Kvapą gniaužiantys peizažai, dvasinis gyvenimo būdas, nepažįstama kultūra ir turtinga istorija – Azijos kraštai nuo senų laikų viliojo lietuvius susipažinti su kitokiu pasauliu rytiniame pusrutulyje. Vis dėl to, jeigu kelionės į Aziją artimoje ateityje dar nenusimato, interneto knygynas Patogupirkti.lt kviečia nusikelti į egzotiškuosius kraštus bent mintimis, skaitant kūrinius, kurių veiksmas vyksta Azijos šalyse.
Vaiva Rykštaitė „Viena Indijoje“
Indija – šalis, kuri nepalieka abejingų. Vieni ja žavisi, pasineria į jos ryškias spalvas ir ore tvyrantį smilkalų aromatą, kiti – bodisi jos nešvaros, skurdo ir pasiutėliško eismo gatvėse. Knyga „Viena Indijoje“ – lietuvių autorės Vaivos Rykštaitės patirčių, savarankiškai keliaujant po Indiją, rinkinys. Knyga pirmą kartą buvo išleista 2014 m. ir susilaukė didelio skaitytojų susidomėjimo, o po dešimties metų, skaitytojų pageidavimu, atgimė naujam gyvenimui.
Autorė, kurios tikrasis vardas – Justė Winder tiki, jog solo kelionės žmogų paverčia labiau žmogumi. Knygoje ji pateikia spalvingą paletę savo patirčių, leidžiantis į nuotykių kupiną kelionę po Indiją, kuri, kaip ji pati atskleidė, ne visuomet buvo saugi ar patogi, tačiau galiausiai baigėsi laimingai. Istorija, kaip žiopla turistė virto moterimi, kuri gėrė čajų su rikšų vairuotojais, ieškojo dvasingumo, įsiveldavo į situacijas, iš kurių atrodė, jog neišsikapanos, ir kuri išmoko būti geriausia kompanija pati sau. Chaotiškas, pagardintas humoru, šokiruojantis ir gyvas V. Rykštaitės pasakojimas atskleis tikruosius Indijos veidus ir įsileis į šalį, kurioje viskas vyksta kitaip.
Lisa See „Arbatos mergaitė iš Kolibrių skersgatvio“
Ši istorija kvies nusikelti į Kiniją. Kiniškų šaknų turinčios amerikiečių autorės Lisa See knyga „Arbatos mergaitė iš Kolibrių skersgatvio“ – tai pasakojimas apie atokų kaimelį Kinijos nuošalėje, vietinių tradicijas ir stiprų ryšį tarp motinų ir dukrų.
Lijan gyvena kaimelyje, kuris priklauso Akhų genčiai – jame vyrauja ritualai ir rutina, čia gyvenimas iš kartos į kartą teka vienodu ritmu. Akhai gyvena izoliuotai nuo kitų tautų ir yra labai ištikimi savo papročiams – jie tiki, jog kiekvienas daiktas turi sielą, gyvena nameliuose iš bambukų ir palmių lapų, o pagrindinis jų pragyvenimo šaltinis – arbatų gamyba.
Susilaukusi nesantuokinio vaiko, Lijan nesutinka paklusti tradicijai, reikalaujančiai, kad toks naujagimis būtų nužudytas. Siekdama išgelbėti dukrą, ji, kartu su puero arbatos plokšte suvynioja ją į antklodę ir palieka svetimame mieste, ant atsitiktinio pastato slenksčio.
Ilgainiui Lijan kasdienybę paženklina gilus sielvartas dėl prarastos dukters, tačiau, nors ir skiriamos didelio atstumo, mama su dukra pasineria į paslaptingas puero arbatos tradicijas, šimtmečiais formavusias jų šeimos istoriją. Knyga padės ne tik mintimis, bet ir skonio receptoriais nusikelti į įprastai nematomąją Kinijos kultūros pusę ir leis užuosti bei pajusti tikrąjį arbatžolių skonį ir galią.
Kevin Kwan „Beprotiškai turtingi“
Kaip atrodo turtingiausiųjų gyvenimas Azijoje? Kokia iš tiesų yra visuomenė, sugebanti vienu metu demonstruoti savo turtus ir būti neapsakomai šykščiais? Iš Singapūro kilusio autoriaus Kevin Kwan romanas „Beprotiškai turtingi“ – tai smagi ironiška komedija apie žmones, kurie turi viską.
Niujorke gyvenanti Reičelė gauna pakvietimą iš savo mylimojo Nikolo apsilankyti jo gimtajame Singapūre, tačiau ji nė neįtaria, jog jos antroji pusė priklauso vienai iš turtingiausių ir žymiausių šeimų Singapūre. Rašytojas pro rakto skylutę parodo skaitytojams, kaip per dieną galima nusipirkti kelis milijonų vertės apartamentus, kaip atrodo turtuolių vestuvės ir kaip net pats turtingiausias žmogus labiau už ekonominę krizę gali bijoti savo močiutės. Lengvas, šmaikštus ir įtraukiantis kūrinys supažindins su šiuolaikinių azijiečių gyvenimu ir leis mintimis pasinerti į prabangą.
Abir Mukherjee „Žmonių šešėliai“
Įtemptų detektyvų mėgėjams taip pat puiki proga nukeliauti į Azijos kraštus kartu su indų kilmės britų rašytojo Abir Mukherjee įtraukiančiais romanais. Naujausias jo kūrinys – istorinis romanas „Žmonių šešėliai“, nukeliantis skaitytoją į praėjusio amžiaus trečio dešimtmečio britų valdomą Indiją, maištingų nuotaikų sūkury šurmuliuojančiame Mumbajuje ir Kalkutoje.
Naujausioje „Kalkutos detektyvų“ serijos dalyje veiksmas sukasi aplink nužudytą hinduistų teologą, o visi nusikaltimo įkalčiai veda prie seržanto Bernardo. Mįslinga teologo mirtis gresia religiniu karu, tad seržantas kartu su Kalkutos pajėgų detektyvu Semu Vindemu leidžiasi į klampias tiesos paieškas, siekdamas apsaugoti miesto gyventojus nuo masinio kraujo praliejimo.
Autorius skaitytojus nukelia į laikmetį, kai imperijos griūtis jau artėjo ir britai netrukus turėjo pasitraukti iš Indijos – taip sukuriant idealias sąlygas detektyvui, kai viena tvarka baigiasi ir nežinia, ko tikėtis, iš naujų santvarkų. Istoriniais vingiais papildytas A. Mukherjee kūrinys patiks tiek įtraukiančių detektyvų, tiek istorinių romanų gerbėjams. Kiti rašytojo kūriniai, kurių veiksmas taip pat vyksta Indijoje – „Mirtis rytuose“, „Dūmai ir pelenai“, „Neišvengiamas blogis“, „Kalkutos detektyvas“.
Ana Johns „Mergina baltu kimono“
Japonija daugeliui asocijuojasi su patikimais automobiliais bei elektronine technika, šalį purtančiais ugnikalnių išsiveržimais ir žemės drebėjimais bei elegantiškomis ir paslaptingomis Geišomis. Vis dėlto, Tekančios saulės šalimi vadinamas kraštas savyje slepia kur kas daugiau.
Amerikiečių autorės Anos Johns romanas „Mergina baltu kimono“ keliauja laiku, pasakodama dvi istorijas – nuo Antrąjį pasaulinį karą iškentėjusios Japonijos iki dabartinių laikų Amerikos.
Tėvas nusprendžia ištekinti septyniolikmetę Naoko už verslo partnerio sūnaus, siekdamas sutvirtinti šeimos padėtį visuomenėje. Tuo metu Naoko mintys visai kitur – ji myli svetimšalį, amerikiečių karinio jūrų laivyno jūreivį, o sužinojusi, kad laukiasi nuo jo vaiko, užtraukia šeimai gėdą ir privalo palikti tėvų namus.
Romano veiksmui persikeliant į šių laikų Ameriką, vėžiu sergantis tėvas perduoda dukrai Tori laišką apie savo praeitį su užuomina apie merginą baltu kimono. Ji nusprendžia leistis į tolimą kelionę ir išsiaiškinti apie tėvo, o kartu ir savo praeitį. Autorę kūrinį parašyti įkvėpė jos pačios tėvo istorija, tad romane remtasi tikrais faktais. Ši knyga – puikus pasirinkimas atostogoms, kuriame meilės pasakojimas susipina su svetimos šalies kultūra ir istorija.
Elif Shafak „Trys Ievos dukterys“
Iš Rytų Azijos nusikelkime į Vakarinę žemyno dalį kartu su vienos žinomiausių turkų rašytojos Elif Shafak knyga „Trys Ievos dukterys“. Ši rašytoja, kaip pati teigia, yra gimusi iš pesimistiško krašto, garsėjančio melancholijos ir liūdesio istorija, tad ir autorės kūryboje tai ryškiai atsispindi – ji susitelkia į jautrias, nepatogias, dažnai skaudžias temas.
Šis romanas sukasi apie tris drauges – Perę, kuri nuolat viskuo abejoja ir niekuo nepasitiki, Šyryn – charizmatišką ir nuotykių ieškančią ateistę, gyvenančią vakarietišku ritmu ir Moną – aršiai ginančią savo religiją, nešiojančią hidžabą ir šventai ištikimą tradicijoms. Jas visas sieja ne tik tai, jog yra musulmonės, bet kartu vaikšto į profesoriaus Azuro paskaitas apie Dievą ir diskutuoja apie religiją. Knygoje gausu pamąstymų apie šiandienos islamo įtaką religijai, laisvamanybę ir moters padėtį musulmoniškame pasaulyje.
Palikite komentarą