Beveik nėra abejonių, kad 2020-uosius dauguma iš mūsų prisiminsime kaip išskirtinius, kitokius metus. Kitokie jie buvo ir kultūros lauko žmonėms, muzikantams, aktoriams. Vis dėlto dainininkas ir aktorius Gediminas Storpirštis sako, kad tai buvo daugiau džiaugsmo nei baimių ar nerimo metai.
Daugiau džiaugsmo, ne baimių ar nerimo
2020 m. G. Storpirščiui buvo pakankamai kūrybingi, naujų projektų nešykštėję metai.
„Taip, visuotinės aplinkybės kažkiek pakoregavo planus. Bet labai džiaugiuosi tuo, ką pavyko įgyvendinti: šiemet gimė monospektaklis „Žmonės ant tilto“ pagal W. Szymborskos eiles, nusifilmavau trumpo metro filme „Praviros durys“, sulaukiau knygos „Bardai: žodžiai ir natos“, buvau vienu iš vadovų „Jaunųjų dainų autorių stovykloje“, turėjau koncertų, spektaklių, festivalių… Kalbant apie jausmus, tai daugiau džiaugsmo, ne baimių ar nerimo metai“, –sako kūrėjas.
Pasak jo, ypač džiugina, kad pavyko sulaukti knygos „Bardai: žodžiai ir natos“. Knygą išleido leidykla „Baltos lankos“.
„Knygos teko laukti daugiau nei porąmetų, jos pasirodymą teko atidėti penkis kartus. Belaukiant visko buvo,stabdėįvairios kliūtys ir iššūkiai, su kuriais nebuvau susidūręs anksčiau, leisdamas kitas knygas. Tačiau ir šiame kelyje sutikau tikrai daug kūrybingų, atsakingai dirbančių žmonių, be kurių šios knygos neišvystų skaitytojai. Esu jiems dėkingas už tokią patirtį“, –kūrybinio darbo užkulisiais dalinasi G. Storpirštis.
Praskaidrins daugelio šeimų kasdienybę
Knygoje esančiame tekste „Balso radiacija“ muzikologas, kompozitorius Šarūnas Nakas rašo: „Sunku pasakyti, nuo ko visa tai prasideda. Dažnai teigiama, kad iš ilgesio, bet tikėtina, kad priežasčių ir dirgiklių labai daug. Įdomi akimirka: žmogus pasiima gitarą ir uždainuoja. Gal to ir pakaktų?“
O nuo ko viskas prasideda G. Storpirščio gyvenime ir galvoje?
„Žmonės labai įvairūs ir priežasčių pradėti gali būti begalė. Netikiu viena priežastimi, receptu, viena taisykle… Priežastis pradėti dažnai yra susijusi su savęs pažinimu, susivokimu, noru praplėsti savo galimybes, susižavėjimu ar įsimylėjimu ir panašiai.
Gal todėl esu įsitikinęs, kad šios knygos skaitytojų ratas galėtų būti ganėtinai platus. Tiek pradedantys, tiek pažengę dainų autoriai, muzikos mokytojai, tiek besidomintys dainuojamąja poezija ar bardų kultūros istorija knygoje ras įvairios dominančios medžiagos. Viliuosi, kad knyga praskaidrins daugelio šeimų kasdienybę, ypač dabar, kada tenka daugiau laiko leisti namie“, –sako knygos sudarytojas.
O paklaustas, ko tikisi iš ateinančių metų, autorius nedaugžodžiavo: „Ateitis visada pilna paslapties! Turiu nemažai planų artėjantiems metams, tad ramiai ir su viltimi laukiu 2021-ųjų. O visus skaitančius noriu pasveikinti su artėjančiomis šventėmis ir priminti, kad daina lietuvių kultūroje nuo seno mus lydi ir varge, ir džiaugsme!“
Palikite komentarą