Pastaraisiais metais vis dažniau pripažįstama, kad emocinis intelektas yra ne mažiau svarbus už protinius gebėjimus. Ugdyti emocinį intelektą galima ir suaugus, tačiau tai, kokį jausmų pažinimo ir valdymo pagrindą pavyks suteikti dar vaikystėje, turės ypač didelės įtakos augančio vaiko santykiams jau dabar.
Jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad ugdyti emocinį intelektą reikalauja daug pastangų, norime šį mitą paneigti. Rekomenduojame penkias knygas, kurias skaitydami drauge su mažaisiais, supažindinsite su kylančiais jausmais, mokysite su jausmais susidraugauti ir išreikšti juos priimtinais būdais.
Kiekvienas jausmas – tai atskiras personažas, ir juos pažindami vaikai nesunkiai galės susidraugauti. Skaitydami drauge su tėvais vaikai taip pat lavins vaizduotę ir smagiai diskutuos, kokie jausmai aplankė šiandien juos ir jų draugus.
Knygoje tiksliai, šmaikščiai ir subtiliai kalbama apie jausmus: kas jie tokie ir kaip su jais susidraugauti. Patraukli knygos idėja, smagūs piešinukai padeda vaikui suprasti ir priimti savo pyktį, nerimą ar baimę, tik reikia žinoti, ką su jais daryti. O čia parašyta ir tai, ką daryti…
(Aušra Kurienė, psichologė psichoterapeutė, Paramos vaikams centro steigėja ir vadovė)
Tapukas Mopis nusprendė savaip susitvarkyti su jį užplūdusiomis emocijomis – ėmė ir visas sugrūdo į kuprinę. Ją kasdien tampėsi ant pečių, nes bijojo, kad emocijos ištrūks. Kaip manote, ar lengva ant pečių kasdien nešiotis emocijų kuprinę?
Ši istorija padės vaikams geriau suprasti, kodėl nereikia slopinti ir slėpti kylančių emocijų. Be to pakvies drauge pasikalbėti apie būdus, kaip emocijas paleisti į laisvę saugiai, nedarant žalos nei sau, nei aplinkiniams.
Drauge su linksmais vienaragiais vaikai mokysis atpažinti ir įvardyti užplūstančias emocijas, patars, kaip jas priimti ir kaip su jomis elgtis, o kiekvieno skyriaus pabaigoje aprašyti kvėpavimo pratimai parodys, kaip kaskart užvaldžius stipriems jausmams viską grąžinti į vėžes.
Knygoje yra ne tik pagrindiniai teoriniai paaiškinimai tėvams, kaip įtraukti emocinio intelekto ugdymą į kasdienę veiklą, bet ir praktinės kūrybinės užduotėlės visai šeimai.
Išsikepti sausainių su veideliais, pasigaminti kaukių, sukonstruoti emocijų žmogeliukus ar suvaidinti užplūdusius jausmus..
Knygoje pateikti praktiniai užsiėmimai ir priemonės lavina vaiko sensomotorinius įgūdžius, padeda jam suvokti pagrindines emocinių išraiškų savybes ir suvaldyti sunkiausius emocijų proveržius. Žaisdamas ir darbuodamasis rankomis, vaikas galės keistiems jaučiamiems pojūčiams suteikti formą ir prasmę – taip smagiu ir natūraliu būdu jis be vargo įvaldys emocijų pasaulį.
Knygelė aktuali ir tėvams, ir pedagogams, ieškantiems naujų idėjų ugdančiai ir vaikams patraukliai veiklai!
Pavydas, džiaugsmas, liūdesys, nusivylimas, baimė ar jaudulys… Kiekvienas iš šių jausmų taps kur kas artimesnis, jei leisimės į nuostabią pažinimo kelionę kartu su triušeliu ir jo artimaisiais.
Kiekviena iš JAUSMŲ serijos knygelių parengta taip, kad padėtų vaikams geriau suprasti savo jausmus ir ugdyti gebėjimą būti savarankiškiems.
Kalbėdamiesi su vaikais apie emocijas, mokome juos, kad normalu jausti liūdesį, pyktį ar baimę. Išmokę tinkamai priimti nemalonius jausmus, vaikai tampa atviresni įvairioms galimybėms, jaučiasi saugūs bendraudami ir yra laimingi.
Palikite komentarą