Tam, kad mažųjų laisvalaikis būtų prasmingas, o ir jums laikas neprailgtų, siūlome geriausias knygas vaikams – nuo pramoginių iki pamokomų. Sudarėme du kuo įvairesnius penketukus mažyliams ir jau paūgėjusiems skaitytojams.
Knygelės patiems mažiausiems (3-7 metų vaikams)
1. „Marmiai ir Džiaugsmo fabrikėlis“
Martvudo girioje stūksojo nepaprastas namelis. „Tai – DŽIAUGSMO FABRIKĖLIS“, – išdidžiai sakydavo marmiai. Girią jis kasnakt paskandindavo magiškoje džiaugsmo ir gėrio migloje. Bet vieną vakarą… fabrikėlis nustojo rūkti. Girioje iškart kilo sumaištis!
Leiskitės į jaudinančius atradimus kartu su paslaptingais marmiais. Sužinokite, ar džiaugsmas gali išgaruoti, ar laimę prišaukia burtai, kas atsitinka, kai pasirenki netinkamai.
Tai jautri dvynių – Indrės Pavilonytės parašyta ir Martyno Pavilonio nupiešta – knyga VISAI ŠEIMAI apie džiaugsmo ir laimės paieškas, tikrąjį gerumą ir pasirinkimo svarbą.
2. „Ką žmonės veikia vasarą“
Pagaliau vasara! Prisirpo vyšnios, po žolę bėgioja basi vaikai, o po trumpo, bet smarkaus lietaus netrukus vėl nušvinta saulė. Kaip ir kitose savo knygose, autorė pasakoja daugybę istorijų: apie Zuzanos gimtadienį parke, pradingusius pingvinus ar kiekviename puslapyje besislepiančią pelytę.
3. „Apie lapiną, kuris pametė protą“
„Daug žinosi, ilgai gyvensi“, – taip manė Lapinas ir pragyveno ilgą, nuotykių kupiną gyvenimą. Bet jis truputį klydo. Anksčiau ar vėliau pasensta ir jauni, gudrūs, stiprūs lapinai. Lapinas pradėjo tai šį, tai tą pamiršti. Kartą jis nerado kelio į namus, kitąkart išėjo į medžioklę ir pamiršo medžioti, o vieną dieną pamiršo, kad jis – lapinas. Žąsys ir avys ėmė tyčiotis iš jo, tada jis supyko ir norėjo jas suėsti, bet ir tai tuojau pamiršo – ir palinkėjo visoms labos dienos. Galiausiai jį rado jaunieji lapiukai, parsivedė namo ir užgydė jam žaizdas. Tik proto jau nebepagydė, nes protą Lapinas pametė, ir niekas nežinojo kur.
4. „Nenuorama Dorė ir piratų lobis“
Dorė svajoja tapti pirate. Nes trokšta rasti lobį. Ir padėti savo sesei Violetai. Tačiau piratauti daug sunkiau, nei Dorė įsivaizdavo. Kartu su Dore leiskitės į pašėlusį nuotykį po vandenyno platybes.
5. „Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo“
Pasitaiko dienų, kai nei namai, nei tėvai nemieli… Ir galvoje sukasi mintys, kaip būtų puiku nuo visų pabėgti… Taip atsitiko ir mažajam pelėdžiukui. Viską metęs, jis patraukė pats sau vienas į girią nuotykių ieškoti. Bėgiojo, paikiojo, medžiojo, kol… atrado geriausią draugę!
Šis nuotaikingas pasakojimas skirtas 3–5 metų vaikams, nors patiks ir mokyklinukams, ir jų tėveliams ar seneliams.
Ūgtelėjusiems skaitytojams (7-11 metų vaikams)
1. „Domas ir Tomas. Dingusios knygos mįslė“
Jaunojo poeto Tomo kūrinys laimi eilėraščių apie Vilnių konkursą. Tomas drauge su Domu, Upe, lietuvių kalbos mokytoju Kęstučiu ir mokyklos naujoku Kajumi džiaugiasi kelione į Lietuvos sostinę! Būtų kelionė kaip kelionė… Tačiau iš muziejaus dingsta pirmoji lietuviška knyga, o Kajus sudaužo brangų senovinį eksponatą…
Vilnius, dingsta Martyno Mažvydo „Katekizmas“, direktorius Mėmė nuvaro policijos furgoną ir susitinka su pačiu Dalai Lama… Tiek ir dar tiek (o tai reiškia ‒ dar daug daugiau) jūsų laukia naujausioje Domo ir Tomo nuotykių dalyje!
2. „Eliotas ir ištrūkęs demonas“
Dvylikametis Eliotas turi bėdų mokykloje, jo mama sunkiai serga ir jam tenka vienam rūpintis namais, o kišenėse švilpauja vėjai. Maža to, jei jis per savaitę negaus dvidešimties tūkstančių svarų, juodu su mama neteks namų! Eliotui belieka tikėtis stebuklo… Bet, svajodamas apie stebuklą, Eliotas negalvojo, kad į jo kiemą ims ir nukris tikras žvaigždynas. O Mergelė, jauniausioji Zodiako Tarybos narė, pasišovusi įvykdyti svarbią užduotį, tikrai negalvojo, kad jos skrydis į Žemę baigsis Elioto tvarte… Kartu jie užverda tokią košę, kad tenka į pagalbą kviestis Olimpo dievus: į pensiją išėjusį Dzeusą su jo šauniuoju žirgu Pegasu, stilingąjį dievų pasiuntinį Hermį, išminties deivę Atėnę bei meilės deivę Afroditę. Bet ar pasaulis pasiruošęs priimti tokią gelbėtojų komandą?
3. „Rasmusas klajūnas“
Kaip ir kiti prieglaudos vaikai, Rasmusas svajoja turėti tėvus. Tačiau apsilankę turtingi įvaikintojai kaskart išsirenka ne jį, o kurią nors garbanotą mergaitę. Berniukas nusprendžia sprukti ir pasiieškoti tėvų pats. Nebyliai atsisveikinęs su geriausiu draugu Rasmusas strykteli į vasaros tamsą. Prieš akis ilgas, kvapą gniaužiančių nuotykių ir pavojų kupinas kelias – ką jis sutiks tame kelyje, kas bus šie žmonės, gera ar pikta linkintys?..
Pasaulinės vaikų literatūros šedevras Astridos Lindgren kūrinys „Rasmusas klajūnas“ – tai pasakojimas apie narsų devynmetį berniuką, drąsiai besileidžiantį ieškoti tikrųjų namų. Už šią knygą autorei suteikta garsaus pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno premija.
4. „Mumijos mįslė“
Vieną lietingą naktį Eldsaloje pasigirsta keistas dundesys. Ir pasklinda siaubingas dvokas. O rytą Herbertas su Sele aptinka pievoje atsivėrusią didelę smegduobę. Joje matyti paslaptingas mūras, bet niekas nepamena, kad čia būtų stovėjęs namas. Netrukus miestelio kapinėse randami du tušti atidengti karstai. Kurgi dingo negyvėliai? Ir kokių baisių dalykų nutiko smegduobėje aptiktame rūsyje? Herbertas ir Selė išsyk supranta, kad visiems gresia didelis pavojus. Ar jiems pavyks dar kartą išgelbėti Eldsalą, ar jau per vėlu?
5. „Ledo pabaisa“
Arktyje atrasta ledo pabaisa!
Niūraus karalienės Viktorijos laikų Londono gatvėse – tamsu, šalta ir vieniša. Ypač jei esi našlaitė ir tau tik dešimt metų. Kaip Elzė, gyvenanti Kirmėlynėje – baisiausioje našlaičių prieglaudoje, kokią tik galima įsivaizduoti. Bet Elzė, nors ir alkana, mušama bei suvargusi, taip lengvai nepasiduoda. Ji sugeba pabėgti iš prieglaudos ir viena klajoja šaltomis Londono gatvėmis. Vienintelis jos prieglobstis – Gamtos istorijos muziejus, o vienintelis žmogus, į Elzę žiūrintis draugiškai – kvaištelėjusi muziejaus valytoja Dotė. Visas Londonas apimtas jaudulio! Į Gamtos istorijos muziejų atkeliauja Ledo Pabaisa – mamutas, miręs prieš 10 000 metų, tačiau puikiausiai išsilaikęs iki šių dienų. Elzė privalo jį pamatyti! Ir ne tik. O kas, jei pavyktų šį vargšą gauruotą mamuto mažylį… atgaivinti?
Palikite komentarą