Ar kuriant šeimą užtenka padėti parašus dokumentuose ir tuomet jau galima gyventi ilgai bei laimingai kaip pasakose? Kaip tinkamai perskaityti tos sutarties sąlygas bei išmokti mylėti tikslingiau? Kur, kada ir kaip nuvalyti netyčia išsipylusį rašalą, kad padaryti kiek įmanoma mažiau žalos garbingam šeimos dokumentui?
Knyga apie šeimą ir viską, kas su ja susiję – meilę, aistrą, pagarbą, darną, konfliktų tikimybes, jų šaknis bei genėjimo būdus. Apie santykius bei kokie psichologiniai spąstai jų laukia. Apie galimybes tiek atrasti, tiek prarasti bei kaip gražiai čia svarstykles laiko mūsų sąmoningumas. Knyga apie reakcijų dvikovas, praeities šešėlių ginklus bei patarimai, kaip išgydyti jau įvykusio karo žaizdas veikiant išvien. Nes darnioje šeimoje laimėtojų pagal asmenines įskaitas būti negali.
REKOMENDUOJU tiems, kurie nemėgsta daug sudėtingo teksto, bet mėgsta praktines užduotis, pavyzdžius bei nuorodas į kitų patirtis. Taip pat tinka tiems, kurie dar tik brenda į psichologinių knygų jūrą ir nežino už ko užsikabinti – čia rasite apie viską trumpai, aiškiai ir nesudėtingai, o pačioje pabaigoje autorė pateikia ją įkvėpusių žmonių sąrašiuką, tad galėsite jau su šiokiu tokiu pagrindu žygiuoti toliau. Tad, pirmiausia, rekomenduoju tiems, kurie nesigėdydami save laiko psichologijos, ar apskritai – knygų – pagrandukais, bet iš visos širdies nori pradėti, užsikabinti ir puoselėti sąmoningesnius santykius. Tai išties suprantamai paaiškintos šeimos komandinio žaidimo taisyklės visiems, kurie iki šiol plaukti mokėsi tik skęsdami.
NEREKOMENDUOJU, jei esate psichologinių knygų guru – tikėtina, kad nieko naujo neįžvelgsite ir galite likti nusivylę. Nerekomenduoju ir tiems, kurie tikisi, kad didžioji dalis knygos bus apie žaidimus, ar žaidimų, kurie suartina, pavyzdžiai – ne, tai labiau apie tai, kad žaidimas taip pat darbas, tik tiek, kad pateiktas smagesne forma. Taip pat nepatariu tiems, kurie mano, kad puoselėti šeimą galima ir be knygų, o tokie veikalai tik laiko švaistymas – nedrįsiu su jumis ginčytis, nes kiekvienam savo. Bet, jei paklausite, tai labai trumpai tariant, mano nuomonė būtų tokia – išgyventi be tokių knygų galima kaip ir be oro prognozių, tačiau, juk visada smagiau žinoti, kada gali atslinkti juodi debesys ar kruša bei įsimesti skėtį į rankinę?
Palikite komentarą