Nauji metai įprastai prasideda pažadų gausa sau – sveikiau maitintis, mesti žalingus įpročius, mažiau nerimauti, daugiau judėti, būti sąmoningesniam, labiau mylėti save. Vis dėlto, vos susidūrus su pirmaisiais sunkumais, motyvacija pasikeisti dažnai išblėsta ir gyvenimas vėl pakrypsta sena įprasta vaga.
Jeigu atsibodo užburtas ratas ir šiemet esate pasiryžę priversti pokyčius pasilikti gyvenime ilgiau, interneto knygynas patogupirkti.lt kviečia pasisemti įkvėpimo ir naudingų praktinių patarimų iš asmeninio tobulėjimo knygų.
Kaip pakeisti santykį su pinigais?
Vienas populiariausių Naujųjų metų pasižadėjimų – daugiau uždirbti, protingiau elgtis su pinigais, geriau planuoti savo asmeninį biudžetą. Pinigai – sunki tema daugeliui žmonių – kasmet augant pragyvenimo kaštams, daugeliui tenka labiau susiveržti diržus, tačiau gyventi vien taupymo rėžimu, nieko neleidžiant sau, ilgainiui tampa nelaimingo gyvenimo katalizatoriumi.
Sparčiai išpopuliarėjusioje finansinio raštingumo knygoje „Pinigų psichologija“, „The Wall Street Journal“ apžvalgininkas Morgan Housel skaitytojams atskleidžia, kokios žmogaus savybės lemia jo galimybę praturtėti. Pristatydamas savo pamokas apie turtą, godumą ir laimę, autorius teigia, jog, siekiant finansinės laisvės, svarbiausia yra tai, kaip elgiamasi su pinigais. M. Housel su skaitytojais dalijasi devyniolika trumpų istorijų, kuriose pristato įdomų įvairių žmonių požiūrio kampą ir padeda suprasti, kokie veiksniai nulemia, kad vieni žmonės praturtėja, o kiti lieka vargšais.
Naudingų patarimų šia tema galima pasisemti ir Ramit Sethi knygoje „Išmokysiu tave praturtėti“. Knygoje pristatoma veiksminga 6 savaičių programa, kaip tinkamai paskirstyti savo pinigus, kad trokštamos svajonės išsipildytų, o turtas augtų be didelių pastangų. Pasak knygos autoriaus, nėra jokios vienos praturtėjimo paslapties – tėra nuoseklus veiksmų planas, šiek tiek drausmės ir pastangų bei kitoks požiūris į pinigus, kurie padės protingiau tvarkyti ir didinti savo turtą.
Norintiems nerti giliau į investavimo temas, rekomenduojama paskaityti asmeninių finansų valdymo guru laikomo Robert Kiyosaki knygų seriją apie turtingą tėtį. Nors visose šios serijos knygose užsimenama apie investavimą, tačiau trečiojoje knygoje „Turtingojo tėčio investavimo vadovas“ autorius skaitytojams atskleidžia svarbiausius investavimo principus. R. Kiyosaki dalijasi ne tik neįkainojama savo kaip investuotojo patirtimi, bet ir atskleidžia pagrindines investavimo taisykles, kaip sumažinti investavimo riziką, kokios yra investuotojų kategorijos bei kaip paversti savo idėjas milijoniniu verslu.
Kitos finansinės gerovės ugdymo knygos: „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“ „Turtingojo tėčio pinigų srauto kvadrantas“, „Kelias į finansinę laisvę“, „Įvaldyk pinigų žaidimą“, „Milijonierių sėkmę kuriantys įpročiai“.
Kaip pasirūpinti savo emocine sveikata?
Labiau mylėti save ir rūpintis savo emocine sveikata – tokį pasižadėjimą, vis dažniau sau išsako į darbų sūkurį įsisukę, greito gyvenimo ritmo paveikti miesto gyventojai. Nerimas, nuolatinis skubėjimas, kankinantis perfekcionizmas, niekaip nedingstantis nepasitenkinimas viskuo, kas supa aplink daugeliui tapo kasdieniais palydovais, apie kuriuos net nesusimąstoma. Ilgai nekreipiant dėmesio į prastėjančią emocinę sveikatą, pakrinka ir fizinė sveikata, dar labiau sustiprinanti blogo gyvenimo pojūtį.
Autorė Aundi Kolber pasaulyje, kuris ragina labiau stengtis, pataria išbandyti kai ką naujo – elgtis švelniau. Savo debiutinėje knygoje „Išdrįsk švelniau“, rašytoja pristato būdus, kaip atsisveikinti su nuolatiniu išgyvenimo rėžimu ir žengti į gyvenimą, kupiną tikro žmogiškojo ryšio bei džiaugsmo. Pati patyrusi kovą su įtampos kupinu gyvenimu, pervargimu, pasimetimu ir apatija, savo knygoje ji pataria skaitytojams, kaip nubrėžti ir išlaikyti savo emocines ribas, kaip išgyventi traumines patirtis ir su jomis nepasilikti, kaip atjausti save ir nutildyti savo vidinį kritiką.
Šią temą nagrinėja ir medicinos mokslų daktaras, rašytojas bei meditacijos mokytojas Jon Kabat-Zinn knygoje „Kūno ir proto išmintis“. Jis gilinasi į tai, kaip stresas eikvoja žmogaus energiją, kenkia sveikatai ir gali netgi sutrumpinti gyvenimą. Knygos autorius pristato dėmesingumo įsisavinimo praktikas, kurios išmoko suvaldyti lėtinį skausmą, sumažinti nerimą ir panikos atakas, pagerinti socialinius ryšius ir bendrą gyvenimo kokybę.
Kai žmogus pastebi, jog kitų kaltinimas dėl savo gyvenimo nesėkmių nieko neduoda, tik dar daugiau neigiamų jausmų, metas atsigręžti į save. Buvęs JAV karininkas, verslininkas ir populiarių knygų autorius Kamal Ravikant ragina ieškoti laimės, visų pirma, pamilstant save. Knygoje „Mylėk save, lyg nuo to priklausytų tavo gyvenimas“ jis moko, kaip rasti tą vidinį mygtuką, kurį paspaudus, pradings neramios mintys ir atsiras jėgų gyventi aukštai iškelta galva. Jis dalijasi patarimais, kaip su valios ir treniruočių pagalba meilę sau paversti kasdieniu įpročiu ir taip susigrąžinti džiaugsmą į savo gyvenimą.
Kitos knygos emocinei savijautai pagerinti: „Būkite laisvi, būkite laimingi“, „Puikios savijautos vadovas“, „5 minučių terapija“, „Renkuosi atleisti“, „Kita psichosomatikos pusė“.
Kaip gyventi sveikiau?
Po pašėlusio gruodžio ir sočių šventinių stalų, daugeliui sausio mėnuo – tai nusiraminimo ir naujos disciplinos periodo pradžia. Sporto klubai garsiau reklamuoja savo abonementus, žmonės skatinami prisijungti prie sveikos gyvensenos iššūkių. Ką daryti, jei noro sveikai gyventi – daug, tačiau atrasti motyvacijos šaltuoju metų laiko nepralindėti pasislėpus po patalais su įdomiu filmu ir skaniais užkandžiais – neapsakomai sunku?
Atsakymą į šį klausimą pateikia autorius Max Lugavere knygoje „Genialus gyvenimas“, aprašydamas būdus, kaip pakeisti savo įsisenėjusį mąstymą ir sustiprinti kūną. Jis pateikia 21-os dienos genialaus gyvenimo planą, kuriame gausu patarimų, kaip mankštintis, sveikai maitintis, pagerinti miego kokybę ir perprogramuoti savo smegenis taip, jog šios būtų pasiruošusios ilgesniam ir sveikesniam gyvenimui. Autorius kartu su skaitytoju nagrinėja būdus, kaip pagerinti žarnyno sveikatą, endokrininę, širdies, kraujagyslių bei nervų sistemos būklę ir amžiams atsikratyti žalingo gyvenimo būdo.
O štai mokslo žurnalistės Caroline Williams leidinys „Judėk“ suteiks daug svarbių žinių ir motyvacijos išjudinti savo kūną. Knygoje žvelgiama į žmogaus judėjimo galią ir jo sąsaja su žmogaus mąstymu ir jausmais. Juk anksčiau, mūsų protėviams medžiotojams ir rinkėjams tai reiškė gebėjimą išgyventi, tad autorė kviečia atsigręžti į prigimtinį gyvenimo būdą ir sėdėjimą prie kompiuterio pakeisti judėjimu. Bendraudama su pasaulinio lygio mokslininkais, autorė siekia iš esmės pakeisti skaitytojų santykį su sportu, siūlo paprastus būdus, kaip pagerinti atmintį, paskatinti kūrybiškumą ir sustiprinti emocinį raštingumą.
Svajojantiems apie geresnę savijautą, daugybę įdomių įžvalgų pateiks autorė Sara Gottfried savo knygoje „Kaip atkurti hormonų pusiausvyrą“. Ji teigia, jog nuovargis, nemiga, nuolatinis nerimas, antsvoris ir sumažėjęs lytinis potraukis – tai išsiderinusios endokrininės sistemos padariniai. Autorė kviečia susigrąžinti gerą savijautą ir gyvenimo džiaugsmą, nardant po slapčiausias hormonų pasaulio kerteles ir atkuriant hormonų pusiausvyrą.
Kitos knygos apie sveiką gyvenseną: „Supergyvenimas“, „Klauskite daktaro“, „Imuninė sistema“, „Sporto genas“.
Kaip pakeisti savo gyvenimą iš pagrindų?
Norisi viską gyvenime apversti aukštyn kojom ir kardinaliai pakeisti savo kasdienybę? Atversti naują baltą lapą ir pradėti iš naujo – daugelio, kurie jaučiasi nepatenkinti savo dabartiniu gyvenimu, svajonė. Jeigu šiemet esate nusiteikę nebegrįžti į senus įpročius ir sukurti naujesnį, sveikesnį, labiau gyvenimą mylintį, laisvesnį ir laimingesnį save – šios knygos suteiks papildomą motyvacijos užtaisą nepasiduoti ir pasiekti užsibrėžtų tikslų: „Pažadinkite savyje milžiną“, „Jūsų kilmė“, „Savivertės ugdymas“, „Deimantų šlifuotojas“, „Laimė ir meditacija“, „Gero gyvenimo vadovas“, „Likimo dėsniai, arba trys žingsniai į laimę ir sėkmę“.
Palikite komentarą