Svajojantiems apie pabėgimą nuo šaltos žiemos – 9 knygos, nukeliančios į šiltus kraštus
Kai už lango vieną dieną stingdantis šaltis, o kitą – šlapdriba, balomis virstančios pusnys ir pavojingai slidi kelio danga, taip ir norisi teleportuotis ten, kur šilta, kur saulės neslepia debesys ir kur nereikia prisirengti daugybės sluoksnių, norint išlįsti į lauką. Jei staiga egzotiškuose kraštuose atsirasti nepavyksta, mintimis nusikelti į šiltas bei spalvingas šalis padės knygos. Interneto knygynas patogupirkti.lt pristato 9 knygas, kurios sušildys, kai už lango pokštus krečia žiema.
Tahir Shah „Mago mokinys“
Londone gimęs anglų-afganų kilmės rašytojas, keliautojas ir dokumentinių filmų kūrėjas Tahir Shah vaikystėje sutiko iliuzionistą iš Šiaurės Indijos. Sužavėtas jo pasakojimais ir nepaprastais triukais, vyras net po daugybės metų nepaliovė puoselėti svajonės išmokti Indijos magijos paslapčių. Staiga vieną dieną jis pasiryžo iškeisti ramų ir patogų gyvenimą Londone ir leistis į kelionę po Indiją, ieškant žymiausio šio krašto mago.
Knygoje „Mago mokinys“ skaitytojas, keliaudamas po Indiją kartu su knygos autoriumi, išvysta pulką keisčiausių personažų, atspindinčių Indijos kultūrą. Čia bus ir žmonių, gebančių ryti akmenis, ir mokančių paversti vandenį benzinu bei puse etato dirbančių dievais. Čia siautėja drambliai, šventyklos verčiasi perukų verslu, o gatvėse karaliauja vaikai. Pasak T. Shah, Indija – žmonijos kultūros didysis laivas, o šioje šalyje viskas, kas yra neįtikėtina – tampa tikėtina, o nepaprasta – įprasta.
Chanel Cleeton „Kitais metais Havanoje“
Po mylimos močiutės mirties, kubietiškų šaknų turinti amerikietė Marisol Ferera atvyksta į Havaną išbarstyti močiutės pelenų jos gimtojoje šalyje. Pasirodo, jog velionė – cukraus barono dukra, priklausiusi Kubos aukštuomenei ir užmezgusi slaptą romaną su revoliucionieriumi.
Atvykusi į Havaną, Marisol susiduria su tropinio ir nesenstančio Kubos grožio ir pavojingos politinės padėties kontrastais. Į dienos šviesą pradeda lįsti vis daugiau šeimos praeities paslapčių, o įvykių sūkuryje pagrindinę veikėją netikėtai ima traukti paslaptingas vyriškis. „Kitais metais Havanoje“ – pripildyta Kubos spalvų ir odon besismelkiančių kvapų, ši istorija ne tik leidžia apsilankyti išraiškingoje šalyje, bet ir užduoda skaitytojui klausimą – kaip šeimos valdomoje kasdienybėje išmokti rasti savo kelią ir visa, kas gyvenime nutinka, priimti atvira širdimi?
Taylor Jenkins Reid „Malibu ant bangos“
Svajojantiems apie kaitinančią saulę, tarp pirštų byrantį smėlį ir vandenyno ošimą, į rankas verta paimti „New York Times“ bestselerių autorės Taylor Jenkins Reid knygą „Malibu ant bangos“.
1983 m. Malibu. Mikas Riva – žinomiausia Amerikos roko žvaigždė, dievinama visų, išskyrus jo keturias atžalas. Nina, Džėjus, Hadas ir Kitė turėjo augti vieni ir visas gyvenimo problemas spręsti patys. Nina tapo garsia banglentininke ir supermodeliu, tačiau ją neseniai paliko vyras ir „rožėm klotas“ gyvenimas Malibu pakrantėje nebedžiugina.
Knygos dėmesio centre – Ninos organizuojamas vasaros užbaigimo vakarėlis. Įsibėgėjus vakarėliui ir pasirodžius nelauktiems svečiams, viskas tampa nebe taip gražu. Intrigomis pagardintas romanas sustabdys laiką ir nukels į nesibaigiančias vasaros atostogas Kalifornijos pakrantėje.
Elena Ferrante „Nuostabioji draugė“
Dar viena šiluma alsuojanti knyga skaitytojams pristatys saulėtąjį Neapolį. „Nuostabioji draugė“ – tai pirmoji rašytojos Elenos Ferrante knygų serijos „Neapolietiška saga“ dalis. Čia sutinkamos dvi mergaitės – Elena ir Lila. Mergaitės auga neturtingame miesto kvartale, durininko ir batsiuvio šeimose. Augdamos, mergaitės kovoja, kad išbristų iš skurdo, įgytų išsilavinimą ir įsitvirtintų visuomenėje.
Knygą puošia vaikiškos draugystės nuotykiai bei daugiasluoksnis Neapolio paveikslas. Tai margas miestas, tikras įvykių epicentras, kuriame susipina žmonių emocijos, ydos ir silpnybės, čia verda temperamentingi gyvenimai, kunkuliuojantys tarsi šalia miesto stūksantis, dangun besistiebiantis Vezuvijus. Dviejų mergaičių istorija ir kelionė mintimis po Neapolį tęsiasi kitose sagos knygose: „Naujoji pavardė“, „Apie tuos, kurie pabėga, ir tuos, kurie lieka“ bei „Istorija apie prarastą mergaitę“.
Sei Shonagon „Slaptoji geišos knyga“
Japonų imperatorienės rūmų damos Sei Shonagon dienoraštis – tai šimtai intymių ir fragmentiškų tekstų apie temas, kurios įprastai buvo garsiai neaptarinėjamos. Kūrinyje „Slaptoji geišos knyga“ rūmų dama dalijasi ironiškais pastebėjimais apie gyvenimą rūmuose, papročius, politikos vingrybes, moteriškumą, grožį, meilę, meną ir mitologiją, klasių skirtumus ir etiketą.
X a. parašyta knyga – džiuihicu stiliaus palikimas, nepraradęs svarbos net po daugiau nei tūkstančio metų. Įspūdinga kelionė į Japoniją, pažintis su išskirtine tauta ir gyvenimiškos pamokos, kaip vertinti trapios akimirkos grožį, laukia laikui atspariame kūrinyje.
Isabel Allende „Afroditė. Istorijos, receptai ir kiti afrodiziakai“
Maginio realizmo atstovės, rašytojos Isabel Allende knyga – tikra gyvenimo džiaugsmų ir malonumų fiesta, apjungianti įdomius pasakojimus, humorą, poeziją, gardžius patiekalus ir erotiką. Lydima meilės deivės Afroditės, autorė pasakoja įtraukiančias istorijas, skatina skaitytojų apetitą bei žadina erotinius jaudulius.
Knygoje „Afroditė. Istorijos, receptai ir kiti afrodiziakai“, I. Allende nukelia skaitytojus į Graikiją, Pietų Ameriką, karalienės Viktorijos laikus, supažindina su Afrikos tradicijomis bei rytietiška prabanga. Pasitelkdama uoslę, skonį bei istorinį kontekstą, ji pristato maisto meną ir jo įtaką įsimylėjimui. Šis kūrinys – tikra odė jausmingumui ir be galo skanus tradicijų, vaizduotės bei pojūčių mišinys.
Jodi Picoult „Dviejų kelių knyga“
Populiari JAV rašytoja Jodi Picoult knygoje „Dviejų kelių knyga“ supažindina skaitytojus su pagrindinės veikėjos Donos gyvenimo keliais. Jai skrendant lėktuvu, stiuardesė staiga praneša apie nenumatytą avarinį nusileidimą. Mintims pradėjus lakstyti po svarbiausias gyvenimo akimirkas, Dona nustemba, kad pirmiausia ji pagalvojo ne apie savo vyrą, fizikos profesorių, o apie buvusį bendramokslį Vaitą Armstrongą, paskutinį kartą matytą prieš šešiolika metų.
Išgyvenusi avarinį nusileidimą, Dona pradeda apmąstyti savo gyvenimo pasirinkimus. Ar ji gyvena savo svajonių gyvenimą? Kažkur Egipte šiuo metu laidojimo vietas tyrinėja jos buvęs bendramokslis archeologas – užsiimdamas darbu, kurio Dona buvo priversta atsisakyti. Ar likimas siūlo antrą šansą pakeisti savo istoriją? Už skrydį atsakinga aviakompanija žada nugabenti keleivius, kur tik jie panorės. Donai teks pasirinkti – ar tęsti kelionę namo, ar sugrįžti į prieš daugelį metų paliktą archeologinių kasinėjimų šalį. Šioje istorijoje veikėja akis į akį susiduria su sprendimais, jų galia ir paliekamais pėdsakais Žemėje.
Karen Swan „Ispaniška vasara“
Argi neviliotų staiga visu kūnu pajusti ispanišką vasarą? Su bestselerių autore Karen Swan, saulės spinduliais lepinanti Ispanija tampa ranka pasiekiama.
Romane „Ispaniška vasara“ pasakojama apie turto konsultantę Šarlotę Feraks, kuriai tenka vykti į Madridą ir susidraugauti su niekuo neišsiskiriančia padavėja Marina Kvinsi. Pasirodo, vienas turtingiausių šalies gyventojų Karlas Mendosa prieš mirtį nusprendė padovanoti jai visą savo turtą – tačiau nei turtuolio šeima, nei pati Marina teigia nieko apie tai nežinanti. Besikapstant po turtingiausios šeimos istoriją, Šarlotei teks nusikasti iki pat Ispanijos pilietinio karo laikų. Kalėdiniais ir vasaros romanais garsėjanti rašytoja įsuka skaitytojus į nepaprastą istoriją, kupiną vingiuotų likimo iššūkių.
Alka Joshi „Likimų tapytoja iš Džaipuro“
Pamynusi šeimos tradicijas ir užsitraukdama nepakeliamą gėdą, septyniolikmetė Lakšmė pasprunka nuo smurtaujančio vyro ir apsigyvena Rožinių galimybių mieste – Džaipure. Ilgus metus ji chna dažais tapo moterų pėdas ir plaštakas savo neapsakomo grožio raštais, o stebuklingais žolelių mišiniais bei gudriais patarimais užsitarnauja turtingų klienčių pagarbą.
Vieną vakarą Lakšmę pasiekia žinia, jog po daugelio metų ją susekė jos buvęs vyras. Ji neabejoja, kad jis tetrokšta pinigų, tačiau labai nustemba šalia išvydusi murziną didžiaakę mergaitę – seserį, apie kurią niekuomet nebuvo girdėjusi. Autorės Alka Joshi knygoje „Likimų tapytoja iš Džaipuro“ susipina užburiantys Indijos vaizdai, sodrūs kvapai ir indiški prietarai bei visur tvyrantis skurdas, o šių aplinkybių pašonėje atsiskleidžia nepaprasta merginos drąsa keisti savo gyvenimą ir peržengti primestas ribas.
Palikite komentarą