Daugumos žmonių gyvenime džiaugsmas yra retas svečias. Šios knygos tikslas – padaryti taip, kad jis taptų nuolatiniu gyvenimo palydovu. Džiaugsmas nėra nepasiekiama dvasinė siekiamybė. Tai – tiesiog fonas, būtinas, kad visos jūsų gyvenimo sritys klostytųsi palankiai ir nuostabiai. Jei jūsų gyvenimas nebus nušviestas džiaugsmo šviesos, netgi pačios maloniausios veiklos taps našta, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Gyvenime kylančias problemas kiekvienas sprendžia, kaip moka, tačiau, kai džiaugsmas taps nuolatiniu jūsų palydovu, jūs nebebūsite problema savo pačių gyvenime.
„Vidinė inžinerija“ – ne religija, ne filosofija ir ne dogma. Tai gerovės siekimo technologija. Vienas iš 50-ties įtakingiausių žmonių Indijoje, savo įžvalgiomis, aistringomis, įtaigiomis ir šmaikščiomis kalbomis pelnęs iškilaus mąstytojo ir kalbėtojo reputaciją, išminčius ir mokytojas Sadhguru knygoje „Vidinė inžinerija“ siūlo Vakarų skaitytojams išbandytą kelią į gerovę.
Joje rasite galingus klasikinės jogos mokslo instrumentus, kurie kiekvienam padės keisti savo gyvenimą, jo suvokimą ir tapti savo džiaugsmo architektu. Knygą iš anglų kalbos vertė Agnė Sūnaitė, išleido Rašytojų sąjungos leidykla.
Esame užmiršę tikrąją žodžio „Guru“ reikšmę. Pažodžiui jis reiškia „tas, kuris išsklaido tamsą“. Priešingai populiariai nuomonei, guru vaidmuo nėra mokyti, ką nors įteigti ar atversti. Guru yra tam, kad atskleistų jūsų pojūčiams ar psichologinei dramai neprieinamas plotmes, kurių kol kas nepajėgiate suvokti. Iš esmės guru yra tam, kad nušviestų pačią jūsų egzistencijos esmę.
Šios knygos tikslas – kad džiaugsmas taptų nuolatiniu jūsų gyvenimo palydovu. Kad tai įvyktų, autorius siūlo ne pamokslą, o mokslą; ne mokymą, o technologiją; ne nurodymus, o kelią. Atėjo laikas pažinti šį mokslą, naudotis šia technologija ir eiti šiuo keliu.
„Jums net nereikia ja tikėti, tiesiog išmokite naudotis. Vienintelis sprendimas dorotis su žmoniją ištinkančiomis negerovėmis – keisti save. Savitransformacija reiškia nepalikti nieko sena, pakeisti pasaulio suvokimo ir patyrimo dimensiją. Jūs neabejotinai pasieksite puikių rezultatų, kad ir kas esate“, – Sadhguru.
Sadhguru Džagis Vasudevas (Sadhguru Jaggi Vasudev) – mąstytojas, jogas, filantropas ir vizionierius, prieš tris dešimtmečius įkūręs ne pelno organizaciją „Isha“, plėtojančią didžiulius humanitarinius ir aplinkosaugos projektus. Jis skaitė pagrindinį pranešimą JT būstinėje, tapo nuolatiniu Tarptautinio ekonomikos forumo pranešėju ir specialiu kviestiniu svečiu Australijos lyderių bei Indijos ekonomikos viršūnių susitikimuose ir TED konferencijose. Sadhguru skaito pranešimus Oksfordo, Stanfordo, Harvardo, Jeilio universitetuose, Vartono verslo mokykloje, Masačusetso technologijų institute ir kitose švietimo institucijose.
Sadhguru knyga „Vidinė inžinerija“. Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotr.
„Vidinė inžinerija“ – kerintis skaitinys, kuriame pateikiamos Sadhguru įžvalgos ir patarimai. Jei esate pasirengę, ši knyga padės jums pažadinti savo vidines žinias, tą pagrindinį ir aukščiausiąjį genialumą, kuris atspindi kosmoso išmintį“, – Deepakas Chopra, gydytojas endokrinologas, bestselerių sveikatos tema autorius.
„Mane įkvepia Sadhguru gebėjimas džiaugtis, jo gyvybingumas, smalsumo ir žinių gylis bei aprėptis. Skaitydami šią knygą patirsite gausybę intelektinių iššūkių, nuostabos ir baugulio kupinų akimirkų. Primygtinai rekomenduoju ją visiems, kurie domisi savitransformacija“, – Markas Hymanas, gydytojas, Funkcinės medicinos centro Klivlando klinikose direktorius, populiarių knygų apie sveikatą autorius.
„Tai su meile išsakomas kvietimas gyventi kuo geriausiai ir kartu išmintingas pamokymas, kodėl ir kaip tai padaryti“, – Kenas Robinsonas, kūrybinio ir kultūrinio švietimo teoretikas, daugelio knygų autorius.
Kviečiame skaityti knygos ištrauką.
Keturių raidžių žodis
Kartą… Prieš užsukdamas į Šankarano Pilajaus vaistinę klientas pamatė lauke vyrą, apsikabinusį gatvės žibintą ir pašėlusiai vartantį akis.
Įėjęs į vidų, jis paklausė:
– Kas tasai vyras? Kas jam negerai? Šankaranas Pilajus nė kiek nesutrikęs atsakė:
– Ak, tasai vyrukas. Jis vienas iš mano klientų.
– Kas jam darosi?
– Jis prašė ko nors nuo kosulio priepuolių, taigi daviau jam vaistų.
– Ir ką gi jam davėt?
– Dėìutę laisvinamųjų ir liepiau čia pat juos išgerti.
– Laisvinamųjų nuo kosulio priepuolių! Kurių velnių jam jų davėt?
– Juk matėt jį. Manot, jis dar išdrįs kosėti?
Šankarano Pilajaus laisvinamieji simbolizuoja sprendimus, kurie nūnai visame pasaulyje pardavinėjami siekiantiems geros savijautos. Kaip tik dėl šios prieìasties terminas „guru“ yra tapęs keturių raidžių žodžiu.
Deja, esame užmiršę tikrąją šio žodžio reikšmę. „Guru“ pažodžiui reiškia „tas, kuris išsklaido tamsą“. Priešingai populiariai nuomonei, guru vaidmuo nėra mokyti, ką nors įteigti ar atversti. Guru yra tam, kad atskleistų jūsų pojūčiams ar psichologinei dramai neprieinamas plotmes, kurių kol kas nepajėgiate suvokti. Iš esmės guru yra tam, kad nušviestų pačią jūsų egzistencijos esmę.
Nūdienos pasaulyje yra begalė netikrų ir pavojingai klaidinančių mokymų. Vienas tokių – skatinimas „būti šioje akimirkoje“. Daroma prielaida, kad panorėjus galima būti kur nors kitur. Kyla klausimas, kaip tai išvis įmanoma? Dabartis yra vienintelė vieta, kur įmanoma būti. Jei gyveni, gyveni šią akimirką. Jei miršti, miršti šią akimirką. Ši akimirka yra amžinybė. Kaip įmanoma iš jos ištrūkti, net jei bandytum?
Šiuo metu jums kyla sunkumų, nes kamuojatės dėl to, kas nutiko prieš dešimt metų, ir dėl to, kas gali nutikti poryt, nors nė vienas šių dalykų nėra tiesa. Tai tik jūsų atminties ir vaizduotės ìaismas. Ar tai reiškia, kad norėdami rasti ramybę turite sunaikinti savo protą? Nieko panašaus. Tiesiog turite juo pasirūpinti. Jūsų prote telpa milžiniškas atminties rezervas ir neįtikėtinos vaizduotės galimybės, kurias nulėmė milijonus metų vykęs evoliucinis procesas. Jei jums pavyksta juo pasinaudoti, kai to norite, o, kai nereikia, palikti nuošaly, protas gali būti išties įspūdingas įrankis. Atmesdami praeitį ir nepaisydami ateities tik sumenkintume šį nuostabų gebėjimą. Taigi, „buvimas šioje akimirkoje“ tampa paralyžiuojančiu psichologiniu suvarìymu, nes paneigia mūsų egzistencinę tikrovę.
Dar vienas populiarus savigalbos šūkis – „vienu metu daryk tik vieną dalyką“. Kodėl turėtume daryti tik vieną dalyką, jei protas yra nepaprasta daugiaplanė mašina, gebanti vienu
Keturių raidžių žodis
metu atlikti keletą skirtingų veiksmų? Kodėl, užuot pasitelkę ir išmokę valdyti protą, turėtume norėti jį sunaikinti? Jei turime galimybę pažinti svaiginantį protinės veiklos džiaugsmą, kodėl turėtume rinktis lobotomiją ir savanorišką kopūstgalvystę?
Dar viena daìnai vartojama frazė, jau tapusi šių laikų kliše, yra „pozityvus mąstymas“. Pernelyg supaprastintas ir vartojamas kaip greito sprendimo mantra, pozityvus mąstymas tampa būdu pateisinti ar pagražinti realybę. Nepajėgiant apdoroti informacijos realiuoju laiku ir suvaldyti savo psichologinės dramos, kaip raminamojo vaisto griebiamasi „pozityvaus mąstymo“. Iš pradžių gali atrodyti, jog tai gyvenimą pripildo naujai atrasto pasitikėjimo ir optimizmo, bet galiausiai atsiskleidža jo ribotumas. Galvojant apie ilgalaikę perspektyvą, jei neigiame ar amputuojame vieną realybės dalį, gyvenimą imame matyti vienpusiškai.
Tai pat prisiminkime nuo seno gyvuojantį įsitikinimą ìmogaus gerovę iškelti iki padebesių teigiant, kad visatos pagrindas yra meilė. Žmogus turi gebėjimą mylėti. Jei reikia atnaujinti įgūdžius, pasimokykite iš savo šuns. Jis tiesiog trykšta meile! Norint pažnti meilę, nebūtina skristi į kosmosą. Visos šios naivios filosofijos kyla iš prielaidos, kad ìmogus yra visos egzistencijos centras. Kaip tik toks įsivaizdavimas atėmė iš mūsų protą ir privertė įvykdyti kai kuriuos žauriausius ir siaubingiausius nusikaltimus istorijoje. Ir jie tebevyksta iki pat šių dienų.
Būdamas guru neketinu mokyti jokios doktrinos, skleisti jokios filosofijos ar tikėjimo. Ir taip sakau todėl, kad vienintelis išsigelbėjimas nuo visų ìmoniją slegiančių negerovių yra vidinė transformacija. Ši transformacija nėra tas pats, kas nuoseklus tobulėjimas. Ji pasiekiama ne per moralę, etiką, požiūrio ar elgesio keitimą, o per beribį savasties patyrimą. Vidinė transformacija reiškia, kad nelieka nieko seno. Tai – esminis gyvenimo suvokimo ir patyrimo pokytis.
Tas žinojimas yra joga, jį įkūnija jogas, o šia kryptimi veda guru.
Šios knygos tikslas – kad džiaugsmas taptų nuolatiniu jūsų gyvenimo palydovu. Kad tai įvyktų, siūlau ne pamokslą, o mokslą; ne mokymą, o technologiją; ne nurodymus, o kelią. Atėjo laikas pažinti šį mokslą, naudotis šia technologija ir eiti šiuo keliu.
Guru yra ne šios kelionės tikslas, o tik kelių žemėlapis. Nėra jokių vidinės plotmės žemėlapių. Turbūt tyrinėjant nežinomas vietoves praverčia kelrodžiai? Galbūt jums pavyktų kelią rasti patiems, bet kas žino, gal tam neuìteks ir viso gyvenimo. Atsidūrus nežinomoje vietoje, atrodo protinga paklausti kelio. Tam tikra prasme guru ir yra ne kas kita, o gyvas kelių žemėlapis. GPS: guru navigacijos sistema!
Kaip tik tam ir egzistuoja tasai liūdnai pagarsėjęs keturių raidžių žodis.
O kad jums būtų dvigubai lengviau, nusprendžiau, jog man prireiks aštuonių…
…Sadhguru
Palikite komentarą