Kartais man būna tikrai sunku susikalbėti su savo keturmečiu. Gimus antram mažiui, tiesiog labiau pavargstu ir emocingiau į viską reaguoju. „Problemos“ pas mus įprastos. Pasipykstam, kai reikia gultis miegoti, budintis, kartais dėl filmukų, kartais dėl triukšmavimo prie mažojo brolio.
Žodžiu, pajutau, kad reikia atšviežinti žinias ir pradėjau nuo „Viską išbandžiau“. Džiaugiuosi, kad pradėjau būtent nuo šios knygos, nes ji tikrai puiki.
Trumpai apie ją:
- Bendras vertinimas tikrai labai geras. Lengvai skaitosi.
- Yra daug pavyzdžių pagal amžiaus laikotarpius, situacijos iliustruotos piešinukais.
- Knyga nedidelė, tad drąsiai rekomenduoju knygą tėvams, kurie turi mažai laiko skaitymui.
- Čia aprašomos pagrindinės „ožiukų“ ir neklausymo priežastys (miegojimas, valgymas, saldumynai, muštynės su kitais vaikais, žaislų atiminėjimas, nuolatinis prieštaravimas, isterikos parduotuvėse ir pan.).
Knygos autorė kalba apie tai, kad vaikai nieko nedaro specialiai. Jie neturi tikslo jums pakenkti ar suerzinti. Net, kai vaikas krečia išdaigas žiūrėdamas jums tiesiai į akis – tai nėra piktybiškas elgesys. Tiesiog vaiko smegenys dirba kitaip, daugelį dalykų jie supranta nen taip, kaip nei mes, suaugusieji. Tam, kad sustiprėtų jūsų ryšys su vaiku, užtenka pakeisti tam tikras frazes savo žodyne ir suvokti, kad mušimas, gąsdinimas ir gėdinimas nėra sprendimas. Autorė labai aiškiai argumentuoja nuomonę, pateikia tyrimų šaltinių.
Ši knyga nėra iš tų išsamiųjų, bet tikrai verta dėmesio ir vietos jūsų namų bibliotekoje.
PAVYZDYS iš knygos:
Vaikai laksto aplink baseiną ant šlapių plytelių, mama jau kelintą karta rėkia „nelakstykit aplink baseiną“, bet vaikai vis tiek dūksta ir juokiasi. Jei ji pasakytų „vaikai, lakstykite ant žolės“, jie, tikėtina, be jokių problemų tęstu gaudynes ant jos. Pasakyti vaikui „nelakstyk aplink baseiną“ tolygu pasakyti jums „negalvok apie žirafą“.
Palikite komentarą