurmanė, kartu su šeima atidariusi du restoranus Anykščiuose. Pasak Jazzu, meilė maistui, noras pasidalinti vaikystės maisto patirtimis ir spalvingomis savo gyvenimo atkarpomis paskatino ją išleisti savo receptų knygą „Skanus Jazzu gyvenimas“.
„Išreikšti meilę man lengviausia dviem būdais: per muziką ir per maistą, todėl kviečiu prisėsti su manimi prie stalo ir drauge paragauti skaniausių patiekalų“, – kviečia dainininkė. Knyga yra paskaninta ne tik gardžiais receptais, kuriuos ji gamino kartu su restoranų Anykščiuose „Basi basi“ ir „Mitai“ šefu Ignu Višinsku, bet ir atvirais prisipažinimais, istorijomis iš vaikystės, kelionių nuotykiais ir pasakojimais, kurie niekada nebuvo aprašyti žiniasklaidoje. Šią knygą Jazzu padėjo parašyti žurnalistė Grytė Liandzbergienė, kuri kartu su dainininke praleido daug vakarų jos virtuvėje, skanaudama šeimininkės gamintus patiekalus ir klausydamasi jos istorijų.
Romas Gaučas, Biruta Stankevičienė „Močiutės receptai“
Visiems žinoma, jog patį skaniausią maistą gamina močiutės! Galimybę sužinoti gardžiausių tradicinių receptų paslaptis pateikia „Romas ir MO“ „YouTube“ kanalo veidai – valgyklų šefė, kulinarė, šauni mama ir močiutė Biruta Stankevičienė bei jos anūkas mokytojas ir maisto entuziastas Romas Gaučas knygoje „Močiutės receptai“.
Į knygą sudėti gerai pažįstami tradiciniai valgiai, kuriems skaniai pagaminti reikės šiek tiek močiutės išminties. Cepelinai, Kijevo kotletai, balandėliai, žemaičių blynai, skruzdėlynas ir kiti lietuvių pamėgti patiekalai nukels į vaikystę, ir padės prižadinti nostalgišką vaikystės skonį savo virtuvėje.
Valesa Schell „Duonos kepimo kursas“
Tikrai ne vienas, mėgstantis suktis virtuvėje, yra susimąstęs apie naminės duonos kepimą. Tik pagalvokite, kaip namiškiai nudžiugtų, ant Velykų stalo išvydę šviežią, dar šiltą ir kvepiantį duonos kepalą!
Svajojantiems apie nuosavos duonos skonį, tačiau niekaip nesiryžtantiems imtis šios misijos – į pagalbą atkeliauja autorės Valesos Shell knyga „Duonos kepimo kursas“. Knygoje lengvai bei suprantamai, su iliustracijomis paaiškinti visi kepimo proceso etapai. Pasinaudoję informacija apie tinkamus duonos kepimo reikmenis ir įvairiausias kildinimo medžiagas įsitikinsite, kad iškepti duoną, bandeles ar prancūzišką batoną yra lengviau nei atrodo.
Vladislav Koržets, Kaarel Koržets „Didžioji žuvies knyga“
Lietuviškos šventės dažniausiai neapsieina be įvairiausių žuvų patiekalų – silkės pataluose, kepto šamo ir lašišos, žuvų kotletukų ir daugybės kitų skanėstų iš žuvies. Leidinyje „Didžioji žuvies knyga“ skaitytojai sužinos, kaip pagaminti žuvų patiekalus, kad šeimos nariai pasigardžiuodami prašytų pakartoti.
Žinomiausias Estijos žvejys Vladislav Koržets kartu su savo sūnumi leidžiasi į informacinę kelionę apie žuvis – jie aprašo, kur ir kokios žuvys gyvena, kaip jas sugauti ir galiausiai – ką skanaus iš jų galima pagaminti. Į išsamų žuvies valgių žinyną sudėta virš 500 receptų apie daugiau nei 400 skirtingų regiono žuvų.
Julija Steponavičiūtė „Kitchen Julie”
Iš perkamiausiųjų TOP‘ų nesitraukianti modelio ir tinklaraštininkės Julijos Steponavičiūtės knyga „Kitchen Julie“ pasakoja apie sąmoningą santykį su maistu. Asmeniškomis ir nuoširdžiomis istorijomis pagardintoje knygoje autorė dalijasi istorija apie paprastą mergaitę, pažinusią mados pasaulį, apie kelionę į save ir sveikesnį santykį su maistu, apie pirmuosius kulinarijos mokytojus – mamą ir tėtį bei maisto kuriamą bendrystės jausmą.
Knygoje skaitytojai ras nemažai šventiškų receptų, taip pat vegetariškų ir augalinės kilmės patiekalų, alternatyvų karvių pienui ar glitimo turintiems produktams. „Žiupsnis įkvėpimo, šlakelis jaukumo ir sauja gyvenimo džiaugsmo. Visus ingredientus gerai sumaišome ir mėgaujamės kasdien“ – toks, anot knygos autorės, yra svarbiausias jos receptas.
„Senojo Vilniaus skoniai“
Lietuvos sostinė, pernai atšventusi savo 700-ąjį jubiliejų visada buvo ne tik inovacijų centras, bet ir metropolis, kuriame buvo plačiai išsivysčiusi gastronominė kultūra.
Svarbaus miesto gimtadienio proga, autorių komanda Rimvydas Laužikas, Antanas Astrauskas, Aleksandras Belyj ir Tomas Rimydis kviečia pasivaikščioti po senąjį Vilnių ir iš naujo atrasti, rodos, pažįstamą miestą bei susipažinti su autentiškais ir išskirtiniais patiekalų receptais knygoje „Senojo Vilniaus skonis“.
Indrė Trusovė „Sveika ir gardu“
Daugelis laikosi nuomonės, jog pats gardžiausias maistas – toks, dėl kurio reikia vėliau jaustis kaltam ir „atidirbinėti“ sporto salėje. Visgi, sveikos mitybos konsultantė, receptų kūrėja ir tinklaraštininkė Indrė Trusovė ginčytųsi, teigdama, kad patys skaniausi receptai yra sveiki ir nesudėtingai pagaminami.
Knygoje „Sveika ir gardu“ autorė ne tik surinko sveikatai naudingus ir pirštus priversiančius apsilaižyti patiekalų receptus, bet pateikė ir vertingos informacijos, kada geriausia juos valgyti ar kuo pakeisti vieną ar kitą probleminį ingredientą. I. Trusovė užtikrina, kad šiems patiekalams nereikės įmantrių ir sunkiai randamų ingredientų – viską galima rasti savo spintelėse ir šaldytuve. Taip pat gausių patarimų bei rekomendacijų šioje knygoje atras ir nusprendę prieš vasarą numesti svorio – autorės teigimu, visai nebūtina atsisakyti užkandžių ar saldumynų, tereikia rasti jiems sveikų pakaitalų. Kokių? Atsakymus atrasite šioje receptų knygoje.
Anželika Laužikienė „Nuo zacirkos iki lydekos“
Kokiais patiekalais išsiskiria Molėtų kraštas? Kokie receptai neviešinami ir iki šiol niekur nebuvo skelbti? Anželikos Laužikienės receptų knyga „Nuo zacirkos iki lydekos“ atskleis, ką savito, įdomaus ir unikalaus turi Molėtų krašto virtuvė bei pasidalins keletu žydų bei Molėtų regione gyvenančių sentikių bendruomenės virtuvės patiekalais. Kartais labai toli žvalgytis ir nereikia – išradingų receptų galima atrasti čia pat, lietuviškoje virtuvėje!
Beata Nicholson „Namų virtuvės hitai“
Iš šios knygos galite tikėtis lengvumo, geros nuotaikos ir daug tikro gyvenimo“, – taip savo naujausią receptų knygą „Namų virtuvės hitai“ pristato kulinarijos guru Beata Nicholson. Joje – daugiau nei 100 kasdienių ir šventinių receptų, kurie suburs šeimą prie bendro stalo.
Dešimtojoje savo knygoje autorė kviečia pažvelgti į gaminamą maistą kitu žvilgsniu, įsileisti į savo virtuvę kuo daugiau įvairovės ir maisto gaminime atrasti lengvumą bei atsipalaidavimą. „Bemėsis pirmadienis“, „Salotų baras“, „Vakarienės reportažas“, „Kviečiu į svečius“, „Lietuvos maisto herojai“, „Tortų karalienė“ – į šiuos skyrius sudėta patiekalų įvairovė nudžiugins tiek gaminti mėgstantį skaitytoją, tiek ir virtuvės naujoką.
Jolita Bernotienė, Onutė Grigaitė „Džiaugsmo virtuvė. Metai pagal šventąją Hildegardą“
Kokių receptų ir šeimininkavimo patirties galima pasisemti iš viduramžių? „Džiaugsmo virtuvė“ – tai pažintinė gastronominė knyga apie viduramžių vienuolę, mistikę, Bažnyčios mokytoją, gydytoją, žolininkę, filosofę, muzikę ir šviesuolę Šv. Hildegardą Bingenietę. Šią knygą sudaro dvi siužeto linijos – informacinė, supažindinanti su Šv. Hildegardos pasaulėžiūra bei veikla ir gastronominė, pristatanti sezoninius augalus, gydomąsias jų savybes ir sveikatos receptus.
Šiame ekonomistės, istorijos ir gastronomijos entuziastės Jolitos Bernotienės ir gamtos mokslų daktarės Onutės Grigaitės leidinyje vegetariški ir mėsos, žuvies patiekalai derinami prie tinkamiausių prieskoninių žolelių ir daržovių – kitaip nei daugumoje kulinarinių knygų, kuriose žolelės derinamos prie mėsos. Receptuose taip pat nėra produktų, kurių Šv. Hildegarda nežinojo, tokių kaip bulvės, pomidorai, kukurūzai, atkeliavę į Europą tik keliais šimtmečiais vėliau. Knygos autorės tiki, kad viduramžių šviesuolės išmintis taps vartais į pamirštą, gardų sezoninį maistą, kuris ne tik gydo, bet ir teikia džiaugsmą.
Palikite komentarą