Užsisakykite iki gruodžio 23d. 15:30 val. ir atsiimkite užsakymus pirmadienį iki 16 val. - patogupirkti.lt sandėlyje Vilniuje, Kalvarijų g. 143 Daugiau  ČIA >>

Anna Burns (g.

Anna Burns knygos

Rasta: 2
Pienininkas | Anna Burns
-50% su kodu: PATOGU
6,15 
12,29 
Turime sandėlyje
Pienininkas (knyga su defektais) | Anna Burns
-10% su kodu: PATOGU
5,12 
5,69 
Turime sandėlyje
Rasta: 2

1962 m., Belfaste) – Šiaurės Airijos rašytoja, 2018-tais metais apdovanota prestižiniu „Man Booker“ prizu už romaną „Pienininkas“.

Autorės biografija kupina sudėtingų ir skaudžių momentų, kurie atsispindi rašytojos kūryboje. Ji gimė Belfaste ir užaugo darbininkų klasės katalikų rajone, septynių vaikų šeimoje. Anna Burns lankė Šv. Gemos vidurinę mokyklą, o 1987-tais metais persikėlė į Londoną mokytis rusų kalbos, tačiau dėl asmeninių priežasčių studijų nebaigė. Nuo 2014-tų gyvena Rytų Sasekse, pietinėje Anglijos pakrantėje.

Rašymas į autorės gyvenimą atėjo gana netikėtai, o užrašyti pirmąjį sakinį įkvėpė išpardavimų metu rastas gražus eskizų bloknotas. Pirmasis rašytojos romanas „No Bones“ pasakoja apie Belfaste užaugusios mergaitės bėdas. Disfunkcinė romane vaizduojama šeima simbolizuoja Šiaurės Airijos politinę situaciją. „No Bones“ 2001-ais metais laimėjo Karališkosios literatūros draugijos įteiktą Winifred Holtby atminimo premiją už geriausią regioninį metų romaną Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje.

Antrasis romanas „Little Constructions“ pasirodė 2007-tais metais. Tai tamsus, komiškas ir ironiškas pasakojimas, kurio centre – moteris iš nusikaltėlių šeimos, vykdanti atpildo misiją.

2018-tais metais Anna Burns buvo apdovanota „Man Booker“ premija už savo trečiąjį romaną „Pienininkas“. 2019-tais metais jis buvo išverstas į lietuvių kalbą, tad kviečiame įsigyti internetu ir susipažinti su išskirtiniais autorės kūrybos bruožais. Žiniasklaidos publikuojamose komisijos narių citatose dominuoja fazės „savitas balsas“, „įtraukianti proza“ bei „iššūkis tradiciniam mąstymui“.

Romanas „Pienininkas“ yra kupinas kandumo ir taiklios ironijos, tačiau kalba apie itin skaudžius dalykus: brutalumą, valdžios kišimąsi į asmenines žmogaus laisves, asmenybės žlugdymą, seksualinę prievartą. Pasitelkusi unikalias kalbines raiškos priemones, rašytoja pasakoja apie airių katalikų ir britų protestantų konfliktą Šiaurės Airijoje, kuris pražudė tūkstančius gyvybių. Daugybė detalių išduoda, kad knygoje atskleidžiami ir asmeniniai rašytojos gyvenimo momentai.

Autorė, dėl nesėkmingos operacijos, kentėjo didelius skausmus ir nebuvo tikra ar sugebės pabaigti savo romaną „Pienininkas“. Tuo metu ji skurdo ir išgyveno tik „Maisto banko“ dėka, tad 50 000 svarų sterlingų „Man Booker“ prizas tapo ne tik prestižine garbe, bet ir tikru gyvenimo gelbėtoju. Šis romanas 2019-tais metais taip pat pateko ir į Moterų grožinės literatūros apdovanojimų trumpąjį sąrašą.