Prancūzų rašytojas Laurent Gounelle yra gerai žinomas visame pasaulyje. Laurent Gounelle knygos nuolat patenka į bestselerių sąrašus. „Dievas visada keliauja incognito“ – vienas žymiausių jo leidinių, puikiai įvertintas ne tik pasaulio, bet ir Lietuvos skaitytojų.
Visgi, knygų galėjo ir nebūti! Autorius dar jaunystėje norėjo studijuoti psichologiją, tačiau buvo atkalbėtas tėvų bei šeimos draugų. Pasukęs į verslo pasaulį, prie šios minties Laurent Gounelle sugrįžo tik ištiktas egzistencinės krizės dėl savo vietos gyvenime.
Laurent Gounelle daug keliavo po Jungtines Amerikos Valstijas, Europą bei Aziją, kur gilino žinias neurologijos bei psichologijos srityse, sėmėsi išminties iš šamanų bei išminčių. Galiausiai jis pradėjo konsultuoti žmones asmeninio tobulėjimo, santykių, laimės paieškos temomis bei rašyti knygas, kuriose saviugdos temos įvelkamos į patrauklaus romano rūbą.
„Dievas visada keliauja incognito“ – antroji ir populiariausia rašytojo knyga. Detektyvo prieskonis ir galimybė išmokti pasitikėti savimi? Kas gali būti geriau!
Kas tas paslaptingasis Dievas?
Knyga „Dievas visada keliauja incognito“ gali nuvilti tuos, kurie tikisi religinių temų. Pavadinimas skamba šiek tiek apgaulingai – pasakojimas yra ne apie Dievą. Bent jau ne ta tiesiogine prasme. Iš tiesų, tai istorija apie jauną vyrą ir jo asmeninio tobulėjimo kelią. Tad prie ko čia Dievas, klausiate?
Pavadinimas yra aliuzija į Alberto Einšteino mintį, kuri knygoje skamba taip: „Atsitiktinumas – tai Dievas, keliaujantis inkognito…“
Tačiau artimesnis originalui A. Einšteino žodžių skambesys yra toks: „Atsitiktinumas yra Dievo būdas likti anonimu“. Taigi, pavadinimas gana tiksliai apibūdina esmę. Knygoje daug kalbama apie atsitiktinumus bei jų nebuvimą.
Kodėl knygos veikėjas nusprendė mirti?
Pagrindinis knygos veikėjas yra jaunas, dvidešimt keturių metų vyrukas Alanas Grinmoras, gimęs ir augęs Jungtinėse Amerikos Valstijose. Savo gyvenimą jis laiko visiškai nenusisekusiu, o nesėkmės prasidėjo dar prieš gimstant.
Alano tėvas nenorėjo nieko žinoti apie savo vaiką ir paliko motiną vos išgirdęs apie nėštumą. Kai dingo ir patėvis, vaikino mama visą gyvenimą spaudė mokytis ir pasiekti to, ko jai pačiai nepavyko.
Gavęs diplomą, kuris visai nedžiugino, galiausiai Alanas išvyko į Prancūziją, kur pradėjo dirbti nekenčiamą įdarbinimo konsultanto darbą. O lyg to būtų maža, nelaimėlį paliko ir mergina. Jaunuolis sugalvoja, kad neturi kitos išeities, kaip tik nusižudyti. Puikus problemų sprendimo būdas, ar ne? Tik jo nerekomenduoju!
Ir štai jis stovi Eifelio bokšto viršuje bei planuoja žengti lemtingą žingsnį. Nusižudys madingiausiu būdu! Ir tada nutinka kažkas nerealaus, ką mums tenka skaityti tik pasakose, kuriose pagrindinis veikėjas sutinka Velnią, o gal Dievą, ir parduoda savo sielą.
Alanas Eifelio viršuje sutinka žmogų – Ivą Dubrėjų, kuris turi pasiūlymą. Gana keistą ir netikėtą, bet neturėdamas ką prarasti vaikinas neria į avantiūrą. Jaunuolis užstato savo gyvybę mainais už… Iš tiesų, neaišku už ką, nes visas susitarimas skamba taip:
„– Sudarytume sandėrį, – pasiūlė jis. Žodžiai sklandė ore.
– Sandėrį? – sumurmėjau.
– Taip. Tu lieki gyvas, o aš tavimi pasirūpinu, įstatau į vėžes, išmokau gyventi, spręsti problemas, netgi jaustis laimingam. O mainais…
Jis vėl išpūtė cigaro dūmus ir pridūrė:
– Manais prisieksi daryti viską, ką tau pasakysiu. Prisieksi… gyvybe.“
Taip prasideda knygos „Dievas visada keliauja incognito“ istorija.
Atsakomybę už savo gyvenimą prisiimkite patys arba kaip išmokti pasitikėti savimi
Rašytojas Laurent Gounelle savo romane „Dievas visada keliauja incognito“ nagrinėja likimo ir laisvo žmogaus apsisprendimo temas. Kiekvienas iš mūsų gali nuspręsti kaip elgtis vienu ar kitu atveju. O štai knygos veikėjas Alanas yra priverstas klausyti paslaptingo vyro, kuris nurodo, ką reikėtų daryti įvairiose iškilusiose situacijose.
Viena vertus, tai yra žavu, nes nereikia galvoti pačiam. Kita vertus, parodoma, koks jausmas yra praradus pasirinkimo laisvę, kurios neretai patys norime atsisakyti ir atsakomybę perduoti kitiems.
Rašytojas Laurent Gounelle yra minėjęs, kad jo istorija remiasi realiais moksliniais tyrimais bei neurologų įžvalgomis. Tiek Alano asmenybėje, tiek jo reakcijose į vykdomas užduotis, kiekvienas skaitytojas gali įžvelgti dalelę savęs. O tai neramina. Gal todėl knyga tokia populiari?
Pasitikėjimas savimi nėra dovana, kurią mes gauname vos gimę. Tačiau nusiminti nereikia, nes tai yra išugdoma savybė. Pasitikėjimą galima ištreniruoti taip pat kaip ir raumenis. Ir knygoje mes seksime Alaną ir jo bandymą padidinti savivertę, suimti savo gyvenimą į rankas bei prisiimti už jį atsakomybę.
Paslaptingas vyras kiekvieną dieną skiria Alanui įvairių užduočių. Pavyzdžiui, visada bijančiam prieštarauti bei kelti konfliktus vaikinui, jis liepia kelioliką kartų parduotuvėje išreikšti nepasitenkinimą kepiniu ir paprašyti pardavėjo jį pakeisti, galiausiai ir visai nepirkti.
Pripažinkime, kad daugelis iš mūsų yra buvęs situacijoje, kuomet nedrįso pasakyti neigiamos nuomonės ar reikalauti kompensacijos. Tad, kaip suprantate, knyga yra ne tik pasakojimas apie gyvenimu nusivylusį vyrą, bet ir savotiškas saviugdos gidas.
O gal atpažinsite save situacijoje, kuomet nedrįsote pasimatuoti prabangaus drabužio ar aksesuaro tik todėl, kad bijojote visažiniško konsultanto vertinimo ir pasmerkimo, jei to produkto nuspręstumėte nepirkti? Alanui teko susidoroti ir su tuo.
Kam verta skaityti „Dievas visada keliauja incognito“?
Žinoma, tai nėra rimta psichologinė knyga. Todėl be gerbėjų yra ir kritikų, kurie nesuprato, kodėl ši knyga tokia populiari. Atsakymas gana paprastas. Stiprioms, savimi pasitikinčioms asmenybėms, istorija gali pasirodyti per daug paprasta ir nieko neduodanti. Tačiau jaunesni žmonės, kurie dar neišaugo iš baimių bei nepasitikėjimo savimi, romane „Dievas visada keliauja incognito“ ras daug naudingų ir įgyvendinamų patarimų, vedančių tobulėjimo link.
Autorius žaviai sujungia paslaptingą istoriją, intrigą dėl Alano geradario asmenybės ir žmogaus psichologijos analizę. Skaitytojas net nepajunta, kad sudėtingos teorijos yra paslėptos po lengvu tekstu. Tuo pačiu itin paprasta susitapatinti su pagrindiniu veikėju.
Knygą verta skaityti tiems, kurie sutinka su mintimi, kad žmonės gali pakeisti viską, kad ir kokia būtų jų dabartinė padėtis. Jei jaučiate nepasitikėjimą savimi ir norite rakto, kaip šią situaciją pagerinti, – ši knyga yra sukurta būtent jums. Jei nesijaučiate esąs savimi, jei esate uždraudęs sau sakyti ar daryti tam tikrus dalykus, manau, kad istorija bus geras spyris imti ir pakeisti situaciją.
Noriu pasidalinti dar viena citata, kuri aktuali tiek knygos skaitytojams, tiek visiems kitiems, net jei „Dievas visada keliauja incognito“ jūsų nesudomino:
„– Tai vėlgi priešinimasis pokyčiams! Tuo vaikas labiausiai ir skiriasi nuo suaugusiojo: jis trokšta tobulėti. O suaugęs žmogus daro viską, kad tik nesikeistų.
– Gal ir taip.
– Pasakysiu tau, ką apie tai manau… – Diubrėjus pasilenkė prie manęs ir lyg atskleisdamas paslaptį ištarė: – Kai nebenori tobulėti, pradedi palengva mirti…“
„Dievas visada keliauja incognito“ pakeitė skaitytojų gyvenimus
Kaip ir minėjau, knyga labai populiari, tačiau sulaukė ne tik pagyrimų, bet ir kritikos. Visgi, žmonės, kuriems šis romanas padėjo, yra dėkingi ir teigia, kad „Dievas visada keliauja incognito“ pakeitė jų gyvenimus, įkvėpė keistis, išmokė į savo baimes žiūrėti kitaip. Prisipažinsiu, aš ir pati esu pasinaudojusi ne vienu, iš pažiūros paprastu, bet veiksmingu patarimu.
Ši knyga yra daugiau nei puikus nuotykis, vykstantis žavingame Paryžiuje. Tai istorija, kupina pamokų ir praktinių pratimų, kurie padeda siekiantiems laimingesnio gyvenimo.
Skaitytojai seka Alaną, kenčia su juo, bijo, raudonuoja iš gėdos ir kartu švenčia pergales. Ir būtent tai yra svarbiausia, nes knyga neša žinutę: viskas įmanoma!
2012-tais metais Lietuvoje pasirodžiusi knyga kelis mėnesius karaliavo populiariausių viršūnėse. Apie ją kalbėjo visi. Socialiniame tinkle „Goodreads“, kuriame skaitytojai iš viso pasaulio dalijasi savo įžvalgomis bei vertina knygas, „Dievas visada keliauja incognito“ įvertintas 4 balais iš 5, o atsiliepimuose gausu padėkų autoriui.
Siūlau ir keletą įdomesnių Lietuvos apžvalgininkų atsiliepimų:
Tinklaraščio „About real life“ autorė dalijasi atrastomis paslaptimis iš knygos „Dievas visada keliauja incognito“.
Portalo 15min autorius Mažvydas Karalius nagrinėja likimo temą: Knygos recenzija. „Dievas visada keliauja incognito“ – kas valdo mūsų likimą?
Tinkaraštinkė Ingrida iš blogo „Gėlėta kosmetinė“ knygos apžvalgoje nagrinėja kūrinio stipriąsias ir silpnąsias puses.
Laurent Gounelle – koks žmogus slypi už populiarių saviugdos knygų?
Garsus autorius gimė Prancūzijoje, 1966-tais metais. Jis augo religingoje šeimoje ir buvo griežtai auklėjamas. Laurent Gounelle save laikė nelaimingu ir nepasitikinčiu berniuku. Tikėtina, kad nemažai asmeninės patirties jis perdavė ir savo veikėjams.
Asmeninių problemų kupinas jaunuolis svajojo studijuoti psichologiją. Tačiau jo tėvui ši specialybė atrodė nerimta, o nuo užmačių atkalbėjo ir šeimos gydytojas, pats netikėjęs psichoterapijos nauda ir tikinęs, kad profesija neturi perspektyvų. Taip Laurent Gounelle pasuko į finansų sritį.
Nuostabu! Puiki specialybė, geras darbas! Na, bent jau visuomenės akyse. Tačiau ar iš tiesų tai atnešė laimės?
Akivaizdu, kad tėvai neturėtų stabdyti savo kryptį pasirinkusių atžalų, nes keletą metų pasikankinęs verslo ir finansų pasaulyje, Laurent Gounelle suprato, kad toks gyvenimas ne jam ir prisiminė jaunystės svajones. Kalifornijos Santa Kruzo universitete baigęs psichologijos studijas autorius žinias gilino keliaudamas po pasaulį ir mokydamasis iš geriausių specialistų bei išminčių.
Tėvas ir šeimos draugas buvo neteisūs. Šiandien Laurent Gounelle yra sėkmingas psichologas ir konsultantas asmeninio tobulėjimo, santykių, laimės paieškos temomis. Jis veda ir paskaitas Clermont-Ferrand universitete bei konsultuoja įmones, padėdamas gerinti santykius tarp žmonių, atrasti pasitenkinimą darbu bei ieškoti prasmės savo kasdienybėje.
„Žmogus, kuris norėjo būti laimingas“ – asmeninė patirtis ir sėkmingas rašytojo debiutas
Jau minėjau, kad „Dievas visada keliauja incognito“ yra, ko gero, žinomiausia rašytojo knyga, tačiau tikrai ne vienintelė. Savo debiutinį kūrinį Laurent Gounelle sukūrė apimtas rimtos krizės. Jaudulys dėl neseniai sukurtos šeimos, netikėta tėvo mirties, artimo draugo netektis, pirmojo vaiko gimimas – viskas susikrovė ir autorius nusprendė sukurti istoriją, kurioje pasidalintų savo idėjomis apie gyvenimą ir laimės siekimą.
2008-tais metais pasirodė knyga „Žmogus, kuris norėjo būti laimingas“. Jau pavadinimas daug pasako. Ši knyga skirta šiuolaikiniams žmonėms, kurie užsisukę rutinoje, skuba, bėga ir savo kasdienybėje nebegeba atrasti malonių akimirkų bei gyvenimo džiaugsmo. Na taip, man, tau ir mums visiems. Laurent Gounelle šneka apie gyvenimo prasmę, sumaterialėjusią vakarų visuomenę, susvetimėjusius kaimynus ir savojo „aš“ neturėjimą.
Rašytojo knyga sulaukė sėkmės, tad skaitytojai buvo ir toliau lepinami. 2010 metais pasirodė bestseleris „Dievas visada keliauja incognito“, 2012-tais išleista knyga „Filosofas, kuris nebuvo išmintingas“.
2014-tais knygynus pasiekė romanas „Diena, kai išmokau gyventi“, apie savęs ir gyvenimo prasmės atradimą. Dar po poros metų autorius pradžiugino nauja istorija „Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje“, o 2018-tais – „Pažadu tau laisvę“.
Romanus vienija psichologinės temos orientuotos į gyvenimo prasmės paieškas ir savęs pažinimą.
Šiuolaikiniame pasaulyje pasimesti lengva. Ateina laikas, kai nebežinome dėl ko sukamės uždarame rate. Laurent Gounelle moka puikiai ir neįkyriai užvesti ant kelio.
„Dievas visada keliauja incognito“ jau perskaitytas, noriu dar! Trys knygų rekomendacijos!
Apkalbamas romanas sulaukė tokio populiarumo, kad viso pasaulio leidyklos panašias knygas pradėjo žymėti užrašais „Dievas visada keliauja incognito“. Išrinkau keletą panašaus stiliaus romanų, kurie tęsia geriausias Laurent Gounelle knygų praktikas.
Marianne Power „Kaip aš gelbėjau savo gyvenimą“
Ši knyga gana drąsiai vadinama savigalbos ir patarimų knygų mėgėjų biblija. Britų žurnalistė Marianne Power nusprendė išsiaiškinti, ar jos vaizduotėje sukurtas tobulas gyvenimas iš tiesų įmanomas realybėje. Savo bandymui ji pasitelkė geriausiose ir populiariausiose savigalbos knygose surinktus patarimus ir ėmė pažodžiui jų laikytis.
Autorė vienerius metus tiksliai sekė tais patarimais ir ieškojo kelio į save. Po kelių mėnesių ji pastebėjo, kad gyvenimas pasikeitė, tačiau ne visai tuo būdu, kurio ji tikėjosi. Knyga sužavės humoro jausmu, atvirumu ir brandžia rašytojos išmintimi. Istorija neša žinutę, kad kiekvieną akimirką mes galime būti geriausia savo pačių versija.
Raphaëlle Giordano „Tavo antras gyvenimas prasideda supratus, kad gyveni tik kartą“
Jaučiate gyvenimo nuobodulį? Netenkina šiandiena? Prancūzų autorė Raphaëlle Giordano kviečia į kelionę, kuri žada nuvesti į laimę ir pilnatvę.
Dažnai iš pažiūros turime viską. Ir puikų darbą, ir šeimą, ir nuostabius vaikus. Tačiau, atrodo, kad gyvenime kažko trūksta. Toks jausmas aplankė ir pagrindinę knygos veikėją – 38-erių Kamilę. Kasdieniai rūpesčiai bei rutina mus, o taip pat ir heroję, atitolina nuo savęs ir asmeninio tobulėjimo.
Netikėta pažintis su miškuose gyvenančiu Klodu padaro didelę įtaką Kamilės gyvenimui. Šis vyras pasiūlo neįtikėtinas priemones laimei pasiekti. Sekdama Klodo nurodymais, pasimetusi moteris ryžtasi keisti savo gyvenimą ir įgyvendinti svajones, kurias slėpė giliai širdyje. „Tavo antras gyvenimas prasideda, supratus, kad gyveni tik kartą“ įkvėps keistis ir permąstyti savo vertybes.
Carole-Anne Eschenazi „Jei sumaišytum gyvenimo kortas?“
Dar viena prancūzų autorė kviečia keisti savo gyvenimą. Tara jau ilgai gyveno savo vyro gyvenimą. Jo svajonės buvo ir jos svajonės, jo planai – ir jos planai. Tačiau vieną dieną bendras gyvenimas sudužo, o Tara išsilaižyti širdies žaizdų išvyko pas krikštamotę.
Krikštamotė pasiūlo moteriai keistą Taro kortų žaidimą, kuris padeda visiems, ieškantiems laimės. Ši istorija tikrai primena „Dievas visada keliauja incognito“, nes Tarai teks vykdyti kortų nurodytas užduotis. Kiekviena jų – mažas žingsnis savęs pažinimo link. Moteris pagaliau susigrąžina pasitikėjimą ir gali naujomis jėgomis žengti į gyvenimą.
Ir pabaigai…
Nėra tokios knygos, kuri galėtų išspręsti rimtas psichologines problemas. Jei tokios kankina, primygtinai rekomenduoju pasitarti su savo srities specialistais. Tačiau tinkamai pasirinkta knyga gali tapti puikia motyvacija pakeisti savo gyvenimą, suvokti elementarias elgesio klaidas ir įkvėpti drąsos.
Tiek Laurent Gounelle knygos, tiek ir kitos panašios, gali būti vertinamos, kaip saviugdos leidiniai, bet jas taip pat smagu skaityti ir kaip eilinius romanus bei sekti, kaip gi sekasi veikėjams. Laurent Gounelle labiausiai žavi savo savybe nardyti po rimtas temas, bet neapsunkinti skaitytojo. Smagių pokyčių!
Palikite komentarą