Pasaulio bestselerių sąrašuose dominuojanti, socialinius tinklus „užgrobusi“ ir milijonus ištikimų gerbėjų visame pasaulyje turinti amerikiečių rašytoja Colleen Hoover – unikalus reiškinys literatūros pasaulyje. Viena sėkmingiausių šių laikų rašytojų yra išleidusi 24 knygas, kurių populiarumas pralenkė netgi pačią Bibliją. Kaip gimė rašytojos Colleen Hoover fenomenas ir kuo išskirtinės jos knygos, pristato interneto knygynas patogupirkti.lt.
Pirmoji knyga – apmokėti sąskaitoms už vandenį
Teksaso valstijoje gimusi rašytoja Colleen Hoover nėra vienas iš tų pavyzdžių, kai rašymo amato imamasi nuo mažų dienų ir „pamažu“ yra užsidirbamas rašytojos statusas. Nors būsima bestselerių autorė rašyti pradėjo būdama septynerių, tačiau vaikystėje užgimęs pomėgis ten ir pasiliko.
Baigusi Teksaso komercijos universitetą, ji įgijo socialinės darbuotojos specialybę ir keletą metų dirbo įvairiose vaikų apsaugos tarnybose. Pasak „The New York Times“, debiutinį savo romaną „Slammed“ autorė išleido visai netikėtai. Būdama 31-erių, gyvendama priekaboje su vyru, tolimųjų reisų sunkvežimio vairuotoju, ir trimis jų sūnumis. C. Hoover parašė savo pirmąjį romaną tam, kad mama turėtų ką paskaityti per naujai įsigytą „Kindle“ elektroninę skaityklę, tad knygą išleido per interneto svetainę, o pirmąjį 30 dolerių honorarą skyrė apmokėti sąskaitoms už vandenį.
Knyga netikėtai išpopuliarėjo ir per septynis mėnesius, „Slammed“ pateko į „New York Times“ bestselerių sąrašą, o autorė iš knygos uždirbo daugiau nei 50 tūkstančių dolerių. 2012 m. rašytoja savarankiškai išleido ir popierinę šios knygos versiją.
Po pirmojo romano triumfo autorė nenustojo skaitytojams dovanoti įtraukiančius meilės romanus, trilerius ir istorijas apie santykius. Pasak oficialios C. Hoover knygų statistikos, šiuo metu yra parduota daugiau nei 20 milijonų jos knygų kopijų, o grynoji autorės vertė įvertinama 10 milijonų dolerių.
Romanas, užkariavęs socialinius tinklus
2016 m. pasirodė bene daugiausia liaupsių susilaukęs rašytojos romanas „Mes dedame tašką“. Tai itin jautrus pasakojimas apie meilę ir pasitikėjimą, apie smurtą šeimoje ir tėvų sprendimus, kurie gali nulemti vaikų gyvenimą. Nuo knygos pasirodymo viešumoje iki dabar romanas vis dar išliko perkamiausių knygų sąraše, o su šiuo kūriniu susietas „TikTok“ turinys, pasiekė 3,4 milijardo peržiūrų.
Jaudinantis romanas „Mes dedame tašką“ pasakoja apie Lilę – merginą, kuri po traumuojančios vaikystės su smurtaujančiu tėvu, pabėga iš mažo ir vaikystės pragarą primenančio miestelio į Bostoną, kuriame ji baigia koledžą ir įkuria savo gėlių parduotuvę. Darbų sūkuryje į gyvenimą įsiveržia meilė neurochirurgui Railiui. Jis šiek tiek arogantiškas ir užsispyręs, bet kartu aistringas, nuoširdus ir pametęs dėl jos galvą. Vis dėlto, viskas atrodo per gerai, kad būtų tiesa. Netikėtai ir nelauktai į Lilės gyvenimą sugrįžta jos pirmoji meilė – Etlasas – Lilės paguoda ir užuovėja iš senų laikų, kai reikėdavo švelnaus peties po nuožmių tėvo išpuolių. Praeitis sugrįžta netikėtai ir su trenksmu, tad viskas, ką Lilė buvo susikūrusi su Railiu atsiduria pavojuje.
Jautri istorija, aprašyta knygoje, yra paremta asmenine rašytojos patirtimi. Daug ką apie šį kūrinį pasako vien autorės dedikacija: „Skiriu tėvui, kuris labai stengėsi nebūti pačiu blogiausiu tėčiu. Ir mamai, kuri rūpinosi, kad tėvo niekada nematytume įniršusio.“ Tai užuomina į rašytojos vaikystę, kai, būdama maža, ji matydavo, kaip jos tėvas rimtai smurtaudavo prieš motiną iki jų skyrybų. Su šiuo romanu autorė įkvepia daugybę moterų būti stiprioms, kovoti už save ir nepasiduoti susidūrus su bet kokio pobūdžio smurtu. Lilės, Railio ir Etlaso santykių intrigos, tęsiasi antroje serijos dalyje „Mes pradedame iš naujo“.
Beje, sėkmingą romaną pastebėjo ir Holivudas – paskelbta, jog greitai ekranuose pasirodys „Mes dedame tašką“ filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliks pagrindinė žymiojo serialo „Liežuvautoja“ aktorė Blake Lively.
„BookTok“ karalienė
Pasaulinį pripažinimą C. Hoover knygoms iškovoti padėjo spartus išplitimas socialinėje erdvėje. Atsiradusiame socialiniame tinkle „TikTok“, o vėliau ir jo bendruomenės įkurtame pogrupyje, knygų klube „BookTok“, entuziastingi skaitytojai dalijosi savo mėgstamiausių C. Hoover knygų rekomendacijomis ir tiesiog užtvindė kanalą vaizdo įrašais su grotažyme #CoHo. Juose, dažniausiai, merginos skaitytojos, rankose gniauždamos mėgstamiausias autorės knygas, atvirai dalindavosi savo išgyvenimais ir emocijomis, kurias sukeldavo įtraukiantys romanai.
Atsiradus „BookTok“, iš pradžių tiek pati rašytoja, tiek jos leidėjai nesuprato, kas vyksta – mat staiga, dideliu greičiu pradėjo augti knygų pardavimai. Neilgai trukus, C. Hoover jau buvo praminta „BookTok“ karaliene.
Tiesa, rašytoja išmaniai pasinaudojo ir pasaulį užklupusia pandemija. Šis laikotarpis, kitaip nei daugeliui, tapo ne stabdžiu jos karjeroje, o atvirkščiai – atvėrė duris pasiekti dar daugiau skaitytojų. Masinio uždarymo metu ji nusprendė nemokamai pasiūlyti penkių savo knygų elektroninę versiją. Pasimėgavę nemokamomis dovanomis, jos gerbėjai ėmė pirkti likusius leidinius ir taip rašytoja gerokai padidino savo skaitytojų ratą.
Personažai, su kuriais lengva susitapatinti
Amerikietės rašytojos knygų herojai – jautrūs, dažniausiai traumų ir sunkumų patiriantys jauni žmonės, kuriuos kankina artimųjų netektis, smurtas, negalia bei įkalinimas. Švelnūs personažų bruožai ir gyvenimiškos jų problemos leidžia skaitytojams lengviau su jais susitapatinti, o kadangi jos veikėjos dažnai būna jaunos 18-26 metų merginos – C. Hoover knygos skatina susimąstyti ir yra vertingos perskaityti paaugliams ir jaunimui. Jos kūryboje juntamas švelnus humoro prieskonis, o neapsunkintas rašymo stilius leidžia sukrimsti jos knygas vos per vieną-dvi dienas.
2018 m. išleistame romane „Ką praleidau, kol miegojai“, rašytoja pasakoja byrančios santuokos ir išblėsusios meilės istoriją. Tai pasakojimas apie Kvin ir Grehemą, kurių laimė ir meilė iš romantinį filmą primenančios pažinties virto nykia kasdienybe ir užgniaužtais skauduliais.
Kitame į lietuvių kalbą išverstame amerikietės romane „Veritė“, autorė supažindina skaitytojus su jauna rašytoja Luena Ešli ir jos išgyvenimais. Netekusi motinos, su keliais doleriais sąskaitoje, ji griebiasi kiekvienos galimybės užsidirbti, tad, pasitaikius progai, mergina sutinka imtis neįprasto darbo: garsios trilerių rašytojos Veritė Kroford vyras ją pasamdo užbaigti žmonos knygų seriją, nes ši po avarijos nebepajėgia rašyti pati. Naujasis darbas virsta intrigų ir meilės peripetijų kupinu nuotykiu.
O jeigu visos Colleen Hoover knygos jau perskaitytos ir, laukiant naujojo rašytojo kūrinio, norisi panašaus pobūdžio romanų, rekomenduojama į rankas paimti autorių Sally Thorne, Jojo Moyes, Christina Lauren, Taylor Jenkin Reid ar lietuvių autorės Lavisa Spell knygas, kurios taip pat įtrauks į romantines intrigas, sudėtingus šeimų santykius ir visa nugalinčios meilės verpetus.
Palikite komentarą