Ne visi romanai gimsta kūrybingoje rašytojo vaizduotėje. Kai kurie pasakojimai nugula knygų puslapiuose tam, kad įkvėptų, padrąsintų ir parodytų, kaip neprarasti vilties net ir itin sudėtingose gyvenimo situacijose.
Šiandien pristatome ir rekomenduojame skaitytojų visame pasaulyje ir Lietuvoje puikiai vertinamus romanus, parašytus pagal tikras gyvenimo istorijas. Visų šių knygų pagrindinės herojės yra moterys, visoms trims teko kovoti už savo teises ir laisves, visos jos įveikė sudėtingas kliūtis.
Waris Dirie DYKUMŲ GĖLĖ
Autobiografinis romanas „Dykumų gėlė“ – tai sukrečianti pasaulinio garso modelio Varis Diri gyvenimo istorija. Tai pasakojimas apie genčių papročių ir tradicijų suformuotą nematomą Afriką, kurioje nėra vietos moteriai.
Varis Diri gyvybė buvo įkainota penkiais kupranugariais. Tiek septyniasdešimtmetis „jaunikis“ pasiūlė jos tėvui už nuotaką. Tačiau dvylikametė paauglė sugebėjo palikti savo namus Somalyje. Mergina ryžosi alinančiai kelionei per dykumą pas savo tetą į Mogadišą. Ten jos laukė sunkus darbas, tačiau galiausiai jos svajonė pasiekti Londoną išsipildė ir ji tapo pasaulinio garso modeliu.
Choga Regina Egbeme UŽ AUKSINIŲ GROTŲ. AŠ GIMIAU HAREME
Baltaodė 42-ejų vokietė Lisa Hofmayer kelionės po Nigeriją metu leidžiasi į avantiūrą: netikėtai įsimyli nigerietį ir už jo išteka. Nutraukusi santykius su savo šeima Vokietijoje, Lisa tapo trisdešimt trečiąja turtingo afrikiečio žmona ir apsigyveno jo prabangiame hareme. Didelėje naujoje šeimoje moteris pagaliau pasijuto saugi ir laiminga.
Netrukus Lisai gimė dukrelė Choga Regina. Mergaitė smagiai augo apsupta daugybės sesių ir prižiūrima daugybės mamų, tačiau po šešioliktojo gimtadienio laiminga idilė baigėsi. Prievarta ištekinta už dvigubai vyresnio nemylimo vyro, Choga Regina ilgai kentė nuolatinius pažeminimus, tačiau gimus sūnui galiausiai apsisprendė išsivaduoti iš šio košmaro.
Ši knyga – tai nepagražinta Chogos Reginos gyvenimo istorija, papasakota jos pačios.
Helle Amin SUSITIKĘ DYKUMOJE
Helė Amin gimė 1964 m. Danijoje. Baigė studijas, dirbo Londone, ten 1990 m. ištekėjo už vyro, kilusio iš Saudo Arabijos, vėliau apsigyveno Balio saloje. Gyvenimas su vyru ir keturiais vaikais atostogų rojumi vadinamoje saloje atrodė tobulas. Tačiau vieną 2002-ųjų dieną idilė suyra ir gyvenimas pasikeičia negrįžtamai.
Grįžusi iš prekybos centro, ji neranda savo vaikų. Netrukus moteris išsiaiškina, kad sutuoktinis pasiėmė jųdviejų vaikus ir grįžo gyventi į savo tėvynę. Pasitelkusi į pagalbą draugus, Helė leidžiasi į svetimą šalį, siekdama susigrąžinti už tūkstančių kilometrų išvežtus vaikus.
Ši Helės Amin kelionė prilygo žygdarbiui – svetimoje, vyrų dominuojamoje visuomenėje ji išdrįso pareikalauti teisingumo ir stoti į kovą už motinos teisę auginti savo vaikus. Moters kova buvo kupina dramatiškų įvykių ir pavojų. Kitos motinos gal būtų pasidavusios, bet tik ne Helė. Jos pačios žodžiais tariant, „dėl savo vaikų būčiau basa perėjusi dykumą“.
Palikite komentarą