Sveikata – tai pats didžiausias kiekvieno žmogaus turtas. Tik būdami geros savijautos galime mėgautis pasauliu ir jo teikiamomis galimybėmis. Visgi, nors kai kurias ligas įmanoma „nurašyti“ atsitiktinumams, daugelį jų sukelia netinkami mūsų įpročiai, elgesys ir nežinojimas. Taigi, siūlome 8 naudingas knygas, norint pasiekti geresnę savijautą.
Vaikų ligų ABC. Ką turi žinoti tėvai
„Vaikų ligų ABC. Ką turi žinoti tėvai“ – tai knyga, kurią parašė autoritetingi Vilniaus universiteto dėstytojai, turintys ilgametę patirtį vaikų ligų gydyme. Autoriai aptaria dažniausiai pasitaikančių susirgimų priežastis, požymius ir pirmąją pagalbą. Be to, knygoje pateikiama informacija, kaip galima išvengti įvairių ligų, susipažįstama su jų profilaktika bei bendrosiomis žiniomis apie sveikatą. Autoriai taip pat aptaria, kada būtina registracija pas gydytoją, o kada mažyliams galite padėti patys. Tai – pirmųjų trejų vaiko gyvenimo metų ligų enciklopedija tėvams.
Kaip atpažinti ir įveikti valgymo sutrikimus. Tikros patirtys, specialistų patarimai, pagalbos sau ir kitiems būdai
Psichinė sveikata yra ne ką mažiau svarbi už fizinę. Knygoje „Kaip atpažinti ir įveikti valgymo sutrikimus. Tikros patirtys, specialistų patarimai, pagalbos sau ir kitiems būdai“ kalbama apie 5 dažniausiai pasitaikančius valgymo sutrikimus – anoreksiją, bulimiją, ortoreksiją, emocinį valgymą bei priepuolinį persivalgymą. Autorių gretose galima rasti dvi žurnalistes, kurios parengė sveikstančiųjų istorijas ir du gydytojus, kurie aptaria veiksmingiausius metodus norint pasveikti. Tai – puiki knyga tiems, kurie asmeniškai susidūrė su valgymo sutrikimais arba nori geriau suprasti tai patyrusius artimuosius.
Aspergerio sindromas. Išsamus vadovas
„Aspergerio sindromas. Išsamus vadovas“ – tai knyga, kurioje detaliai nagrinėjamas autistinis raidos sutrikimas. Autorius aptaria jo požymius ir diagnostikos būdus. Be to, knygoje apžvelgiami sunkumai, su kuriais dažniausiai susiduria šį sutrikimą turintys žmonės. Autorius mėgina išlaikyti optimistinį požiūrį teigdamas, kad Aspergerio sindromas tėra kitoks pasaulio suvokimas, kurio nebūtina gydyti, tačiau reikia suprasti. Knygoje taip pat pateikiamos terapijos, kurias gali taikyti ne tik specialistai, bet ir šį sutrikimą turinčių asmenų artimieji.
Toksikologo užrašai
Tai – žurnalistės Danutės Jonušienės ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovo Roberto Badaro knyga, kurioje dalinamasi naujausiais moksliniais duomenimis bei sukaupta patirtimi. Autoriai aptaria, kokie sprendimai gali atvesti į toksikologo kabinetą ir kaip to išvengti. Tai informatyvi, lengvai skaitoma ir subtiliu humoru papildyta knyga.
Virusfera. Nuo slogos iki Covid-19. Slaptasis virusų pasaulis
Knygoje „Virusfera. Nuo slogos iki Covid-19. Slaptasis virusų pasaulis“ tyrinėjama daugybė virusų sukeltų ligų – peršalimas, vėjaraupiai, pūslelinė ir net pasiutligė. Autorius pateikia nemažai įdomių faktų apie virusų elgesį ir tai, kaip žmonės užsikrečia. Tai įdomi, informatyvi bei itin naudinga knyga, kurią perskaityti pravartu kiekvienam.
Imuninė sistema. Kaip ji saugo nuo bakterijų, virusų ir kaip ją stiprinti
„Imuninė sistema. Kaip ji saugo nuo bakterijų, virusų ir kaip ją sustiprinti“ – tai nuotaikingais paveikslėliais iliustruota, informatyvi bei įdomi knyga apie imunitetą. Autorius pasakoja apie įvairius ligų sukėlėjus, karščiavimą, skiepus ir savo organizmo apsaugą. Knygoje taip pat aptariama imuninės sistemos samprata. Autorius atsako į daugeliui žmonių dažnai kylančius klausimus – kaip stiprinti imunitetą? Kuo skiriasi virusai ir bakterijos? Kodėl karščiuojame? Visgi, svarbiausia žinoti viena – be veikiančios imuninės sistemos mes neišgyventume.
Visa tiesa apie vėžį. Kaip užkirsti kelią ligai ir nustoti bijoti
Tai – prancūzų onkologo David Khayat parašyta knyga, kurioje dėstoma pagrindinė ir svarbiausia informacija apie vėžį. Autorius teigia, kad norėdami atsikratyti šios ligos baimės, turime suprasti, kas ją sukelia. Taigi, knygoje pasakojama apie žmogaus kūną, vėžinių ląstelių susidarymą ir veikimą bei tai, kaip galima to išvengti.
Iš emocinės tuštumos. Emociškai apleistiems vaikystėje
Knygos autorė, psichologė Jonice Webb aptaria vaikystėje patirtos emocinės nepriežiūros pasekmes. Didžioji savipagalbos kūrinių dalis nagrinėja ankstyvuosius gyvenimo metus ir su tuo susijusius blogus įvykius. Visgi, šioje knygoje autorė bando atsižvelgti į tai, ko galbūt nepatyrėte. „Iš emocinės tuštumos. Emociškai apleistiems vaikystėje“ padės geriau suprasti sunkumus, su kuriais susiduriate. Be to, autorė pateikia aiškias gijimo strategijas. Knyga puikiai tinka tiek psichikos sveikatos specialistams, tiek sau padėti norintiems žmonėms.
Palikite komentarą