Knygų naujienas sekantys ir jomis besidomintys skaitytojai ir skaitytojos metų pabaigoje tikrai visada sulaukia dėmesio vertų leidinių. Šie metai irgi ne išimtis – leidykla „Baltos lankos“ pasirūpino, kad būtų kuo papildyti ne tik fizines, bet ir virtualias – elektroninių bei audioknygų – lentynas.
Iš ko pasirinkti, ras visi, mat sąraše ir prestižinėmis premijomis apdovanotos knygos, ir itin laukti pamėgtų autorių nauji romanai, ir kultiniai kūriniai.
Jūsų dėmesiui – leidyklos „Baltos lankos“ knygos, į kurias tikrai verta atkreipti dėmesį.
Karščiausios naujienos
Knyga, 2020-aisiais įvertinta pagrindiniu Bookerio premijos apdovanojimu. Pasak komisijos, tai „nepaprastai intymiai, gailestingai, pagaviai nutapytas priklausomybių, drąsos ir meilės paveikslas“.
„Šugis Beinas“ talentingai apnuogina skurdo nuožmumą ir griaunančią geismo jėgą, užjaučiamai brėžia žmogiškosios meilės ribas, vaizdžiai tapo liūdesio šešėlius ir vilties blyksnius. Tai duoklė praėjusiai Škotijos istorijos epochai ir nepalenkiamai žmogaus valiai išgyventi bet kokiomis sąlygomis.
Naujausia romano „Paskutinės apeigos“ autorės knyga. 1836-ieji, Prūsija. Hanei beveik penkiolika, iš mergaitės ji po truputį tampa moterimi, bet kasdienė moters pasaulio buitis jai tolima. Vieną dieną į kaimą atsikrausto nauja šeima su panašaus amžiaus dukra. Tėja, netrunka pajusti Hanė, – jai artima siela. Hanė ir Tėja su šeimomis išsiruošia į ilgą ir sunkią kelionę perpildytu, ligų alinamu laivu. Jūra ir negailestinga gamta lems jųdviejų likimą, o laisvės pažadas išmėgins tvirtesnį už mirtį vienos atsidavimą kitai.
Pasaulinio bestselerio „Mes dedame tašką“ autorės knyga. Lueną Ešli garsios trilerių rašytojos Veritės Kroford vyras pasamdo užbaigti knygų serijos, nes jo žmona po automobilio avarijos nebepajėgia rašyti pati. Nagrinėdama užrašus, Luena randa skaudžią ir iki menkiausių detalių atvirą garsiosios rašytojos autobiografiją. Jei Džeremis perskaitytų bent kelis rankraščio puslapius, nebegalėtų žvelgti į žmoną tokiu ištikimu ir atsidavusiu žvilgsniu kaip iki šiol…
Siaurame Tokijo skersgatvyje, seno pastato rūsyje, jau daugiau kaip šimtmetį gyvuoja senovinė kavinukė. Miesto legenda byloja, kad kavinėje galima keliauti laiku. Keturi žmonės susivilioja leistis į tokią neįprastą kelionę… Širdį šildantis, ilgesingas ir nuostabiai slėpiningas pasakojimas „Kol dar neatšalo kava“ nagrinėja seną kaip pats pasaulis klausimą: jei galėtume keliauti laiku, ką norėtume pakeisti? Ir su kuo susitikti – galbūt paskutinį sykį?
Palikite komentarą