Lapkričio 8-oji Europoje – sveikos mitybos diena. Tai kasmetinis priminimas, jog mityba ir sveikas gyvenimo būdas turėtų būti kiekvieno ilgai norinčio gyventi žmogaus prioritetas. Šią dieną Europos gyventojai yra skatinami atkreipti dėmesį į savo mitybos įpročius, sveikai maitintis ir dalintis sveikatai naudingais patarimais bei receptais su artimaisiais. Europos sveikos mitybos dienos proga interneto knygynas dalijasi 8 skaitomiausiomis knygomis sveikos mitybos tema, kurios patars, kaip maitintis sveikai ir gyventi laimingai.
Andrew Jenkinson „Kodėl mes valgome (per daug)“
Vėsūs ir ilgi rudens vakarai, ne už kalnų tykantis žiemos sezonas ir noras laiką leisti patogiai įsitaisius namie, skanių ir sočių patiekalų draugijoje. Skamba pažįstamai? Atvėsus orams, dažnai sumažėja ir žmogaus aktyvumas, tad laisvalaikį norisi praleisti ne aktyviai sportuojant, o „pasilepinant“ ne pačiais sveikiausiais patiekalais.
Knygoje „Kodėl mes valgome (per daug)“, bariatrinės (svorio sutrikimų ir gydymo) chirurgijos gydytojas Andrew Jenkinsonas pasakoja apie metabolizmo mokslą, leidžiantį visiškai naujai pažvelgti į tai, kaip veikia mūsų apetitas. Specialistas dekonstruoja giliai įsišaknijusius mitus apie mūsų kūną ir nuodugniai aiškina, kodėl dietos dažnai duoda priešingą, nei tikimės, rezultatą.
A. Jenkinsonas smulkiai nagrinėja kiekvieną mitybos aspektą – nuo skirtumo tarp gerųjų ir blogųjų riebalų iki hormonų, paveldimumo ir genų mutacijų įtakos svoriui. Tai naudingų patarimų kupinas sveikos gyvensenos bestseleris apie tai, kaip tobulinti savo figūrą, neskaičiuojant kalorijų.
Thomas Colin Campbell, Thomas M. Campbell II „Natūralus būdas išvengti ligų“
Tai knyga, kurią turėtų perskaityti kiekvienas, besirūpinantis savo sveikata ir sveikos mitybos principais. Mitybos biochemijos profesorius Thomas Colin Campbell kartu su savo sūnumi Thomas M. Campbell II drąsiai teigia, kad sveikatos problemų sprendimas slypi pusryčiuose, pietuose ir vakarienėse, bet tikrai ne sintetiniuose maisto produktuose, vaistuose ar operacijose.
Sveikos mitybos klasika virtusioje ir visame pasaulyje greitai išpopuliarėjusioje knygoje „Natūralus būdas išvengti ligų“ autoriai aptaria paprastus būdus, kaip mesti svorį ir ką valgyti, siekiant ilgą laiką išsaugoti gerą sveikatą. Knygoje T.C. Campbellas su skaitytojais dalijasi ilgamečio darbo išvadomis ir dalijasi įdomiais faktais. Ar žinojote, kad cukriniu diabetu sergantys žmonės gali gyventi be vaistų vien sureguliavę savo dietą? O moteris sudomins tai, jog krūties vėžį lemia hormonų kiekis kraujyje, kuriam didelę įtaką taip pat turi mitybos įpročiai. Profesorius aptaria ir kitų ligų bei maisto sąveiką, dalijasi, kokie yra aštuoni sveikos mitybos principai, pataria, koks maistas yra tinkamiausias sveikatai bei atskleidžia tamsiuosius maisto pramonės užkulisius.
Brigita Petrulė „5 sveikatingumo taisyklės“
Ką apie sveiką gyvenseną kalba mitybos specialistai iš Lietuvos? Brigita Petrulė – sveikos gyvensenos propaguotoja, sertifikuota trenerė ir projekto „Stay Fit with Petrule“ įkūrėja, mokanti žmones planuotis savo rutiną, keisdama jų judėjimo ir mitybos įpročius. Knygoje „5 sveikatingumo taisyklės“ autorė dalijasi vertingais patarimais, kaip visapusiškai pasirūpinti savo kūnu ir tarp visų kasdienių reikalų rasti laiko sau. „Juk tai vieninteliai mūsų namai, kuriuose gyvensime visą gyvenimą“, – tvirtina knygos autorė.
Didelio populiarumo susilaukusioje knygoje skaitytojai sužinos daugybę naudingų faktų apie sveikatą ir 5 paprastas, tačiau labai naudingas lieknėjimo ir geros savijautos taisykles. B. Petrulė nustebins sugriaudama mitą, jog mėsainiai, picos ir desertai gali būti sveiki. Skaitytojai savo receptų kraitį padidins beveik 100 nesudėtingų, skanių ir sveikų receptų idėjų, tarp kurių bus ir sveikuoliškų saldumynų smaguriams, o taip pat ir pasiūlymų, ką su savimi turėti maisto dėžutėse pietaujantiems ne namie.
Sandrija Čapkauskienė „Sveikata tavo pilve“
Ar žinojote, kad žarnynas turi įtakos ne tik fizinei žmogaus sveikatai, bet ir dvasinei sveikatai, psichologinei būsenai, protinėms galioms ir net kūrybiškumui? Norintiems geriau susipažinti su savo žarnynu, profesionali mitybos specialistė ir konsultantė Sandrija Čapkauskienė knygoje „Sveikata tavo pilve“ smagiai ir aiškiai aprašo, kokią didelę įtaką žmogaus savijautai daro žarnynas – viena sudėtingiausių organizmo sistemų ir didžiausias jutiminis organas su trilijonais bakterijų.
Knygoje skaitytojas ras ne tik atsakymus į klausimus apie žarnyno sveikatą, bet ir praktines, moksliniais faktais grįstas rekomendacijas, kaip gerinti savijautą. S. Čapkauskienė aprašo žarnyno sąsajas su imunitetu, emociniu pasauliu, stresu ir nerimu, miegu, senėjimu, menopauze, nėštumu, svorio pokyčiais.
Anthony William „Salierų sultys“
Veiksmingais metodais ir stebuklingu talentu garsėjantis amerikietis Anthony William, dar vadinamas „Medicinos mediumu“ yra atsakingas už salierų sulčių judėjimo pradžią pasaulyje, sparčiai plintančią ir išgydančią vis daugiau žmonių.
Knygoje „Salierų sultys“ autorius atskleidžia, kodėl salierų sultys yra neprilygstama gydomoji priemonė, pranokstanti bet kokį supermaistą ir tarnaujanti kaip gelbėjimo ratas šiandieniniam ligų išvargintam pasauliui. Pasak A. Williamo, salierų sultys padeda įveikti tokias sveikatos problemas kaip aukštas kraujospūdis, aknė, autoimuninės ligos, depresija, egzema, galvos skausmai ir migrena, kognityviniai sutrikimai, laimo liga, nuovargis, svorio sutrikimai, sąnarių skausmai ir daugybę kitų.
Knygoje autorius pirmiausia paaiškina, kaip salierų sultys veikia žmogaus organizmą ir šarmina jį, kovoja su uždegimais ir atlieka kitas sveikatai svarbias funkcijas, o tada pateikia aiškias, išsamias instrukcijas, kaip teisingai ir sėkmingai išvalyti organizmą salierų sultimis.
Živilė Povilaitytė – Buzaitė „Viskas dėl angliavandenių“
Žurnalistė, verslininkė ir sveikos gyvensenos entuziastė Živilė Povilaitytė-Buzaitė, teigia, jog kaip prieš 20 metų dėl viršsvorio didžiausiais kaltininkais buvo laikomi riebalai, taip dabar kaltinimai skrieja angliavandeniams. Daugybę metų su viršsvoriu ir mitybos sutrikimais kariavusi moteris pasitelkia savo patirtį ir išmoktas pamokas drauge su mokslinių tyrimų analize ir skaitytojams pateikia ypatingą receptą apie tai, kaip sureguliuoti mitybą, svorį, užkirsti kelią lėtinėms ligoms ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Apie visą tai – knygoje „Viskas dėl angliavandenių“.
Ž. Povilaitytė – Buzaitė atskleidžia, kaip išsivaduoti iš emocinio valgymo, įveikti priklausomybę nuo žalingų maisto produktų, koks maistas skatina lėtines ligas, o koks veikia kaip priešnuodis. Anot autorės, ši knyga padės atversti naują gyvenimo lapą, kuriame nebeliks „sunkumo“ nei ant klubų, nei širdyje.
Steven R. Gundry „Energijos paradoksai“
Nuolatinis nuovargis, prasta nuotaika, padidėjęs svoris ir „smegenų rūkas“ – ar šios būsenos jums pažįstamos? O gal jos tapo nuolatiniu palydovu, gadinančių gyvenimo kokybę? Medicinos daktaras ir bestselerių autorius Steven R. Gundry knygoje „Energijos paradoksai“ atskleidžia, kad su nuolatiniu nuovargiu kovojantys žmonės beveik visuomet turi kai ką bendro – žarnyne prasidėjusį ir išplitusį uždegimą.
Knygoje autorius kalba apie energijos spąstus, atimančius iš žmogaus gyvybingumą ir verčiančius nuolat jaustis be jėgų. S. R. Gundry skaitytojus supažindins su šešių savaičių programa, kuri padės susigrąžinti sveikatą žingsnis po žingsnio, papasakos apie monodietą, kuri paskirsto energiją į reikiamas vietas, informuos, kaip aprūpinti organizmą maistinėmis medžiagomis, reikalingomis tinkamai imuninės sistemos veiklai, bei pasidalins skanių ir subalansuotų patiekalų receptais.
Dainora Krasavičiūtė „Saldus nuodas“
Cukrus – ūmiausias priešas ir saldžiausias draugas daugelio žmonių gyvenime. Ar esate pasirengę sužinoti karčią tiesą apie saldžiausią virtuvės ingredientą?
Autorė Dainora Krasavičiūtė knygoje „Saldus nuodas“ kartu su sveikatos ekspertais demaskuoja apgaulingą cukraus žavesį ir atskleidžia jo žalingą poveikį žmogaus gerovei. Versdami kiekvieną puslapį suprasite, kaip ši iš pirmo žvilgsnio nekenksminga medžiaga niokoja kiekvieno žmogaus organizmą. Autorė atskleis, kokį šokiruojantį poveikį cukrus daro kasdieniam energijos lygiui, psichinei sveikatai ir imuninei sistemai, taip pat, kokią įtaką jis turi nerimą keliančiam vaikų nutukimo ir su juo susijusių sveikatos problemų augimui. „Atėjo laikas pokyčiams!”, – teigia knygos autorė ir kviečia skaitytojus išlaisvinti save bei savo artimuosius nuo saldžiųjų cukraus nuodų.
Palikite komentarą