Na pripažinkite, juk būna akimirkų, kai dienos mus neša greičiau nei amerikietiškų kalnelių traukinukas. Tuomet mums nieko kito nelieka, tik lėkti įsikibus su vėjeliu ir sau žadėti – va, kai tik apsisuks ratas, kai tik sustosiu, tai būtinai nuveiksiu tą ir aną. Ir štai, toji akimirka atėjo. Karuselė nurimo, o mes gavome progą išbraukti bent vieną punktą iš to nesibaigiančio atidėliojamų galimybių sąrašo. Ir jei jūsų bent vienas punktas skamba panašiai kaip „pagilinsiu žinias Lietuvos istorijos kloduose“, „pasidomėsiu Lietuvos istorijos detalėmis“ ar „norėčiau kažką perskaityti, kad protingiau pasirodyčiau „Auksiniame prote“ – šios knygos kaip tik jums. Ir jūsų laikui DABAR.
Lietuvos partizanų valstybė – Įstabi knyga laisvės kovų atminimui pažymėti
Savo strities profesionalai – Aistė Petrauskienė ir Vykintas Vaitkevičius – parengė ir preciziškai sistemingai į knygą suguldė tą Lietuvos istorijos laikmečio dalelę, kuri vis dar neatranda vieningo ir didingo naratyvo lietuvių širdyse. Knyga apie laikmetį, kuris kūrė ir savais būdais gynė valstybę, užmarštin vienas po kito priglausdamas jaunus tautos vyrų kūnus. Knygoje pateiktą partizaninio karo interpretaciją lydi nuotraukos, dokumentai ir amžininkų prisiminimai. Beje, mėgstančius istorija pajusti ir jos dvasią užčiuopti realioje erdvėje, nudžiugins nuorodos į konkrečias, mažai žinomas, partizaninio karo krūvį saugančias vietoves.
Rekomenduoju mėgstantiems nežinomybę nuglūdinti pasitelkiant kokybiška vaizdine medžiaga. Bei tikintiems, jog valstybę įprasminti galime kiekvienas savo likimu. Tik tam reikia drąsos.
Emilijos dienoraštis 1942 – 2015 – Prieš akis – puikus šansas nugyventi antrą gyvenimą kitu laikmečiu
Ne kiekvieno gyvenimas virsta knyga, bet kiekvienas gyvenime turėtų perskaityti tokią knygą. Apie kitų svajones, baimes, nerimo prispaustas mintis, emocinį klimatą, slogias kasdienybės minutes bei asmeninių švenčių akimirkas, laimės tikimybes, troškimus bei neišvengiamybės grėsmę. Tokios tikru jasumu persunktos knygos turėtų priminti ne vienam, kad kartais verkiame dar nė nenukritę ant žemės, o gavę likimo dovaną, nepadėkoję jam užriečiame nosį – juk taip ir turėjo būti. Knyga neįkainojama mokantis empatijos, diplomatiškumo kitų gyvenimams bei meilės savo kasdienybei. Katu su Emilija žygiuojant Antrojo pasaulinio karo, sovietmečio, Sąjūdžio ir Nepriklausomybės takeliais, ne vienas turėtų nubrozdinti išdidumą ar bent ištraukti spyglį iš nepasitenkinimo savo dienomis kupsto. Atvira, autentiška, neišgalvota, istoriška, itraukianti vienos meters gyvenimo istorija.
Rekomenduoju vertinantiems tikras, pačias tikriausias istorijas. Ir nuoširdumą.
Knygų gelbėtojai Vilniaus gete – Įtaigus, stiprus ir, svarbiausia, tikras – Vilniaus, knygų ir žydų tautos istorijos susikirtimų liudijimas
Apie tikrus istorinius momentus, kurie kartais atrodo labiau fantastiniai už bet kokį siaubo filmą. Na, ar bent jau norėtųsi, kad taip būtų. Stipri, slogi, žadą atimanti knyga apie kultūros naikinimą bei pažįstamas ir mylimas Vilniaus vietas. Kitokiame kontekste. Gali būti, jog visam laikui pamiršite, ką reiškia žengiant gatve tiesiog bejausmiu veidu praeiti kai kuriuos pastatus. Knyga pabrėš žmogaus žiaurumą, didvyriškumą ir vis dar aktualius klausimus, kurie nusveria asmenybę į vieną ar kitą pusę. Tai prikaustantis pasakojimas, kuris sunkiai gali būti skaitomas ne tik dėl emocinio krūvio, bet ir Informatyvaus teksto – gausu vietovardžių, asmenvardžių – neleis nuklysti ir užsimiršti, kad taip, čia ne deketyvas, čia tikri gyvenimai ar bent jų atspindžiai.
Rekomenduoju mėgstantiems istorinius faktus skaityti literatūrine kalba.
Palikite komentarą