Įsitvirtinus rudeniui, tamsesnės naktys ir pilkesnės dienos turi įtakos skaitytojų įpročiams. Norisi skaityti šiurpesnius, tamsesnius, klampesnius kūrinius, šiek tiek save įbauginti, pasisemti adrenalino. O dar ir artėjanti Helovyno šventė – puiki proga pasinerti į įtraukiančius leidinius apie gyvus numirėlius, beprotiškus eksperimentus ir serijinių žudikų gaudymo pinkles. Kokios naujienos gąsdinančių istorijų mėgėjų laukia šiemet – pristato interneto knygynas Patogupirkti.lt.
Silvia Moreno-Garcia „Daktaro Moro duktė“
Šiuolaikine gotikinio romano žanro gaivintoja laikoma meksikiečių kilmės rašytoja Silvia Moreno-Garcia prieš porą metų skaitytojus nudžiugino istorija apie šiurpų dvarą ir jį gaubiančias paslaptis knygoje „Meksikos gotika“. Šiemet lietuvių kalba išleista dar viena rašytojos knyga – „Daktaro Moro duktė“, kurioje politinis sąmoningumas susipins su šiurpia gotikine romantika.
Atokiose Meksikos džiunglėse daktaro Moro laboratorijoje gimsta gyvūnų ir žmonių mišrūnai. Iš stiklinių inkubatorių ištrauktų padarų gyvenimas iš anksto nulemtas – jie privalės paklusti šeimininkui ir padėti atlikti darbus plantacijose. Daktarui Morui su eksperimentais padeda jo gražuolė duktė Karlotė – tyros širdies ir aštraus proto mergina, nė karto neiškėlusi kojos iš džiunglių ir pasaulį įsivaizduojanti tik tokį, apie kokį skaitė tėvo duotose knygų puslapiuose. Staiga jos gyvenimą sudrebina į džiungles atvykęs Eduardas ir įprastam gyvenimui lemta pasikeisti.
Ši S. Moreno-Garcia istorija paremta 1896 m. išleista vieno iš mokslinės fantastikos pradininkų – britų rašytojo Herberto George Wellso knyga „Daktaro Moro sala“. Tai – ne tik netikėtų istorinių vingių kupinas pasakojimas, bet ir pamokanti istorija, paliečianti kontrolės, keršto, patriarchato, laukinės prigimties temas.
Chris Carter „Genezė“
Brazilų kilmės amerikiečių autorius Chris Carteris pasitinka ištikimus savo gerbėjus su dar vienu nuožmiu trileriu apie detektyvą Robertą Hanterį. Naujausioje rašytojo knygoje „Genezė“ detektyvas yra iškviečiamas į tokio žiauraus nusikaltimo vietą, kokio anksčiau dar nėra tekę regėti. Dar keisčiau tampa, kai skrodimo metu aukos kūne yra randamas žudiko paliktas eilėraštis.
Neilgai trukus randamas dar vienas kūnas – nužudymo metodas skiriasi, tačiau matosi nevaldomo smurto žymės, o aukoje – antra eilėraščio dalis. Robertui Hanteriui tenka užduotis sugauti disciplinuotą ir profesionalų serijinį žudiką, kuris mėgaujasi aukų baime, o mirtį regi kaip privalomą pamoką, kurios turi išmokyti. Stiprius ir šiurpiai realius psichologinius portretus kuriantis rašytojas pateikia helovynišką desertą skaitytojams, mėgstantiems detektyvus apie serijinius žudikus.
Stephen King „Givunėliu kapinės“
Siaubų karaliaus Stepheno Kingo knygos tampa tiesiog privalomu bendrininku ilgiems rudens vakarams. Pats rašytojas pripažino, jog „Givunėliu kapinės“ – pati baisiausia jo knyga, kurią, parašęs 1979 m. dar kurį laiką paliko gulėti stalčiuje, nes jautė, jog „nuėjo per toli“.
Daktarui Luisui Kridui gavus naują darbą, jam su šeima tenka atsikraustyti į Meino valstijoje įsikūrusį, idiliškos ramybės kupiną miestelį Ladlou. Čia įsitvirtinęs jis sužino apie miestelyje esančias senąsias indėnų kapines, kuriose buvo laidojami gyvūnai ir žmonės. Pasakojama, jog mirusieji iš šių kapinių prisikelia ir grįžta pas savo šeimininkus ir artimuosius. Tiesa – ne tokie, kokie buvo prieš mirtį. Paaiškėja, jog užklysti į šias šiurpias kapines prašalaičiams draudžiama – mat traukianti paslaptinga vieta gali atnešti kraupią lemtį visiems įsibrovėliams. Vis dėlto, po siaubingos, jo šeimą ištikusios tragedijos, netekties skausmą išgyvenantis Luisas neatsispiria pagundai užeiti į šiurpiąsias kapines.
Naujai lietuvių kalba išleista knyga „Givunėliu kapinės“ – kraupi ir negailestinga istorija apie mirtį ir pasiaukojimą dėl šeimos, skirta nebijantiems susidurti su numirėliais.
Daniel Keyes „Mįslinga Billio Milligano istorija“
Billis Milliganas – neeilinis palaužtos sielos žmogus, gyvenantis sudėtingą gyvenimą. Jį kankina dvidešimt keturios skirtingos asmenybės, kovojančios jo viduje dėl viršenybės kūne. Vieną dieną jis atsibunda kalėjime, suimtas už trijų moterų pagrobimą ir išprievartavimą. Jo viduje tūno rimti nusikaltėliai, moterys, berniukai ir mergaitės bei Mokytojas – vienintelis sugebantis sujungti visas asmenybes į vieną.
Teismas Billį išteisina dėl nusikaltimų, kuriuos padarė apimtas daugialypės asmenybės sukeltos beprotybės. Tai – pirmasis toks nutikimas JAV teismo sprendimų istorijoje. Tačiau ar jis – išties vidinės beprotybės auka ar apsukrus sukčius, apmulkinęs visuomenę ir išvengęs bausmės už padarytus nusikaltimus? „Mįslinga Billio Milligano istorija“ – realiais faktais paremtas pasakojimas, mėgstantiems istorijas apie tikrus bauginančius nutikimus mūsų pasaulyje.
Jodi Picoult „Namų taisyklės“
Aštuoniolikmetis Džeikobas Hantas – talentingas matematikas, turintis šelmišką humoro jausmą, maniakiškai besidomintis kriminalistika ir visiškai nesugebantis bendrauti. Jam diagnozuotas Aspergerio sindromas ir, kad ir kaip stengtųsi, Džeikobas niekaip nesugeba būti toks kaip kiti – jis nesupranta žmonių mimikos, kūno kalbos, balso intonacijos, jam svetimos poelgių priežastys ir padariniai.
Radus negyvą Džeikobo socialinių įgūdžių mokytoją, jaunuolio simptomai – vengimas žiūrėti į akis, nederamas elgesys, keista kūno kalba tampa kaltės įrodymu policijai. Džeikobo motina negali patikėti – ar jos sūnus tikrai gali būti žudikas?
Rašytoja Jodi Picoult knygoje „Namų taisyklės“ pasakoja apie kitokius žmones šiuolaikinėje visuomenėje – kurių nesuprantame ir nepripažįstame. Tiesa, autorė viską įvelka į psichologinio detektyvo rūbą, tad jos kuriamos situacijos provokuoja, gąsdina ir paliečia sielą.
Donato Carrisi „Tamsos medžiotojas“
Dar vienas delikatesas kriminalinių detektyvų gerbėjams – italų trilerių meistro Donato Carrisi knyga „Tamsos medžiotojas“. Veiksmas skaitytojus nukelia į Vatikaną, kur netikėtai randama brutaliai nužudyta vienuolė. Įvykį tyręs Markusas – paskutinysis senosios penitenciarijos draugijos atstovas, ir, nors tyrimas truko ištisus metus, Markusas taip ir nerado nusikaltimo siūlo galo.
Staiga Romoje pasipila kraupios žmogžudystės, o policija neturi nė menkiausio supratimo, kaip sučiupti žudiką. Į bylą įsitraukia teismo fotografė Sandra Vega, pati kovojanti su savo pačios skaudžios praeities vaiduokliais. Prisikasę iki paslaptingos psichiatrijos ligoninės ir velnio advokato, tyrėjų komanda supranta turėsianti pasitelkti visas išgales, kad įveiktų šias blogio žabangas. „Tamsos medžiotojas“ – tai antroji skaitytojus į blogio labirintus įtraukiančios serijos „Sielų teismas“ dalis.
Daina Kleponė „Kritusių mazgas“
Įtraukiančius romanus puikiai rašo ne tik užsienio, bet ir Lietuvos kūrėjai. Debiutinis kelių dešimtmečių darbo Lietuvos ir užsienio verslo organizacijose turinčios autorės Dainos Kleponės romanas „Kritusių mazgas“ – žvilgsnis į nešvarų verslo ir politikos, korupcijos ir pinigų plovimo pasaulį per detektyvinio trilerio akinius.
Knygoje skaitytojai nukeliami į nelaimingo įvykio vietą, kur policijos pareigūnai randa nužudytos žurnalistės Saros Fogel kūną. Bylą tiriantis pareigūnas Johanas Hartogas yra įtraukiamas į žaibiškai besirutuliojančius įvykius. Netrukus ima ryškėti sąsajos tarp Vokietijos kraštutinių dešiniųjų ir žiauriosios „Wagner“ grupuotės, tarp šiandienių Vakarų verslo lyderių ir Antrojo pasaulinio karo metais siautusių rusų nusikaltėlių, tarp išnaudojamų trečiųjų šalių vaikų ir Vokietijos žmogaus teisių gynėjų. Tarsi to neužtektų, Johanui pagaliau tenka peržiūrėti ir savo praeitį, o klaustukų susijusių su nužudymo byla tik daugėja.
Pati autorė teigia, jog ši knyga – ne skaitinys prieš miegą, nes įtraukiantis kriminalinis siužetas neleis ramiai padėti nebaigtos knygos į šoną. D. Kleponė siekia rasti atsakymą į klausimą – kokią kainą yra pasiruošęs mokėti žmogus už geresnį gyvenimą?
Palikite komentarą