Vilniečius bei miesto svečius pasitiko visus metus lauktas, vienas ryškiausių kultūrinių įvykių Lietuvoje – 24-oji Vilniaus knygų mugė. Skaitymą populiarinančiame renginyje pavartyti naujausius leidinius, susitikti su rašytojais, apsilankyti knygų pristatymuose, diskusijose ir kūrybiniuose užsiėmimuose kasmet susirenka tūkstančiai knygas mylinčių skaitytojų. Interneto knygynas patogupirkti.lt kviečia susipažinti su renginyje pasirodžiusiomis šviežiausiomis leidyklos „Alma littera“ knygų naujienomis.
Grožinės literatūros šviežienos – nuo karališkų intrigų iki kelionių laiku
2024 m. Vilniaus knygų mugėje grožinės literatūros skaitytojų laukia daugybė naujų leidinių siaubo, trilerių, romantinių istorijų ir dramų žanrų kategorijose.
Vaikų pamėgta „Kakės Makės“ nuotykių kūrėja Lina Žutautė debiutuoja su suaugusiems skaitytojams skirtu romanu „9 apgamėliai“. Iš mažųjų pasaulio į šmėkliškus Stepheno Kingo stiliaus pasakojimus nėrusi autorė pristato įtampos, aštrių emocijų ir paslapčių persmelktą romaną, kuris patiks visiems ieškantiems adrenalino pojūčio knygų puslapiuose.
Istorinių romanų mylėtojų taip pat laukia ne viena naujiena. Romano „Fata Morgana“ autorė Sonata Dirsytė sugrįžta su dramatiška Žygimanto Senojo nesantuokinės šeimos istorija knygoje „Išdidumo kalinė“. Romano centre – nepelnytai užmirštos, bet ryškų pėdsaką istorijos puslapiuose palikusios trys moterų kartos: nesantuokinių Žygimanto Senojo vaikų motina Kotryna Hochstadė, jos dukra Beata Koščelecka ir anūkė Elžbieta Ostrogiškaitė. Istoriniame romane vaizduojamos karališkos intrigos ir išdavystės, alinančios moterų kovos ir bandymai įsitvirtinti patriarchalinėje visuomenėje. O kiek toliau po Europą pakeliauti skaitytojai kviečiami su Bavarijos princesės Elžbietos-Sisi ir Austrijos imperatoriaus Pranciškaus meilės istorija Gigi Griffis knygoje „Imperatorienė“.
Įdomūs istoriniai vingiai, įtraukiantys nuotykiai ir meilės peripetijos pasitiks skaitytojus naujajame amerikiečių autorės Dianos Gabaldon knygų serijos „Svetimšalė“ leidime. Vienas sėkmingiausių knygų ciklų apie keliones laiku po laukinius Škotijos ir kitus pasaulio kraštus, nuo šiol sudėtas į keturias knygas – „Svetimšalė“, „Laumžirgis gintare“, „Keliautoja“ ir „Rudens būgnai“.
Belaukiančius pavasario šilumos, „Alma littera“ kviečia tamsius vakarus leisti gyvenimiškų ir dramatiškų istorijų draugijoje. Paprasta kaimo mergina, mėgstanti rašyti nepaprastas istorijas – taip save pristato autorė T. I. Lowe, naujosios knygos „Indigo sala“ autorė. Jos knygoje sumaniai supinamas pasakojimas apie išsilaisvinimą iš praeities, nuodėmių atpirkimą, susitaikymą ir meilę, o knygą papildo specialiai sukurtas grojaraštis bei receptai.
Su dramatiška istorija debiutuoja ir amerikiečių autorė Shelley Read romane „Tekėk lyg upė“, kuriame pasakojama apie septyniolikmetę Torę ir jos iššūkių kupiną gyvenimą, pabėgus gyventi į kalnus ir stojus akistaton su laukine gamta.
Šiuolaikinės literatūros gerbėjų taip pat laukia rekomendacijų gausa. Melancholiškas ir linksmas patirtis metant rūkyti aprašo lietuvių prozininkas, poetas ir dramaturgas Sigitas Parulskis knygoje „Kaip aš mečiau“. Į asmenybės paieškas, viduje glūdinčios beprotybės apraiškas ir susidvejinimo temas kviečia leistis škotų autorius Graeme Macrae Burnet knygoje „Pacientė“. Italų rašytojas Paolo Giordano sudomins rimtos moderniosios literatūros mylėtojus su kūriniu „Tasmanija“, kuriame pasakojama vieno žmogaus krizė kataklizmų kamuojamo pasaulio akivaizdoje. O jausmingų melodramų gerbėjams – Irenos Buivydaitės ir Jolitos Herlyn istorija „Atgimusi melodija“ apie žmones, tarpusavio santykius bei laiko ir erdvės nepaisančią meilę.
Dalykinės literatūros rekomendacijos – besidomintiems saviugda, istorija ir gamta
Didžiausioje knygų mugėje Baltijos šalyse taip pateikiama daug naujų pasiūlymų, norintiems papildyti savo namų biblioteką negrožinės literatūros leidiniais.
Skaitytojams, mėgstantiems gilintis į savo vidinį pasaulį ir mokytis naudingų įgūdžių, rekomenduojame dvasinės žmogaus evoliucijos specialisto ir vieno sėkmingiausių Lietuvoje gyvenimo būdo mokymų centro „SoulACTION“ įkūrėjo Rimvydo Židžiūno knygą „Meistro kelias“. Autorius kviečia skaitytojus pažvelgti į savo veiklas visiškai nauju žvilgsniu ir pažinti meistriškumo pasaulį, kupiną sąmoningumo ir darnos. O štai amerikiečių mokslininkas, rašytojas ir meditacijos mokytojas Jon Kabat-Zinn siekia, kad sąmoningumas kuo labiau paplistų medicinoje ir visuomenėje, tad savo knygoje „Kūno ir proto išmintis“ jis pataria, kaip įveikti stresą, skausmą ir ligas, pasitelkiant sąmoningumo praktikas.
Antrojoje savo knygoje „Mūsų šviesa“, buvusi JAV pirmoji ponia Michelle Obama sudėjo dar negirdėtas istorijas iš savo gyvenimo ir su skaitytojais dalijasi kasdienio gyvenimo išmintimi bei veiksmingomis strategijomis, padėsiančiomis šiais neramiais laikais neprarasti vilties ir išlaikyti dvasinę pusiausvyrą. O Lietuvoje gerai žinomas ir žmonių mylimas kunigas Benas Lyris visiems, ieškantiems paguodos, atsakymų ir Dievo artumo pristato naujausią savo ir žurnalistės Dalios Musteikytės knygą „Išgydytos mintys“.
Viešo kalbėjimo ekspertė Neringa Bliūdžiūtė pasirengusi padėti visiems, kurie nori gerinti savo kalbų sakymo įgūdžius. Knygoje „Gerai kalbėti gali visi“ autorė griauna mitus apie viešąjį kalbėjimą ir pateikia naudingų patarimų, kaip kiekvienas gali sakyti kalbas, kurios prilygtų Šekspyro ir Čerčilio kalboms.
Besirūpinantiems savo sveikata, profesionalios mitybos specialistė ir konsultantė Sandrija Čapkauskienė knygoje „Sveikata tavo pilve“ smagiai ir aiškiai aprašo, kokią didelę įtaką žmogaus savijautai daro žarnynas.
Gamtos mylėtojams patiks gamtos fotografo Mariaus Čepulio naujoji knyga „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“, kurioje jis dalijasi per pastaruosius septynerius metus Lietuvoje padarytų gyvūnų bei gamtos reiškinių nuotraukomis ir pasakoja, kokius įspūdingus atradimus pateikia gamta kiekvieną metų mėnesį.
Istorinių knygų mėgėjų laukia net dvi puikios naujienos – Valdo Rakučio knyga „Karai ir taikos. Nuo seniausių laikų iki dabarties“ bei Žilvinės Petrauskaitės ir Eimanto Gudo leidinys „Gedimino kraujas“. Karo istorikas V. Rakutis savo knygoje leidžiasi nagrinėti visais laikais aktualų karo mechanizmą, o LDK istorijos ekspertas E. Gudas kartu su žurnaliste Ž. Petrauskaite neria į Gediminaičių istorijos vandenis ir supažindina skaitytojus su plačia aukštąja Lietuvos gimine.
Jaunimui – fantastinės ir pamokančios istorijos
Karščiausia naujiena jauniesiems skaitytojams – antroji kvapą gniaužiančios knygų serijos „Stiklo sostas“ knyga – „Vidurnakčio karūna“. Įspūdingoje fantastinėje istorijoje skaitytojai yra sugrąžinami į melo sunaikintą kraštą, kurį išgelbėti nuo visiško susinaikinimo gali tik jaunos merginos tiesa.
Paaugliams skirtoje sukrečiančioje, tačiau be galo gražiai aprašytoje istorijoje „Žiemos mergaitės“ pasakojama apie nuo anoreksijos kenčiančią merginą bei jos kovą už gyvenimą. Jaudinančios istorijos autorė Laurie Halse Anderson už savo kūrybą pernai pelnė vieną svarbiausių jaunimo literatūros apdovanojimų – Astridos Lindgren atminimo premiją.
Knygos vaikams ir tėveliams – spalvingi nuotykiai ir gerai pažįstami personažai
Ikimokyklinio amžiaus vaikų dėmesiui – du nauji leidiniai kartu su mylimąją Kake Make. Smalsiems vaikams, kuriems patinka animaciniai filmukai bei Kakės Makės filmas – animacijos studijos „MeinArt“ komandos žaismingas pasakojimas „Kakė Makė. Noriu sužinoti apie animaciją“. Geriau save pažinti ir suprasti savo skirtingus jausmus mažųjų draugė moko užduočių knygelėje „Kakė Makė. Kaip aš jaučiuosi?“.
„Šunyčių patrulių“ draugų laukia kelionė po plovyklą naujausioje knygelėje „Superplovykla. Riedulys ir jo būrys“. Autorės Beatrice Blue pasakojime „Undinėlės uodega“ vaikai susipažįsta su mistiškomis undinėlėmis, o į saldžią sapnų karalystę leidžiasi su Gabriellos DeGennaro knygele „Labanakt su labai alkanu vikšreliu“ bei Michael Rosen meškinais knygoje „Didysis miegas“.
Lietuvių autorės patiems mažiausiems taip pat pristato naujų leidinių. Rašytoja Skaistė Dirgėlienė pasakoja, kaip charizmatiškas peliukas Otis ruošiasi išvykai knygelėje „Otis keliauja atostogauti“. Vaikų knygų autorė Evelina Daciūtė tiek mažiesiems, tiek vyresniems vaikams skirtoje knygoje supažindina su meškių istorijomis bei moko apie sąžiningumą, dalijimąsi ir draugiškumą knygoje „Medaus mainai“.
6-8 metų vaikų džiaugsmui – „Vaiduokliuko“ ir „Plėšiko Hocenploco“ autoriaus Otfried Preußler šviežiausia naujiena – istorija apie mažojo vandenio bei jo draugo karpio Ciprino nuotykius knygoje „Mažieji skaitymo herojai. Mažasis vandenis“. Pakeliauti po pasakišką Norvegiją, kurioje gyvena vikingai, troliai ir kalbantys gyvūnai, mažieji skaitytojai kviečiami Malin Falch knygoje „Šiaurės pašvaistė. Kelionė į Trolių slėnį“. Į naujus nuotykius vaikus taip pat lydi meškiukas Pedingtonas naujausioje knygelėje „Pedingtonas darbuojasi“. O štai tiek vaikus, tiek tėvelius pasivaikščioti po spalvingą Lietuvos kasdienio gyvenimo istoriją nuo akmens amžių iki šių dienų istorikas Zigmas Vitkus ragina knygoje „Lietuvos kasdiena“.
Vaikams nuo 8 metų – linksmi, žaismingi ir kurioziški pasakojimai, kurie patiks net tiems vaikams, kurie ne itin mėgsta skaityti! Jiems rekomenduojamos naujienos – knygos „Bridžita ir pavojingi kepiniai“ bei „Blogiausia gyvenimo savaitė! Ketvirtadienis“.
O ir tėvams, ir vaikams – lengvos bei įdomios knygos apie mitybą ir tvarką namuose. Knygoje „Mano vaikas valgo viską“ tinklaraštininkė Eglė Juzumas pateikia daugybę sveikų ir nesudėtingų receptų visai šeimai, kad virtuvėje būtų smagu, o prie stalo tvyrotų ramybė. Edukologė Renata Lazdin leidinyje „Tvarkingų ir laimingų namų knyga“ moko tėvus atrasti sumanų vaiko daiktų ir dienos organizavimą, o vaikams skirtuose puslapiuose Netvarkos nykštukas kviečia mažuosius šeimos narius atlikti smagias užduotis ir įsitraukti į tvarkos atradimą.
Palikite komentarą