Pasaulis sustojo, o artimiausi kelionių planai daugeliui apsiriboja Costa del Lova. Kada jei ne dabar į rankas pasiimti storą, kokybišką romaną? Šie trys kūriniai gali jums pasiūlyti didingas keliones knygų puslapiuose: ne tik po skirtingus žemynus, bet ir laikmečius, pakeliui nepamirštant dvasinių atradimų ir naujų istorijos žinių.
Eleonor Catton „Šviesuliai“
Slaptas 12 vyrų susitikimas knygos pradžioje iš lėto gramzdina į knygos paslaptis. Siužeto centre – paini istorija, nutikusi XIX a. gale, mažame Naujosios Zelandijos auksakalių miestelyje. „Šviesulių“ žanrą tiksliai apibūdinti sunku – tai ir vesterno bruožų turintis pasakojimas, ir detektyvas, ir meilės istorija, ir drama. Skaitant kūrinį labiausiai dėmesį prikausto stiprūs personažų portretai. Nors jų yra nemažai, visi galėtų tapti atskirų knygų veikėjais. „Šviesuliai“ yra psichologiniu atžvilgiu labai stipri knyga, kartu gyvai iliustruojanti galbūt ne visiems gerai žinomą aukso karštinės Naujojoje Zelandijoje etapą, pagarsėjusį vietinių ir atvykėlių iš Europos konfliktais.
Kim Leine „Amžinybės fjordo pranašai“
Dar viena panaši, o drauge ir labai kitokia knyga. Amžinybės fjordo pranašai pasakoja vieno žmogaus gyvenime kelionę, kuri driekiasi per visą XVIII a., o kartu aprėpia Danijos ir Grenlandijos istorijos fragmentus, pateikia gyvą to meto miesto ir kolonijų vaizdą. Knygoje nagrinėjama kultūrų susidūrimo tema, religiniai ir filosofiniai klausimai. Visa tai pateikta drauge su sveiko humoro ir absurdiškų situacijų nuotykių, banginių medžioklės, gaisrų ir kitų liūdnų nutikimų elementais. Beje, pagrindinis knygos veikėjas Mortenas Falkas nuolat kartoja Ž. Ž. Ruso mintį „Žmogus gimsta laisvas ir visur jis sukaustytas grandinėmis.“. Turbūt kaip niekad aktualu ir šiandien?
Matthew Kneale „Anglai keleiviai“
Akiratį plečiantis ir įtraukiantis kūrinys. Kiek žinote apie Tasmanijos salą ir jos gyventojų susidūrimą su kolonistais iš Europos?“ Anglai keleiviai“ autorius remdamasis autentiška informacija supynė ją į grožinį kūrinį. Siužeto centre – XIX a. antroje pusėje iš Londono į Tasmanijos salą vykstanti ekspedicija, kurią sudaro dvasininkas, botanikas ir gydytojas. Keliautojų tikslas, švelniai tariant, keistokas – surasti įrodymus, kad Biblijoje minimas rojus iš tiesų yra Tasmanijos saloje. Gana greitai paaiškėja, kad tikrieji kelionės motyvai yra labai skirtingi ir skiriasi nuo oficialiųjų. Knygoje puikiai atkurtas XIX a. žmogaus pasaulėvaizdis ir mokslininkų argumentai, kurie šiandien atrodo absurdiški. Visa istorija – autentiška gėrio ir blogio kova, kurioje skirtingų stovyklų atstovai nuolat keičiasi pusėmis.
Tai trys kūriniai, kurie gali įprasminti šį laiką – knygų dėka būdami uždaryti namuose galime tapti kur kas laisvesni ir atviresni.
Palikite komentarą