Dainininkai, kurių dainos nukelia į vaikystę, aktoriai, kurių vaidmenys įstringa į atmintį dešimtmečiams, scenos atlikėjai, kurių pasirodymai pašiaušia plaukelius ant odos. Kaip atrodė jų gyvenimai, nematomi plika akimi? Nepasitikėjimas savimi, daugybė bandymų ir nepasisekimų, dingusi motyvacija, smurtas, alkoholis, meilė ir neapykanta savo darbui – tikros žmonių istorijos gali būti įdomesnės nei grožinės literatūros kūrinys. Į žinomų menininkų gyvenimo užkulisius kviečia interneto knygynas patogupirkti.lt ir dalijasi geriausiomis Lietuvos ir pasaulio kūrėjų biografijomis.
Audrey Hepburn
Stiliaus ir elegancijos ikona laikoma Briuselyje gimusi aktorė Audrey Hepburn – viena mylimiausių ir labiausiai iškilusių aktorių kino istorijoje. Ji pakerėjo milijonus žmonių savo grakštumu ir moteriškumu, o filmas „Pusryčiai pas Tifanį“ iki šiol kelia sentimentus.
Autorė Chiara Pasqualetti Johnson kviečia taip pat papusryčiauti, tik šįkart ne pas Tifanį, o pas pačią Audrey, biografinėje knygoje „Pusryčiai pas Audrey“. Šioje biografijoje pasakojama, kaip, Londono baleto studentė bei modelis virto tikra Holivudo legenda. Knygoje atskleidžiama, kaip prasidėjo jos karjera kine, pasakojama, kaip vystėsi aktorės talentas filmuose „Sabrina“, „Atostogos Romoje“, „Mano puikioji ledi“ ir, žinoma, kultiniai „Pusryčiai pas Tifanį“. C. P. Johnson taip pat skiria dėmesį ir aktorės filantropiniam indėliui bei metus, paskirtus UNICEF veiklai.
„Gyventi reiškia duoti. Jei nebenorėsi duoti, nebeturėsi dėl ko gyventi“, – A. Hepburn paliko gilų pėdsaką istorijoje, kovodama už gyvenimą, kuris tiesiog būtų laimingas.
Matthew McConaughey
Vargu, ar atsirastų kino aistruolis, kuris nežinotų populiaraus Holivudo aktoriaus Matthew McConaughey. Jo „sąskaitoje“ – daugybė kino apdovanojimų, tarp jų ir „Oskaro“ statulėlė geriausiam metų aktoriui už filmą „Dalaso pirkėjų klubas“. Žinomas ir už tokias kino juostas kaip „Tarp žvaigždžių“, „Tikras detektyvas“ ir „Kaip atsikratyti vaikino per 10 dienų“, jis nustebino savo gerbėjus savo rašytiniu talentu, išleisdamas biografinę knygą „Žalia šviesa“. Siekdamas save pažinti M. McConaughey 35-erius metus rašė dienoraščius, o galiausiai, išvykęs į vienišą trobelę dykumoje, sujungė savo gyvenimo atsiminimus į vieną leidinį.
Aktorius atvirai pasakoja apie savo gyvenimo patirtis – kaip tėvas jį su broliais mokė tapti vyrais pasitelkus smurtą iki kol pats gaudavo nuo jų atgal ir tuomet pripažindavo juos sau lygiais. Jis atvirauja apie savo santykius su merginomis, apkeliautus kraštus ir kūrybines pertraukas. Pavyzdžiui – siekdamas atsikratyti romantinių komedijų gražuoliuko įvaizdžio jis atsisakė vaidmens romantiniame filme už 14,5 milijonus dolerių ir dešimtmetį nesiėmė jokių romantinių vaidmenų.
Savo knygoje jis pasakoja apie gyvenimo iššūkius ir akimirkas, kai stabtelėjus ties kiekvienu šviesoforu, galiausiai užsidega gyvybiškai svarbi žalia šviesa.
Irena Milkevičiūtė
Lietuvos scenos padangė turi ne ką mažiau šviečiančių žvaigždžių. Operos primadona Irena Milkevičiūtė – neatsiejama Lietuvos operos istorijos dalis. Prieš metus 75-ąjį gimtadienį atšventusi operos solistė garsino Lietuvą ir žavėjo klausytojus savo išskirtiniu balsu garsiausiose pasaulio scenose.
Ji atliko pačius įsimintiniausius vaidmenis žymiausiose visų laikų operose „Madam Baterflai“, „Bohema“, „Traviata“, „Karmen“, „Otelas“, „Turandot“ ir kitose. Pati solistė teigia, jog visus personažus, kuriuos teko dainuoti, yra įsimylėjusi. „Aš visuomet galvoju, kad mes gyvename daug gyvenimų. Laimė įsikūnyti į kitus personažus, kitų gyvenimus. Pabūti kitose istorijose – stebuklas“, – sako I. Milkevičiūtė.
Apie talentingąją atlikėją ir jos gyvenimo vingius žurnalistė Aurelija Arlauskienė parašė knygą „Operos legenda Irena Milkevičiūtė“. Biografinėje knygoje keliaujama kartu su soliste nuo pat jos karjeros pradžios iki didžiųjų pasaulio scenų užkariavimo ir šeimyninio gyvenimo.
I. Milkevičiūtė taip pat yra žymios operos atlikėjos, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Asmik Grigorian mama – ši teigia, jog be dainavimo, mama ją išmokiusi atjautos, dosnumo ir gerumo. Knygos autorė, ruošdama medžiagą, kalbino I. Milkevičiūtės kolegas, studentus, kitus solistus, su kuriais jai teko dainuoti – visi sutartinai teigė, kad legendinė operos solistė spinduliuoja vidinę šviesą, gerumą, yra tyros sielos žmogus.
Freddie Mercury
Šio muzikos karaliaus gyvenimas toks spalvingas, jog sunkiai tilptų knygoje ar filme. Visgi, autorius Ernesto Assante pamėgino šią misiją įvykdyti – biografinėje knygoje „Freddis Mercuris. Legendinis balsas“ jis sudėjo vienos svarbiausių muzikos pasaulio figūros gimimo, pakilimo ir nuosmukio istorijas, grupės „Queen“ atsiradimą ir asmeninio gyvenimo nuotrupas.
Gausybe fotografijų iliustruota knyga – tikras saldumynas Freddie Mercury ir „Queen“ muzikos gerbėjams, suteikianti galimybę palepinti akis ir ausis. Be įspūdingų nuotraukų iš muzikinių klipų ir koncertų, skaitytojai galės juos ir pamatyti, skenuodami QR kodus su nuorodomis į garsiausius atlikėjo vaizdo klipus.
„Nesiruošiu tapti žvaigžde – aš tapsiu legenda!“ – teigė F. Mercury ir jo žodžiams buvo lemta išsipildyti. Tapęs tarptautine muzikos legenda, per du dešimtmečius visiems laikams pakeitęs roko kultūrą, suvienijęs šokių, klasikinės muzikos ir operos balades, pasitelkęs neišsenkančią energiją jis spinduliavo meile muzikai ir žiūrovams.
Kostas Smoriginas
Teatros scenos generolas, bardas ir išskirtinė asmenybė – Kostas Smoriginas ir jo indėlis į Lietuvos kultūrą paliko itin ryškų pėdsaką. K. Smoriginas sukūrė dešimtis vaidmenų teatre ir kine, buvo vienas iš dainuojamosios poezijos žanro pradininkų. Jis teatrui skyrė daugiau nei 40 savo gyvenimo metų, per kuriuos patyrė ir šilto, ir šalto. 2001 m. teatro legenda pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.
Poetas, rašytojas ir scenarijų autorius Arnas Ališauskas leidžia skaitytojams pažvelgti iš arčiau į žymaus atlikėjo gyvenimą. Jo knyga „Kostas: eskizai scenos generolo portretai“ – biografinė knyga, pasakojanti apie aktoriaus vaikystę, šeimą, gyvenimo nuotykius ir profesinį kelią. Būdamas 33-ejų, K. Smoriginas suprato esąs profesionalus aktorius, dievinantis tai, kuo užsiima. Per savo karjerą jis atliko daugybę įsimintinų ir iššūkius keliančių vaidmenų, tačiau išeiti iš jų nebūdavo taip lengva. Knygoje atskleidžiama uždanga, kaip jautėsi jo artimieji, kai aktorius ruošdavosi vaidmenims ir bandydavo juos palikti, kokia yra premijų ir žinomumo kaina, kaip gimdavo patys geriausi spektakliai.
Leonard Cohen
Iš litvakų dvasininkų šeimos kilęs dainų autorius, poetas ir atlikėjas Leonardas Cohenas savo balsu palietė daugelio širdis. Jo dainos tokios kaip „Hallelujah“, „Dance me to the end of love“, „In my secret life“ ir kitos baladės amžiams įrašė jo vardą prie geriausių pasaulio dainininkų.
Aksominio balso savininko gyvenimą išsamiai aprašo muzikos žurnalistė ir metraštininkė Sylvie Simmons biografijoje „Tavo žmogus. Leonardo Coheno gyvenimas“. Ji seka L. Coheno pėdomis nuo gimimo Monrealyje, gyvenimo Londone ir Idros saloje Graikijoje iki šeštojo dešimtmečio Niujorko, kur L. Cohenas pradėjo savo muzikinę karjerą. Autorė seka jo gyvenimo vingiais, nuo pasitraukimo iš viešumos penkiolikai metų iki didingo sugrįžimo ir turo po pasaulį. Pasak jau minėto bardo K. Smorigino, L. Coheno balsas – tarsi gerai subrendęs vynas – aksominis, inteligentiškas ir svaiginantis, pasakojantis apie gyvenimą, meilę ir patį save.
Palikite komentarą