Su baimėmis reikia kovoti, susidraugauti, apeiti ar ignoruoti? Kokią vietą jos užima mūsų asmeniniuose lagaminuose? Kas yra geriausi baimės draugai? Ir ar tikrai visos įveiktos baimės turi pscihologinę naudą?
Knyga apie žmogiškąsias baimes ir jų vietą mūsų gyvenime. Apie nerimą, jaudulį, perfekcionizmą ir jų kuriamas iliuzijas bei poveikį kasdienybės kokybei. Apie sprendimus, nepatogias situacijas, savęs dresavimą ir beribes žmogaus galimybes. Apie ryžtą, užsispyrimą ir perversmą. Knyga kaip iliustracija, vaizdžiai pasakojanti, jog svarbu pradėti, o visa kita ateina tarsi šalutinis poveikis. Apie draugystę, palaikymą, apie realių žmonių gyvenimą, paryškintą šmaikštumo pieštukais.
REKOMENDUOJU pirmiausiai tiems, kurie naujųjų metų proga pasižadėjo sau, kad bus drąsesni, kovos su savo pačių asmeninėmis savybėmis, o ne vėjo malūnais, bet, vis tik, nerado nei įkvėpimo, nei ryžto pradėti. Galėsite kartu su autore nerti į jos išsikeltą iššūkį ir, galbūt, susikurti projekto atitikmenį sau. Bus puiki proga atšviežinti mintis artėjančio pavasario siautuliui ir nubraukti voratinklius nuo senų pažadų. Taip pat siūlau tiems, kurie norėtų gauti psichologijos dozę ne per „padėkime sau“ knygeles, bet iškart matyti, kaip veikia vieni ar kiti pritaikyti principai. Žinoma, rekomenduoju ir smalsuoliams, kurie susidraugavę su knygos herojais visuomet kelia sau klausimą – kažin, kaip jie gyvena dabar? Autorė yra absoliučiai realus žmogus, kurios gyvenimą galite stebėti ir Instagram platformoje. Bei, žinoma, rekomenduoju tiems, kuriuos įkvepia garsių žmonių citatos ar jų pačių gyvenimo trupiniai – nenuilstanti palydovė šioje knygoje yra ne kas kitas, o pati Eleonora Ruzvelt, JAV prezidento Franklino D. Ruzvelto žmona.
NEREKOMENDUOJU, jei tikitės spindinčio meilės romano ar galvojate, kad apie baimes čia bus rašoma B. A. Paris stiliumi. Ne, to nebus. Tai grynų gryniausi memuarai persmelkti psichologijos ir citatų priemaišų. Tad, jei Jūsų neįkvepia kitų (kad ir realių) žmonių nutrūktgalviški poelgiai ir nesiruošiate klausytis psichologinių paaiškinimų bei samprotavimų baimės ir įtampos tematikomis, nemanau, kad susižavėsite veikalu. Taip pat, jei esate nepailstantys blog’ų naršytojai ir podcast’ų klausytojai ar JAV istorijos nominuotieji žinovai – gali būti, kad skaitysite ir nesuprasite kodėl tai darote, nes viską ir taip kuo puikiausiai žinote. Visais kitais atvejais, manau, kad knyga verta bent kruopelytės dėmesio.
Palikite komentarą