Paslaptinga, moteris smurtauti priverčianti liga, antgamtinių jėgų paveikti vaikai ar be pėdsakų palikti kraupūs nusikaltimai – kokią šiurpią istoriją pasirinksite skaityti šį rudenį? Ilgėjantys tamsūs vakarai ir artėjanti baisiausia metų šventė Helovynas – puiki proga pagardinti savo laisvalaikį adrenalino prieskoniais, panyrant į dėmesį prikaustančių knygų pasaulius. Išsiilgusiems gąsdinančių istorijų, interneto knygynas patogupirkti.lt dalijasi 8 knygų idėjomis, kurias paėmus į rankas laikas tikrai neprailgs.
Lars Kepler „Vaikščiojantis per miegus“
Naujausias švedų rašytojų poros Alexander ir Alexandra Ahndoril, besislepiančių po Lars Kepler slapyvardžiu, kūrinys – kraują stingdantis detektyvas, kurį perskaityti privalo visi trilerių gerbėjai. Tarptautine sensacija tapę rašytojai turi puikų gebėjimą prilipinti skaitytojus nuo pirmo iki paskutinio jų knygų puslapio, kartu su detektyvu Jonu Lina narpliojant sudėtingiausias bylas.
Knyga „Vaikščiojantis per miegus“ pasakoja apie Stokholmo pareigūnų aptiktą kraupų nusikaltimą – žiauriai nužudytą auką, kurį atlikęs įtariamasis randamas miegantis šalia aukos, vietoj pagalvės pasidėjęs nukirstą ranką. Tačiau paaiškėja, kad įtariamasis jaunuolis – septyniolikmetis garsaus rašytojo sūnus Hugo – serga reta somnambulizmo forma, kurią sukelia košmarai. Jis gali būti arba nusikaltėlis, arba liudininkas, tačiau jaunuolis tvirtina, kad tos nakties įvykių visai neprisimena. Detektyvas Jonas Lina, kartu su senu draugu Eriku Marija Barku imasi tirti sudėtingą bylą ir pasitelkia hipnozę, siekdami išsiaiškinti, kas slypi už šio žiauraus nusikaltimo.
Mark Edwards „Viešnia“
Didžiojoje Britanijoje gyvenantis psichologinių trilerių autorius Mark Edwards savo knygose aprašo gąsdinančius įvykius, kurie nutinka visiškai paprastiems žmonėms. Būtent taip įvyko ir trileryje „Viešnia“.
Britai Ruta ir Adamas negali atsispirti viliojančiam pasiūlymui vasarą praleisti Niujorke ir prižiūrėti namą, laikinai išvykus šeimininkams. Jauni, įsimylėję, siekiantys profesinės sėkmės, jiedu pajunta, kad pagaliau likimas šypsosi ir jiems. Todėl tą akimirką, kai ant laiptų pamato stovinčią vasariškos liūties permerktą Edenę, jiems atrodo, kad būtų teisinga pasidalinti šios sėkmės dalele. Daili, charizmatiška viešnia teigia esanti namo savininkų draugė, o šie neva pakvietę ją apsistoti, kai tik atvyksianti į Niujorką.
Nors žino, kad nereikėtų nepažįstamų žmonių kviestis ne į savo namus, tačiau svetingumas nugali ir Edenė lieka poros prižiūrimame name. Vis dėlto, merginai apsistojus pradeda skverbtis įtarimas, jog galbūt ji nėra tas žmogus, kuriuo prisistato ir noras padėti tampa brangiai kainuojančia klaida.
Stephen King, Owen King „Miegančiosios gražuolės“
Baisiausių knygų sąrašas negali apsieiti be siaubo karaliumi tituluojamo, gerai žinomo rašytojo Stepheno Kingo kūrybos. Tiesa, šį kartą jis į pagalbą pasitelkė ir savo sūnų – Oweną Kingą, žengiantį tėvo pėdomis, kuriant fantastikos ir siaubo romanus.
Knygoje „Miegančiosios gražuolės“ pasakojama apie keistą pandemiją, pradėjusią plisti pasaulyje – netikėtai užmigusias moteris apgaubia plonos medžiagos sluoksnis, panašus į kokono dangalą. Jų žadinti nevalia – jei miegančios moterys pažadinamos, o jų kūną gaubiantis sluoksnis pažeidžiamas, moterys ima negailestingai smurtauti. Paliktos ramybėje jos atsibunda geresnėje vietoje, čia vyrauja harmonija, retai kyla konfliktų… ir nėra vyrų.
Kalėjime netikėtai atsidūrusi Iva – vienintelė, kurios miego liga negali paveikti. Pasimetusių ir įniršusių vyrų žvilgsniai krypsta į ją – ar Iva anomalija, kurią reikia ištirti, ar dėl visko kalta piktoji demonė? Moterų palikti vyrai, užvaldyti stiprėjančių pirmykščių impulsų, pasidalija į dvi priešiškas puses: vieni nori nužudyti Ivą, kiti siekia ją išgelbėti. Tikroviška, aktualias temas narpliojanti ir šiurpių akimirkų nestokojanti istorija skaitytojams žada daug peno apmąstymams.
Jason Rekulak „Paslaptingi piešiniai“
Iš priklausomybių bandanti išsivaduoti jauna mergina Melori Kvin gauna puikų darbo pasiūlymą – dirbti aukle, prižiūrint tylų ir drovų penkiametį berniuką Tedį. Ją ypač žavi mieli jo piešinėliai: medžiai, triušiai, balionai. Tačiau vieną dieną Tedis nupiešia vyrą, einantį atbulomis per tankų mišką ir tempiantį negyvos moters kūną. Berniuko tėvai ramina, kad tai tik vaikiškos fantazijos, tačiau piešiniai tampa vis grėsmingesni ir tikroviškesni. Melori bando iššifruoti berniuko per piešinius siunčiamą žinią – ar Tedžio piešiniai gali atskleisti prieš daugelį metų įvykusią žmogžudystę? O gal jie gali pražudyti ir patį berniuką?
Amerikiečių trilerio autoriaus Jason Rekulak knyga „Paslaptingi piešiniai“ prikaustys, nustebins ir pašiurpins net ir didžiausius baisių istorijų mėgėjus.
Chris Carter „Šešėlis naktyje“
Brazilų kilmės rašytojas Christ Carter turi išskirtinį talentą sukelti skaitytojams įvairių emocijų antplūdį bei itin realia siužeto linija įvilioti pagrindinius knygų veikėjus ir juos lydinčius skaitytojus į painius spąstus.
„Šešėlis naktyje“ – naujai atgimęs C. Carter romanas, kuriame skaitytojai vėl sutiks detektyvą Robertą Hanterį. Į Los Andželo apygardos morgą atvežamas neatpažintos moters kūnas. Mirties priežastis — nežinoma. Prievartos žymių nesimato, išskyrus tai, jog užsiūta intymi jos vieta. Tačiau labiausiai pribloškia tai, ką tyrėjai randa žudiko palikta moters viduje – kažką tokio groteskiško, jog Los Andželo policijos departamento Žmogžudysčių skyriaus detektyvas Robertas Hanteris yra skubiai atšaukiamas nuo visų darbų, kad galėtų imtis šios bylos. Netrukus detektyvas pasijunta ir pats tapęs siaubingo grobuonies taikiniu, kuris nė neketina sustoti.
Lucy Foley „Vidurnakčio fiesta“
Prabangaus kurorto atidarymas, nesibaigiantys kokteiliai ir vienas už kitą įdomesni šventės svečiai. Tačiau po deginančia vidurvasario saule sujuda tamsa. Tarp svečių sukasi seni draugai ir priešai. Už nepriekaištingai prižiūrimos Dvaro teritorijos senovinis miškas dvelkia paslaptimis ir didingam vakarėliui tik įsivažiavus, iškviečiama vietos policija. Paaiškėja, kad į šventę įsiveržė praeitis ir šis akibrokštas turės mirtinų pasekmių.
Britų rašytojos Lucy Foley knyga „Vidurnakčio fiesta“ – jaudinantis psichologinis trileris, kuriame skaitytojai ne tik įsisuks į paslaptingos šventės sūkurį, bet ir kartu su autore nagrinės asmens tapatybės ir visuomenės įtakos temas.
Daniel Hurst „Gydytojo žmona“
Britų rašytojas Daniel Hurst savo psichologiniuose trileriuose skaitytojams nuobodžiauti neleidžia. Lietuvoje išleista jo knyga „Gydytojo žmona“ – tikras delikatesas įtemptų siužetų gerbėjams.
Gydytojas Driu Devlinas – toli gražu ne toks tobulas vyras, kuriuo dedasi iš pirmo žvilgsnio. Nors kartu su žmona jis gyvena tobulame name su vaizdu į jūra, turi tobulą santuoką ir tobulą gyvenimą, realybė yra gerokai sudėtingesnė. Naudodamasis savo darbo suteikta galia jis jaukia kitų žmonių gyvenimus, apgaudinėja savo žmoną, siekdamas bet kokia kaina gauti tai, ko trokšta. Tačiau jo žmona – ne ta, kurią reiktų nuvertinti.
Istorija apie gydytojo žmoną tęsiasi ir naujausioje rašytojo knygoje „Gydytojo našlė“.
C.J.Tudor „Degančios mergaitės“
Pribloškiančiame rašytojos C. J. Tudor romane „Degančios mergaitės“ pasakojama istorija apie į atokų kaimelį kartu su penkiolikmete dukra Flo atsikrausčiusią pastorę Džei Bruks, kuri atvyksta tarnystei į kaimo bažnyčią, tikėdamasi čia pagaliau ramiai leisti savo dienas kartu su dukterimi.
Paslapčių gaubiamame kaimelyje ją pasitinka senas egzorcizmo rinkinys ir mistiškas, Bibliją cituojantis raštelis. Netikėtai jai tenka užduotis išvalyti vietą nuo demonų ir užkirsti kelią dar daugiau mirčių ir kaimo gyventojų dingimų. Kuo geriau pastorė ir jos duktė susipažįsta su kaimeliu ir jo gyventojais, tuo giliau jos klimpsta į vietines rietenas, paslaptis ir įtarinėjimus. O kai Flo senojoje bažnytėlėje išvysta regėjimą – degančias mergaites, atvykėlėms tampa aišku, kad čia esama vaiduoklių, nenorinčių ramiai ilsėtis užmarštyje.
Palikite komentarą