Pastarieji mėnesiai Lietuvoje ir pasaulyje buvo kupini įvykių. Lietuvoje prasidėjo Seimo rinkimai, siekiant išrinkti, kas valdys šalį artėjančius ketverius metus. Jungtinėse Amerikos Valstijose nerimsta diskusijos dėl artėjančių prezidento rinkimų. Netoliese siaučia karai ir stichijos, turinčios rimtų pasekmių žmonių gyvenimui. Šių dienų įvykių seka verčia pasidomėti politinėmis pasaulio aktualijomis, tad interneto knygynas patogupirkti.lt pristato 10 skaitomiausių ir šiuo metu aktualiausių knygų apie politiką.
Alvydas Jokubaitis „Politinio proto kritika“
„Politikos naujokams“, norintiems geriau išmanyti politiką ir jos prigimtį – rekomenduojama atsiversti Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesoriaus Alvydo Jokubaičio knygą „Politinio proto kritika“. Ši knyga skirta XVIII a. vokiečių klasikinės filosofijos pradininko Immanuelio Kanto 300 metų sukakčiai paminėti.
„Politikos patyrimas panašus į spektaklio ar kino filmo stebėjimą, o ne į faktų pažinimą. Iš spektaklio ir filmo peržiūros tikimės ne mokslinių teorijų, o estetinio pasitenkinimo“, – teigia A. Jokubaitis, tikindamas skaitytojus, jog politika egzistuoja kaip idėjų ir juslių junginys. Remdamasis I. Kanto ir jį interpretavusios XX a. JAV filosofės, politologės Hannah Arendt idėjomis, autorius moko skaitytojus pažvelgti į politikos prasmę plačiau ir suprasti jos esmę pasaulyje.
Valdas Vasiliauskas „Didysis anonimas. Kas valdo Lietuvą?“
Kas iš tiesų laiko Lietuvą už vadelių? Žurnalistas Valdas Vasiliauskas kartu su skaitytojais knygoje „Didysis anonimas. Kas valdo Lietuvą?“ keliauja po Lietuvos istorijos labirintus – kaip atrodė Lietuvos nepriklausomybė ir kodėl desovietizacija šalyje atrodo tokia paviršutiniška? Kodėl šalį skalauja korupcijos bangos, užklupo masinė emigracija ir kas krašte įtvirtino blogiausią kapitalizmo formą?
Leidinyje autorius dėlioja atkurtos nepriklausomybės trijų dešimtmečių panoramą, aptaria, kas sudaro Tautos gyvastį ir istorinę atmintį, nacionalinę kultūrą ir jos iškiliausius kūrėjus, prieš kuriuos rengiami išpuoliai. Knyga patiks mėgstantiems politinę, istorinę literatūrą bei tikintiems kultūros nedalomumo idėja.
Mattias Desmet „Totalitarizmo psichologija“
„Totalitarizmas nėra istorinis atsitiktinumas“, – teigia klinikinės psichologijos profesorius Mattias Desmet knygoje „Totalitarizmo psichologija“. Laikais, kai žmogaus teisė į privatumą sparčiai nyksta, kai didėja cenzūra, asmens sveikata vis labiau tampa valstybės reikalu, o saugumo tarnybų kišimasis auga nesuvokiamu greičiu, privataus gyvenimo troškimas skatina atkreipti dėmesį į valdžios kontrolės klausimą.
Knygoje „Totalitarizmo psichologija“ autorius pateikia įžvalgią psichologinę istorinio totalitarizmo iškilimo ir su juo susijusios masinės formacijos analizę. Čia taip pat aptariama baimės skatinimo kultūra, kuri aukščiausią tašką pasiekė koronaviruso krizės metu, distopinė tautos ateities vizija ir naujai užgimusi totalitarizmo rūšis.
Anna Arutunyan, Mark Galeotti „Žlugimas. Kaip Putino „virėjas“ tapo maištininku“
Jevgenijus Prigožinas – vardas, kuris dar visai neseniai šmėžavo televizijos ekranuose, sukėlęs daugybę kalbų ir nuostabų. Buvęs įkalintas plėšikas, dešrainių pardavėjas, stambaus restoranų verslo atstovas, žiaurumu pagarsėjusių karo samdinių kompanijos „Vagner“ vadovas, o paskui ir „maištininkas“ – kas iš tiesų buvo Putino „virėju“ pramintas Jevgenijus Prigožinas?
Knygoje „Žlugimas. Kaip Putino „virėjas“ tapo maištininku“ britų politologas ir dėstytojas Mark Galeotti bei Rusijos ir Amerikos žurnalistė Anna Arutunyan gilinasi, kaip prezidentui patarnavęs, ukrainiečių krauju susitepęs mėsininkas, kurio gyvybė galiausiai užgeso surežisuotoje lėktuvo katastrofoje, buvo paskelbtas „kovotoju už teisingumą“. Leidinys patiks skaitytojams, ieškantiems daugiau informacijos apie karo baisumus ir povandenines sroves, vykstančias netoliese vykstančio karo lauke.
Bronislovas Genzelis „Ar Lietuva išliks lietuviška?“
Vilniaus bei Vytauto Didžiojo universitetų profesorius, Kovo 11-osios akto signataras Bronislavas Genzelis užduoda skaitytojams klausimą, kuris net nepriklausomybės formavimo laikotarpiu nebuvo toks aktualus, kaip naujųjų laikų akivaizdoje: „Ar Lietuva išliks lietuviška?“.
Tokio paties pavadinimo knygoje autorius apmąsto istorinius šalies posūkius bei jiems įtakos turėjusias istorines asmenybes, gresiančius pavojus valstybės dabarčiai ir ateičiai bei savigriovos pasekmes. Knygoje „Ar Lietuva išliks lietuviška?“ surinkti B. Genzelio tekstai liudija besąlygišką autoriaus ištikimybę demokratinei Lietuvai ir įsipareigojimą nepriklausomos tautinės valstybės ateičiai.
Michael Bar-Zohar, Nissim Mishal „Mosadas“
Metas nusikelti į Izraelio aktualijas. Autorių duetas – Izraelio istorikas, rašytojas ir politikas Michael Bar-Zohar bei žurnalistas Nissim Mishal neria į mitais apipintos slaptosios tarnybos veiklą knygoje „Mosadas“.
Kas slepiasi už dešiniąja valdžios ranka tituluojamos geriausios žvalgybos organizacijos pasaulyje? Kas slypi už pavojingų misijų ir įtemptų istorijų? Autoriai leidžiasi nagrinėti dėmesį prikaustančias istorijas – kaip buvo susidorota su Irano branduolinės pramonės verslininkais, kaip buvo sučiuptas vienas garsiausių nacių funkcionierių Adolfas Eichmanas, ką slaptoji organizacija veikia Sirijoje. Knyga patiks, norintiems nusikelti į realaus pasaulio šnipų istorijas ir žvalgybos misijas.
Jurij Felštinskij „Šimtmečio kombinacija“
Tai knyga, kuri patiks visiems, besidomintiems tamsiaisiais ryšiais tarp Rusijos globojamo stambiojo verslo, įvairių valstybių politikų, korumpuotų verslininkų ir meno kūrinių kolekcionierių.
Istorijos mokslų daktaro ir rašytojo Jurij Felštinskij knyga „Šimtmečio kombinacija“ atskleidžia Rusijos verslininko Dmitrijaus Rybolovlevo bei su juo susijusių kontraversiškų asmenybių – Federalinės saugumo tarnybos generolų Sergejaus Jezubčenkos ir Vladimiro Stržalkovskio, Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir įvairias pareigas ėjusio jo ištikimo ginklanešio Jurijaus Trutnevo, buvusio JAV prezidento, milijardieriaus Donaldo Trumpo, meno prekeivio šveicaro Yves’o Bouvier ir kitų svarbių asmenų susipynusius likimus.
Michael Schuman „Supervalstybė grįžta“
Kinija – viena įtakingiausių mūsų pasaulio valstybių. Auganti Kinijos grėsmė, Tolimuosiuose Rytuose vyraujanti kaitri politinė situacija skatina plačiau pasidomėti šia komunistine šalimi. Tyrinėjant šios šalies istoriją, įtakingų mąstytojų idėjas ir svarbiausius istorinius įvykius, tampa aiškiau, kaip šios šalies gyventojai mato savo vietą pasaulio istorijoje. Rašytojas Michael Schuman kviečia skaitytojus į informatyvią kelionę po Kiniją, knygoje „Supervalstybė grįžta“.
Kinijoje klestėjusi kultūra, ekonomika ir karyba leido jai įgyti supervalstybės statusą ir nors Vakarai kurį laiką buvo įgavę galios perversmą, dabartiniais laikais Kinija susigrąžina savo galios pozicijas. M. Schumano knyga padės skaitytojams perprasti vieną iš nedaugelio iki mūsų laikų išlikusių senovės civilizacijų ir jos žmonių mentalitetą.
Bob Woodward „Baimė“
Artėjančių JAV prezidento rinkimų visas pasaulis laukia sulaikę kvapą. Ar naujasis prezidentas, ar prezidentė taps žmogumi, galinčiu padėti tašką žiauriuose karuose, o gal kaip tik taps įvykių katalizatoriumi? Žurnalistas Bob Woodward kviečia artimiau susipažinti su vienu iš kandidatų, jau pasimatavusiu prezidento kėdę – Donaldu Trumpu, knygoje „Baimė“.
Kai 2016 m. galingiausios pasaulio valstybės prezidentu tapo ekscentriškasis milijardierius Donaldas Trumpas, visi sunerimę laukė, kaip toliau klostysis pasaulio politikos įvykiai. Autorius kviečia skaitytojus kartu apžvelgti buvusio ir galbūt būsimo JAV prezidento pirmuosius kadencijos metus, priimtus sprendimus ir pasigilinti į reikšmes, slypinčias už jo išsakytų kalbų.
Carl von Clausewitz „Apie karą“
Visa tiesa apie karą – šioje naujai atgimusioje prūsų generolo ir karo teoretiko Carl von Clausewitz knygoje. Vokietijos vyriausiojo štabo viršininkas Helmunthas von Moltke ją laikė svarbiausiu tekstu po Biblijos bei Homero, o britų žurnalistas ir istorikas Cyrilas Fallsas knygos autorių pavadino „aukščiausiuoju Marso šventyklos dvasininku“. Nuo pirmojo išleidimo 1832 m., knyga „Apie karą“ virto laiko patvirtinta klasika apie karo dinamiką, tikslą ir priemones, karo meną ir mokslą, nematomus užkulisius ir šiurpius padarinius.
Palikite komentarą