Pasimetimo akimirkos, kai asmeniniai tikslai tampa nebeaiškūs, aplanko kiekvieną. Rankos nusvyra, motyvacija kažko imtis, pradingsta, o dienos prasideda ir baigiasi su nesibaigiančia serialų virtine. Norintiems pokyčių, tačiau nebežinantiems, kuria kryptimi eiti, kartais požiūrį į gyvenimą gali pakeisti vienintelė, tinkamu metu į rankas pakliuvusi knyga. Interneto knygynas „Patogupirkti.lt“ dalinasi net 9 knygomis, kurios padės pasiklydusiems savo kelyje.
Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galia“
Ne veltui ši kultine tapusi amerikiečių dvasininko, filosofijos bei teologijos daktaro Joseph Murphy knyga yra laikoma viena skaitomiausių visų laikų saviugdos knygų. Milijono žmonių gyvenimus iš pagrindų pakeitęs leidinys „Jūsų pasąmonės galia“ pirmą kartą pasirodė 1963 m., tačiau yra toliau leidžiamas iki šių dienų.
Kas gi tokio stebuklingo yra pateikiama šioje knygoje? Šis J. Murphy darbas – tai vartai į žmogaus pasąmonę ir jos užslėptas galias, kurias pasitelkus, galima pagerinti asmeninius ir profesinius santykius, rasti kelią į karjeros viršūnę ir nugalėti pasąmonėje kylančias baimes ir kliūtis. Autorius pateikia praktinius įrankius, kuriuos įvaldžius, taps lengviau išsikelti savo tikslus ir su pasąmonės pagalba juos pasiekti. Knyga rekomenduojama visiems, kurie nebetiki savo jėgomis, yra nuleidę rankas ir pavargę nuo rutinos tėkmės, stokoja optimizmo, nebemoka džiaugtis gyvenimu.
Rimantas Petrauskas „Neišvengiama sėkmė“
Vienas iš geriausiai veikiančių įkvėpimo šaltinių visiems, kurie pavargo nuo kasdienybės, trokšta pokyčių, tačiau nežino, nuo ko pradėti – kitų žmonių sėkmės istorijos. Rimantas Petrauskas – iš mažo miestelio kilęs programuotojas, kelių verslų įkūrėjas, ilgų distancijų bėgikas, tačiau jo pristatymas prieš trylika metų būtų skambėjęs visiškai kitaip.
Tada jis turėjo milžinišką antsvorį, skendėjo skolose, o sveikata jau skambino pavojaus varpais. Debiutinėje savo knygoje „Neišvengiama sėkmė“ autorius dalinasi 15 sėkmingo gyvenimo ingredientų, padėjusių jam atsikratyti 30 kg viršsvorio, pradėti naują verslą ir išmokti susikurti savo laimę pačiam.
Clarissa Pinkola Estes „Bėgančios su vilkais“
Vienas stipriausių ir įtakingiausių literatūrinių leidinių moteriškai auditorijai – tarptautinio pripažinimo sulaukusios mokslininkės, poetės ir senųjų tradicinių Lotynų Amerikos pasakojimų saugotojos dr. Estes knyga „Bėgančios su vilkais“. Daugybė apdovanojimų ir liaupsių susižėrusi knyga tyrinėja moters dvasinę prigimtį ir padeda atrasti sielos gelmėse tūnančią tikrąją Laukinę Moterį.
Knygoje autorė tyrinėja Laukinės Moters archetipą, moko jį atpažinti kiekvienoje moteryje, pasitelkdama pasakų, mitų ir legendų perduodamas žinias. Dr. Estes teigia, jog laukinė moteris, kaip ir vilkė, yra žaisminga, atsidavusi, aktyvi, turi puikią intuiciją, yra stipri, ištverminga ir, kad ir kiek būtų niokota ir engta, slypi kiekvienoje moteryje. Įtraukiantys pasakojimai ir įžvalgios jų analizės padės atrasti ryšį su savo pirmaprade esatimi, kūrybiškumu ir kaip stebuklą priimti viduje glūdinčią Laukinę Moterį.
David Deida „Ypatingo vyro kelias“
Ne naujiena, jog asmeninio tobulėjimo knygas dažniau renkasi moterys nei vyrai. Vis dėlto, pasimetimo, nusivylimo savimi ir nežinios dėl ateities būsenos ne ką mažiau pažįstamos ir vyrams. „Ypatingo vyro kelias“ – knyga, skirta skaitytojams vyrams, kurie svajoja skleisti pasitikėjimą savimi, nesimėtyti savo kelyje, laikytis pasirinkto gyvenimo būdo, nestokoti ryžto ir humoro, tačiau tuo pat metu būti jautrūs, spontaniški ir dvasiškai gyvybingi.
Anksčiau vyrai ir moterys tiksliai žinojo savo pareigas – vyrai turėjo išlaikyti šeimą ir uždirbinėti pinigus, o moterys – prižiūrėti vaikus ir namus. Dabar vaidmenys kiek pasikeitė, todėl šiuolaikinis vyras, ieškodamas vyriškumo savyje gali pasimesti tarp visuomenės pateikiamų stereotipų. Autoriaus David Deida knyga kupina praktinių patarimų ir konkrečių pamokų, kurios padės įveikti gyvenimo metamus iššūkius ir išsikviesti tikrąjį vyriškumą pasaulyje, kuris tampa vis labiau paviršutiniškas.
Jane Goodall, Douglas Abrams, Gail Hudson „Vilties knyga. Išlikimo sunkiais laikais vadovas“
Kai kaimynystėje vyksta karas, pasaulis susiduria su pandemijomis ir klimato krizėmis, rankos gali nusvirti ir viskas pasirodyti beprasmiška. Tokiomis akimirkomis viltis yra kaip niekad reikalinga. Remdamiesi dešimtmečius trukusiais tyrimais, šios knygos autoriai aptaria kertinius klausimus: kaip išsaugoti viltį, kai niekur nebesimato prasmės? Kaip išugdyti viltį savo vaikams? Koks ryšys slypi tarp vilties ir žmogaus veiksmų?
Autoriai teigia, jog siekiant atsirasti ilgalaikiam vilties jausmui, pirmiausia reikia išsikelti siektinus tikslus, numatyti realius būdus jiems pasiekti, rasti savyje tikėjimo ir paramos įveikti atsirandančioms kliūtims. „Vilties knyga. Išlikimo sunkiais laikais vadovas“ – tai kvietimas atrasti vilties prigimtį ir motyvaciją nebijoti svajoti bei kurti geresnį pasaulį.
Gretchen Rubin „Kasdien geresnis: įpročių valdymas“
Svajojantiems apie kitokį gyvenimą, tačiau nesugebantiems išlipti iš žalingų įpročių žabangų, rekomenduojama paskaityti amerikiečių autorės Gretchen Rubin knygą „Kasdien geresnis: įpročių valdymas“. Autorė tiki, jog įpročių ugdymas – tiesiausias kelias į išsvajotus pokyčius. Ji įpročius vadina nematomais gyvenimo architektais, kurie formuoja žmogaus dabartį ir ateitį.
Šioje knygoje nerasite konkretaus dienos plano ar sąrašo įpročių, kurių kasdien reiktų uoliai laikytis – čia mokoma pažinti save, išsikelti sveikus įpročius ir pasirinkti tinkamiausią strategiją jiems pasiekti. Įpročių keitimas – nėra lengvas uždavinys, tačiau vertingi patarimai padės susiimti, išlipti iš atsikalbinėjimų duobės ir pasukti savo karjerą bei asmeninį gyvenimą link trokštamos krypties.
Osho „Sąmoningumas. Kaip išgyventi išlaikant pusiausvyrą“
Sąmoningumas arba kitaip tariant – gebėjimas įsijausti į akimirką „čia ir dabar“ – nuolat praeities įvykiuose arba ateities planuose gyvenančio žmogaus proto siekiamybė. Įgūdis išbūti budriam, įjungti savo dėmesingumą ir pilnai įsisavinti gyvenimo patirtis – tai kelias į atsakomybę ir gyvenimo paėmimą į savo rankas.
Būtent to moko žymus indų mistikas Osho savo knygoje „Sąmoningumas. Kaip išgyventi išlaikant pusiausvyrą“. Jis ragina žmones gyventi dėmesingiau ir su meile bei užuojauta pasitikti kasdienius išbandymus. Knygos autorius skaitytojams pateikia būdus, kaip suvokti visuomenės primestą įsitikinimų sistemą ir jos atsisakyti, atveriant save naujoms galimybės be nustatytų ribų.
Robin Sharma „Kasdienybės herojaus manifestas“
Robin Sharma vardą tikriausiai yra girdėjęs kiekvienas asmeniniu tobulėjimu besidomintis skaitytojas. Jo įžvalgos apie lyderystę ir beribes asmenines galimybes padėjo daugybei verslo pasaulio milžinų, žinomoms sporto ir pramogų industrijos žvaigždėms bei daugeliui kitų žmonių pakeisti mąstymą ir įgyvendinti savo ambicijas.
Skaitytojai, kurie yra pasimetę tarp tikslų, praradę gyvenimo ugnelę, nepasitikintys savimi ir nebesuprantantys, kuria kryptimi juda gyvenimas, su knygos „Kasdienybės herojaus manifestas“ pagalba sužinos vertingų praktinių patarimų, kaip tapti energingesniems ir atskleisti savo tikrąjį talentą, kaip skleisti vidinę šviesą, atsiradusias kliūtis paversti pergalėmis ir įgyvendinti savo didžiausias svajones.
David J. Schwartz „Plataus mąstymo jėga“
Užstrigusiems ir netobulėjantiems savo profesinėje srityje, daug naudingų patarimų pažers garsus amerikiečių profesorius David J. Schwartz, konsultuojantis žmones lyderiavimo klausimais. Tačiau tai dar ne viskas – knygos „Plataus mąstymo jėga“ autorius moko kaip pasiekti asmeninio gyvenimo sėkmės, išugdant teisingą mąstymą ir atsisakant įsisenėjusių nuostatų, neleidžiančių kurti gyvenimą pagal save.
Konkretūs ir nesudėtingi autoriaus metodai ir principai padės išsiugdyti pozityvaus mąstymo jėgą, išsigydyti nuo pasiteisinimų ligos, pasipriešinti savo baimėms ir pakeisti dažnai aplankantį požiūrį, jog esi kažkam „per senas“ ar „per jaunas“.
Palikite komentarą