Knygos namuose gali pasitarnauti ne tik kaip gražiai atrodanti interjero detalė, bet ir suteikti daugybę vertingų patarimų namų ūkio priežiūrai. Ką skaityti, svajojantiems apie tvarkingai įrengtus, jaukius namus? Kaip be didelio vargo susikurti nuosavą sodą ir daržą? Nuo ko pradėti remonto darbus? Šiuos ir daugelį kitų klausimų padės atsakyti interneto knygyno patogupirkti.lt surinktos geriausios knygos apie namų, sodo ir žemės ūkio priežiūrą.
Namai – jaukumo lizdelis
Visiems žinoma tiesa, jog visur gerai, bet namuose – geriausia. Praėjęs pandeminis laikotarpis pakeitė daugelio gyvenimo ritmą ir vis dažniau tapo įprasta dirbti iš namų. Tad ypač išaugo jaukumo užtikrinimo namie svarba – kaip namus paversti ramybės buveine, kur būtų gera ne tik sugrįžti, bet ir leisti dienas?
Daiva Dmuchovska „Didžioji jaukių namų knyga“
Knygoje „Didžioji jaukių namų knyga“ autorė Daiva Dmuchovska aptaria, kaip susikurti jaukią namų aplinką, atkreipiant dėmesį į nedideles detales. Knygoje patariama, kaip išsirinkti kambarines gėles, kurios sukeltų mažiau problemų jas auginant, kaip sukomplektuoti virtuvę taip, kad viskas atsidurtų po ranka ir tektų kuo mažiau kovoti su netvarka, kaip prižiūrėti porcelianą arba pasigaminti odai ir gamtai saugų namų valiklį.
Tai trumpos ir paprastos istorijos bei praktinės žinios, kurios padės susikurti svajonių namus bei jaukius namų ritualus. Tarp gausybės praktinių patarimų, skaitytojai ras informacijos, kaip išsirinkti puodelius, iš kurių būtų malonu gerti kavą ar arbatą, kad ypatingos šių gėrimų savybės atsiskleistų kuo geriau, kiek optimalu turėti virtuvėje lėkščių ir kaip, laikantis etiketo, rekomenduojama jas serviruoti. Keli šimtai idėjų padės norintiems pasitikti pavasarį su šviežiu požiūriu į namų jaukumą.
Michelle Ogundehin „Laimė būti namuose“
Nesvarbu, ar tai būtų nuomojamas butas, ar nuosavas namas, didelis ar mažas būstas, jis gali virsti ramybės kampeliu. Michelle Ogundehin knyga „Laimė būti namuose“ atskleidžia, kad norint atsipalaiduoti ar atgauti jėgas, reikia pradėti nuo supančios aplinkos.
Išsamus praktinis vadovas išsamiai apžvelgia visas namų erdves ir pataria, kaip išsirinkti patogiausią sofą, kokiu būdu galima į tamsų butą įsileisti daugiau šviesos ir paaiškina, kodėl pietų stalas yra pats svarbiausias namų baldas. Leidinio autorė moko, kaip pasiekti laimingų namų džiaugsmą, pasitelkiant sąmoningumo, spalvų psichologijos ir gero dizaino paslaptis.
Marie Kondo „Tvarkingų namų stebuklas“
Pavasaris daugeliui asocijuojasi su „generalinės tvarkos“ laikotarpiu. Tai pats tinkamiausias metas apsivalyti visus namų kampelius ir pasitikti ilgesnes dienas šviesesniuose ir švaresniuose namuose.
Sąmoningo tvarkymosi guru vadinama Marie Kondo teigia, jog tvarkingi namai – kelias į tvarkingą gyvenimą. Japonų tvarkymosi konsultantė moko, kaip apvalyti savo namus nuo pakampėse besikaupiančių šiukšlių ir kambariuose palikti tik daiktus, kurie teiktų džiaugsmą. Anot jos, jeigu daiktas neatneša džiaugsmo, tuomet jis yra nereikalingas.
Žymioji japonė savo knygoje „Tvarkingų namų stebuklas“ aprašo, kaip įprastai nemalonią, laiką ir energiją suryjančią veiklą paversti efektyviu ir reflektyviu užsiėmimu – savotiška ugdančia meditacija. Pasak M. Kondo, tinkamai perorganizavus namų erdves ir pačiame žmoguje atsiveria daugiau laisvos vietos – tobulėjimui, įkvėpimui kurti ir būti geresniu žmogumi.
Norintiems meistrauti patiems
Vieni dėl elektros lemputės pakeitimo kviečia meistrus, o kiti kimba į kiekvieną namų ūkyje atsiradusį iššūkį savarankiškai, pasirengę viską padaryti patys. Ką reikia žinoti apie detalų savo būsto įrengimą nuo vandentiekio ir elektros įdiegimo iki grindų išklojimo, patars šios knygos:
Anatolijus Drabatiukas, Mindaugas Lubys, Renata Miliūnė „Elektriko vadovas“
Pasaulis nestovi vietoje ir naujos technologijos atsiranda kiekvieną dieną. Kasdien į rinką atkeliauja vis daugiau naujų elektroninių prietaisų, kurių konstrukciniai sprendimai nuolat keičiasi. Knyga „Elektriko vadovas“ bus naudinga tiek jau dirbantiems šioje srityje, tiek ir žmonėms, ketinantiems savo namuose įsirengti elektros instaliacijas bei modernias sistemas.
Šiame leidinyje autoriai supažindina su pagrindinėmis elektros energijoje vartojamomis sąvokomis, pateikia elektrotechnikos žymėjimų reikšmes, aptaria pagrindinius matavimo vienetus bei formules. Knygoje patariama, kaip tinkamai parinkti bei sumontuoti elektros kabelius, įrengti elektros instaliaciją, nemažai dėmesio skiriama kokybiško ir efektyvaus apšvietimo sistemoms, atsižvelgiant į moderniąsias medžiagas, tačiau nepamirštant ir tradicinių sprendimų.
Alison Jenkins „300 dažymo ir apdailos patarimų, technikų ir amato paslapčių“
Namų apdailos ir dekoravimo darbai gali būti tikras galvos skausmas naujakuriams arba besiruošiantiems remontuoti savo namus. Knygoje „300 dažymo ir apdailos patarimų, technikų ir amato paslapčių“ aprėpiami visi paviršių paruošimo klausimai – nuskutimas, šlifavimas, gruntavimas bei apdirbimas – dažymas, tapetavimas, klijavimas plytelėmis, durų ir langų įstatymas bei daug kitų svarbių temų norintiems būstą susitvarkyti savomis rankomis.
Alfredas Packevičius, Saulius Šalna „Santechniko vadovas“
Viskas nuo A iki Z apie naujausias technologijas, medžiagas ir optimalius sprendimus, taikomus šiuolaikinėje santechnikoje, taip pat šildymo, vandentiekio bei nuotekų sistemose. Leidinyje „Santechniko vadovas“ apžvelgiami inžinerinių sistemų montavimo ir eksploatavimo klausimai, pateikiama išsami informacija apie nuotekų, drenažo ir vandens šalinimo sistemas.
Lietuvių ekspertų knygoje nepraleidžiamas ir tvarumo klausimas – ypatingas dėmesys yra skiriamas ekologijos ir energetinių išteklių taupymo problemoms spręsti, moderniems pastatų šildymo būdams, patalpų temperatūros reguliavimo bei vandens tiekimo inovatyvioms valdymo sistemoms.
Sodininkauti su malonumu
Pasibaigus kalendorinei žiemai, jau pradedama laukti, kada gi atšils žemė ir akys aplink išvys daugiau žalios spalvos. Rankos nejučia siekia kauptuko, o mintys sukasi apie gėlynus ir žolynus, kuriuos šiemet reikės pasodinti. Tačiau nuo ko pradėti tiems, kuriems kapstymasis darže ar sode yra visiška naujiena?
Algirdas Amšiejus „Sodo metai“
Sodas tikram lietuviui – vienas iš svarbiausių namų ūkio akcentų. Biomedicinos mokslų daktaras, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos docentas ir medelyno praktikas Algirdas Amšiejus teigia, kad užsiauginti bent kelis sodinukus galima net tada, kai prie namo tėra tik mažas sklypelis ar gyvenant daugiabutyje, kuriame – tik balkonas su žeme vazonuose.
Knygoje „Sodo metai“ pateikiama daugybė patarimų apie sodo auginimą, skiriant dėmesį kiekvienai detalei – kokio gylio duobę reikia kasti sodinukui, koks dirvožemis yra tinkamiausias, kodėl kartais avietes verta skinti su koteliu ir kaip balkone užsiauginti obuolių.
Pasak knygos autoriaus: „Turtingas yra tas, kas užsiaugina maisto“. A. Amšiejus skatina visus, norinčius valgyti natūralų, savo rankomis užsiaugintą maistą, turėti savo sodelį. Sodas – šeimos susibūrimo, o taip pat ir meditacijos vieta – tą suprato jau senovės lietuviai. „Sodo metai“ kviečia kartu sodinti, auginti ir džiaugtis savo pastangų vaisiais.
Zigmantas Gudžinskas, Irena Burneckienė, Aurelija Malciūtė, Rita Mikaliūnaitė „Sodas, daržas, gėlynas lengvai“
Po ilgų darbo valandų ir savaičių, daugelį sodo darbai atbaido, mat tai atrodo kaip daug pastangų ir darbo reikalaujanti veikla. Leidinyje „Sodas, daržas, gėlynas lengvai“, remdamiesi profesine ir asmenine patirtimi, lietuvių autoriai pasakoja apie malonų užsiėmimą gryname ore, kuris gali atnešti daugiau džiaugsmo negu sunkaus darbo prakaito lašų.
Knygoje ekspertai dalijasi patarimais, kaip galima dirbti ir ilsėtis, kuriant jaukią aplinką sode, darže arba gėlyne. Skaitytojai yra supažindinami su dizaino tendencijomis, tradiciniais ir netradiciniais gėlynų formavimo principais, patarimais, kaip apsiginti nuo kenkėjų ekologiškomis priemonėmis, kokių augalų reikėtų vengti, nenorint pakenkti sau ar aplinkai.
Palikite komentarą