Oras lepina, atostogos suplanuotos, lagaminai sukrauti, beliko tik nuspręsti, su kokia knyga praleisite laisvas dienas? Ką rinktis šiemet – į svetimus pasaulius nukeliantį, dėmesį prikaustantį grožinį romaną ar laisvą laiką skirti savo tobulėjimui su šiuolaikinės psichologijos knygomis? Interneto knygynas patogupirkti.lt dalijasi sąrašu naujausių skaitinių vasarotojams.
Colleen McCullough „Saldžiai kartu“
Nemirtinga klasika virtusios knygos „Erškėčių paukščiai“ gerbėjų dėmesiui – neseniai Lietuvoje pasirodžiusi australų rašytojos Colleen McCullough knyga „Saldžiai kartu“. Tai epinė romantinė istorija apie dvi dvynių poras, pastoriaus Latimerio dukteris. Jas vienija ne tik panaši išvaizda, bet ir stiprus noras ištrūkti iš motinos gniaužtų. Tad visos keturios seserys ryžtasi tapti slaugytojomis nedideliame Australijos miestelyje.
Skaitytojas kartu su pagrindinėmis romano veikėjomis išgyvena iššūkius darbe, santykius su ligoniais, norą išsivaduoti iš vyrų pančių. Autorė meistriškai kuria seserų charakterius ir teigia kiekvienai pridėjusi kažką savito. Istorinis meilės romanas „Saldžiai kartu“ atskleidžia per visą karjerą rašytojos sukauptą literatūrinę brandą ir pateikia kaip gardų saldėsį skaitytojams.
Tiffany Jenkins „Kaifuotoja“
Svajojate vasaros dienas leisti su knyga, kuri įtrauks taip, jog su kasdieniniais rūpesčiais susijusios mintys kaipmat išgaruos? Tuomet į rankas verta paimti tarptautinį autorės Tiffany Jenkins bestselerį „Kaifuotoja“. Tai pasakojimas apie dvigubą narkomanės Tifanės gyvenimą, aprašytą jos pačios memuaruose.
Pasklidus žiniai, jog Tifanė – buvusi vidurinės mokyklos palaikymo šokėjų kapitonė ant kalėjimo grindų kankinasi nuo opioidinės narkomanijos abstinencijos sukeltų priepuolių, visi ją pažinoję buvo šokiruoti. Ypač dėl to, jog jos vaikinas – šerifo padėjėjas, o jų abiejų draugai buvo tie, kurie ją suėmė. Narkotikų sugriautas gyvenimas, keturi mėnesiai, praleisti Floridos kalėjime, nuolat įsiveliant į konfliktus su pareigūnais, ir galiausiai – kelias į pasveikimą. Sukrečiantis bestseleris „Kaifuotoja“ patiks ir visiems serialo „Orange is the new black“ gerbėjams.
Gabija Toleikytė „Kodėl, po velnių, negaliu pasikeisti?“
„Dauguma mūsų gyvenimo problemų kyla tada, kai nepripažįstame tikrovės ir planuojame pagal tai, kokie norėtume būti, o ne kokie iš tiesų esame“, – taip teigia neuromokslininkė dr. Gabija Toleikytė savo naujausioje knygoje „Kodėl, po velnių, negaliu pasikeisti?“. Joje autorė kreipiasi į tuos, kurie nori į savo gyvenimą prikviesti pokyčių – pakeisti gyvenimo būdą, rasti balansą tarp darbo ir poilsio, užmegzti naujus santykius ir išspręsti kitas daugelį metų kamuojančias problemas.
Remdamasi naujausiais neuromokslų tyrimais, daktarė pasakoja, kaip veikia žmogaus smegenys, kodėl dažnai pasikeisti tiesiog nepavyksta ir ką daryti, norint išsivaduoti iš užburto rato. Įkvepiantis savipagalbos vadovas – puikus pasirinkimas tiems, kas laisvą laiką atostogų metu nori skirti savo tobulėjimui ir atrasti apie save šį tą naujo.
Karen Swan „Paskutinė vasara“
Norintiems šią vasarą leistis į kelionę laiku – kultinė britų rašytoja Karen Swan kviečia kartu su ja nusikelti į 1930 metus laukinėje Škotijos saloje, knygoje „Paskutinė vasara“. Netikėtai į salą atplaukęs Damfriso grafas ir jo sūnus lordas Šoltas akimirksniu sugriauna, regis, niekuo neypatingą salos žmonių gyvenimą. Jiems aprodyti salą paskirta vietos gidė – Efė Džilis – laukinės dvasios mergina, kurios nedidelį pasaulėlį užvaldo dar nepatirtas jausmas – meilė. Netikėtų siužeto vingių nestokojantis pasakojimas patiks visiems istorinių meilės romanų gerbėjams.
Mindaugas Lubys, Algimantas Andriušis, Rytis Daraškevičius, Virginijus Kaupas „Išmaniųjų namų vadovas“
Ilgos vasaros dienos gali tapti tinkamiausia proga sutvarkyti neužbaigtus darbus namuose, kuriems anksčiau nebūdavo laiko. Mėgstantiems atostogas leisti produktyviai ir ieškantiems vedlio namų ūkio darbams, rekomenduojame bendraautorių Mindaugo Lubio, Algimanto Andriušio, Ryčio Daraškevičiaus ir Virginijaus Kaupo knygą „Išmaniųjų namų vadovas“.
Projektuotojams, elektros specialistams, privatiems statytojams ir visiems, norintiems įsirengti komfortišką ir tvarų būstą, skirtas leidinys – šviežiausia leidyklos „Super namai“ knyga. Čia apžvelgiamos išmaniųjų namų sistemos, naujausios technologijos, saulės elektrinių, krovimo stotelių, energijos kaupimo įranga ir kiti svarbūs išmaniųjų namų sprendimai.
Ričardas Gavelis „Vilniaus pokeris“
Galbūt vasara – pats geriausias laikas perskaityti kūrinius iš „privalomųjų knygų sąrašo“? Naujausias leidyklos „Tyto alba“ knygos „Vilniaus pokeris“ leidimas – dar vienas priminimas atnaujinti pažintį su šiuo kūriniu ne tik vilniečiams, bet ir visos Lietuvos gyventojams. Be to, tai puiki galimybė perskaityti romaną prieš pasirodant pagal jį kuriamam režisieriaus Donato Ulvydo filmui.
Vos pasirodęs, prozininko, dramaturgo ir publicisto Ričardo Gavelio romanas „Vilniaus pokeris“ tapo bestseleriu, sukėlė ant kojų skaitytojus bei literatūros kritikus. Kūrinys pristato Vilnių kaip miestą vaiduoklį, nukarūnuotą, prisidengusį menamomis vertybėmis, tarsi priešą. Rašytojas drąsiai permąsto Lietuvos istoriją, apžvelgia tautos sovietinį identitetą, dvasinį pasaulį, mitus ir realybę, drąsiai kalba apie džiazą, menus bei mieste vyraujantį daugiakultūriškumą. „Vilniaus pokeris“ taps gluminančiu, tačiau savotiškai žavingu pasivaikščiojimu po Lietuvos sostinę.
Tomas Dirgėla „Žmonija prieš pabaigos drakonę“
Vaikų mylimiausias autorius Tomas Dirgėla žengia koja kojon su mėgstamiausiais vaikų žaidimais! Naujausioje jo knygoje „Žmonija prieš pabaigos drakonę“ nusikeliama į įspūdingą „Minecraft“ žaidimo pasaulį. Knygos herojai – Ąžuolas ir Liepa – brolis su sese, kaip ir daugelis dabartinių vaikų, tiesiog pametę galvas dėl „Minecrafto“. Netikėtai vaikų pamėgtas žaidimas persikelia į realybę ir Ąžuolui su Liepa tenka stoti į kovą su piktaisiais kompiuterinio žaidimo veikėjais. Naujausia T. Dirgėlos knyga – paranki išeitis tėvams, norintiems, jog vaikai vasarą praleistų toliau nuo kompiuterio ekranų. Verčiau nusikelti į žaidimo pasaulį knygos puslapiuose!
Lucinda Riley, Harry Whittaker „Atlantas. Tėvo istorija“
„Septynių seserų“ ciklo gerbėjų kantriai išlauktas desertas – istorijos finalas, aprašytas knygoje „Atlantas. Tėvo istorija“. Šioje knygų serijoje skaitytojai susipažino su įvaikintų seserų istorijomis – merginos buvo vedžiojamos po įvairiausius pasaulio kampelius, siekdamos atskleisti paslaptis iš savo praeities.
Paskutinėje, aštuntojoje serijos knygoje pasakojama apie XX a. Paryžiuje augusį berniuką, kuris, priglaustas gailestingos šeimos pradeda gyvenimą iš naujo, stengdamasis atsigauti po vaikystėje patirtų siaubų. Europoje prasidėjus nerimo laikams, niekas nebėra saugus ir berniukas nusprendžia vėl sprukti. Vėliau veiksmas knygoje persikelia į 2008 m., kai septynios seserys ruošiasi atsisveikinti su pasaulį palikusiu, be galo mylimu tėvu, kuris ir vėl joms užmina galvosūkį.
Iš Šiaurės Airijos kilusi rašytoja Lucinda Riley knygų serijai apie septynias seseris atidavė septynerius savo gyvenimo metus. Deja, sunki liga nusinešė rašytojos gyvybę ir paliko iki galo nebaigtą paskutiniąją ciklo knygą, tad mamos darbą pasiryžo užbaigti jos sūnus Harry Whittaker.
Elena Armas „Ispaniška meilės apgaulė“
Komiškai kebli situacija – likus vos keturioms savaitėms iki sesers vestuvių, Katalinai Martin reikia susirasti, su kuo eiti į sesers vestuves. Juolab, kai visiems prisimelavo, turinti amerikietį vaikiną, kurį pamatyti trokšta visi – įskaitant jos buvusį mylimąjį kartu su naująja jo sužadėtine.
Staiga jai padėti pasisiūlo išvaizdus, nosį užrietęs bendradarbis Aronas Blekfordas. Neturėdama iš ko rinktis, priversta keliauti iš Niujorko į Ispaniją kartu su storžieviu kolega, Katalina pradeda justi, kad viduje užgimsta netikėti jausmai. Lengvas, neįpareigojantis ir humoro nestokojantis ispanų autorės Elena Armas meilės romanas „Ispaniška meilės apgaulė“ taps šmaikščiu bendražygiu, leidžiant vasaros popietes hamake arba šildantis paplūdimyje.
Agnė Kajackaitė „WO/MEN. Ar moterys ir vyrai išties tokie skirtingi, kaip įprasta manyti?“
Moterų ir vyrų elgsenos skirtumai – daugybę amžių skaičiuojanti aktualija, kurią elgsenos ekonomistė Agnė Kajackaitė nusprendė pagrįsti moksliniais faktais. Knygoje „WO/MEN. Ar moterys ir vyrai išties tokie skirtingi, kaip įprasta manyti?“ autorė meta iššūkį nusistovėjusiems įsitikinimams apie vyrus ir moteris, ir kviečia skaitytojus kartu pasivaikščioti po tyrėjų laboratorijas visame pasaulyje, kur keliami klausimai įsigalėjusiems mitams – galbūt ne viskas yra tik juoda balta?
Knygoje atskleidžiama, kurie, pasak tyrimų – vyrai ar moterys yra labiau linkę apgaudinėti, o kurie – varžytis, kurią lytį labiau veikia temperatūra ir triukšmas bei kas lengviau įtiki konspiracinėmis teorijomis. Autorė siekė, jog knyga būtų skaitoma įvairaus amžiaus skaitovų – nuo mokslu besidominčių paauglių iki jos pačios močiučių, tad kūrinys parašytas lengvai ir įsuka skaitytoją į lyčių stereotipų verpetą taip, jog sunku atsiplėšti.
Santa Montefiore „Italė Brukline“
Jei šią vasarą svetur išvykti nepavyko, nenukabinkite nosies – į kelionę galimą išvykti ir su įtraukiančio romano pagalba. Britų rašytoja Santa Montefiore kviečia pakeliauti po ketvirtojo dešimtmečio Šiaurės Italiją knygoje „Italė Brukline“.
Istorija pasakoja apie italę Benedetą, kuri, mažo miestelio audinių parduotuvėje netikėtai susipažįsta su žydo prekybininko sūnumi Ezra. Jaunuoliai karštai pamilsta vienas kitą ir svajoja, kad palaimingos dienos tęstųsi amžinai, tačiau Europoje įsisiautėja karas ir tamsūs debesys užplūsta gražųjį pietiečių kraštą. Evelinos ir Ezros šeimas užgriūva negandos, o netikėtai išgirdusi, jog jos mylimasis žuvo, Evelina išvyksta pas tetą į Niujorką. Deja, nerami praeitis neleidžia merginai gyventi ramiai. Ilgesys, likimas ir viltis susipina jautriame pasakojime apie prarastą ir vėl atrastą meilę.
Chris Carter „Parašyta krauju“
Gerų detektyvų gerbėjai brazilų kilmės amerikiečio Chriso Carterio knygų laukia užgniaužę kvapą, o šią vasarą juos pasitinka dar viena naujiena – dėmesį sukaustantis trileris „Parašyta krauju“.
Los Andželo specialiojo žmogžudysčių skyriaus detektyvas Robertas Hanteris tęsia kraupius žaidimus, į kuriuos jį įsuka serijiniai žudikai. Šįkart istorija lydi kišenvagę Andželą Vud, kuri, norėdama pamokyti grubų vyriškį, pavagia jo krepšį. Pasirodo, jog krepšys priklauso serijiniam žudikui, o jame esanti odinė knygutė yra jo didžiausias turtas ir jis nesustos, kol neatsiims to, kas jam priklauso. Tamsus ir šiurpuliukus keliantis detektyvas suteiks šiltiems vasaros vakarams papildomo adrenalino prieskonio.
Nicolas Mathieu „Konemara“
Geras išsilavinimas, sėkminga karjera, ankstyvas savarankiškas gyvenimas – regis dalykiškoji Elena turi viską. Deja, moters nepaleidžia mintis, jog jos gyvenimas prabėgo veltui. Kristofas – visiška Elenos priešingybė. Jis niekada nebuvo išvykęs iš savo gimtojo miestelio, gyvena neskubėdamas ir atidėliodamas svarbius sprendimus rytojui. Atrodytų, lyg būtų nevykėlis, tačiau Kristofas tiki, jog šviesi ateitis laukia priešakyje.
Prancūzų rašytojo Nicolas Mathieu romanas „Konemara“ – istorija apie dviejų sielų iš skirtingų socialinių sluoksnių susibūrimą, apie praeities svajones ir to, ką iš jų galiausiai padaro gyvenimas. Jautrus, širdį paliečiantis kūrinys pasakoja apie sugrįžimą į gimtąjį kraštą, apie netikėtą meilę ir nesustabdomą laiko tėkmę.
Palikite komentarą