Mano pažintis su Susan Forward prasidėjo prieš daug metų, kai pirmą kartą į rankas paėmiau knygą „Toksiški tėvai“, po šios ėmiausi „Toksiški uošviai“, o dar skaičiau ir „Mothers who can’t love“. Pastarąją skaičiau anglų kalba, mat lietuvių kalba ji išleista nebuvo. Visos trys knygos paliko gilų įspūdį. Dalinausi jų apžvalgomis ir iki šiol visas siūlau paskaityti tiems, kurie gyveno toksiškoje/nedarnioje aplinkoje.
Pasirodžius knygai „Emocinis šantažas“, žinojau, kad skaitysiu, tad leidyklai „Vaga“ paklausius ar norėčiau dovanų, nedvejodama pasakiau TAIP. Puoliau skaityt iškart – godžiai ir aistringai. Knyga man patiko, tad beskaitydama dalinausi patinkančiomis mintimis savo Instagram Stories. Tiems, kam aktualu – mintys išsaugotos Highlights’uose.
Na, o dabar skubu pasakoti apie šią nuostabią knygą. Apie ką gi ji?
Pradėsiu nuo to, kad ši knyga gali pateikti jums įdomių netikėtimų. Pavyzdžiui, galite netikėtai sužinoti, kad emociniu šantažuotoju kartais tampate ir jūs pats/pati. Aš tikrai keliose vietose giliai mąsčiau ir pripažinau sau, kad na tikrai… man taip pat „užeina“, bet turbūt kaip ir daugelis, taip ir aš knygą pradėjau skaityti ne dėl „savęs“.
Emocinis šantažas turi daug „apibrėžimų“, bet jei manęs paprašytų pasakyti buitiškai – paaiškinčiau, kad tai yra manipuliacija žmogumi. Tokia manipuliacija turi daug skirtingų formų. Ji gali būti atvira – kai jums grąsina, kelia sąlygas, kalba pakeltu tonu, demonstruoja agresiją. Manipuliacija gali būti ir užslėpta. Tokia emocinio šantažo forma pasireiškia tyliadieniais, verkšlenimais, kalbėjimu užuominomis. Kitaip tariant, „paslėptasis“ emocinis šantažuotojas niekada ant jūsų nerėks, nežemins, negrasins ir neįžeidinės, jis ar ji vaidins vargšelę auką, garsiai neišsakys, ko nori ir vers jus jaustis kaltu.
Manau, kad ši knyga puikiai tinka tiems, kurie nuolat susiduria su manipuliavimu artimoje aplinkoje ir darbe, puikiai tinka moterims, gyvenančioms su manipuliuojančiais vyrais ir vyrams, gyvenantiems su manipuliuojančiomis moterimis. Tinka tiems, kurie visuomet lekia ir neprašyti viską daro už kitus. Taip pat tiems, kurie nesugeba atsispirti vadovų manipuliacijoms darbe. Na ir tiems, kurie net suaugę nesugeba pasakyti NE savo tėvams ir nuolat jaučiasi kalti.
Knygoje sužinosite, kas yra emocinis šantažas bei susipažinsite su visomis įmanomomis jo formomis, su pavyzdžiais iš psichoterapeutės darbo patirties. Paanalizuosite manipuliuotoją ir auką, sužinosite, kodėl vieni yra linkę šantažuoti, o kiti nuolankiai nusileisti. Atrasite, kad niekad nebūna vieno kalto – buvo įdomu paskaityti apie tai, kaip auka prisideda prie manipuliuotojo „bujojimo“. Knygoje labai daug kalbama apie problemų šaknis bei vaikystės traumų įtaką manipuliuotojo/aukos charakterių formavimuisi. Čia bus daug pavyzdžių, tad, pažadu, kad perskaitę knygą tikrai gerai pakratysite savo smegenis ir geriau suprasite save ir aplinkinius.
Antrojoje knygos dalyje aprašyti praktiniai patarimai, kaip išeiti iš užburto rato, apsibrėžti ribas, išmokti pasakyti NE – trumpai tariant, kaip pagaliau atgauti savivertę ir IŠMINTINGAI pasipriešinti.
Tai tikrai labai stipri ir jūsų dėmesio verta knyga. Skiriu jai 5 balus iš 5 ir įtraukių į savo knygų TOP’us.
Gero skaitymo tiems, kurie dar tik skaitysite.
Palikite komentarą