✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

Alain de Botton (1969 m. gruodžio 20 d.) – šveicarų kilmės britų filosofas ir rašytojas.

Alain de Botton knygos

Rasta: 3
Emocinis ugdymas | Alain de Botton
  • Nauja knyga
  • Nemokamas pristatymas
-15% su kodu: NAUJIENA
24,67 
29,02 
Turime sandėlyje
Rasta: 3



Autoriaus kūriniuose aptariami įvairūs šiuolaikiniai dalykai ir temos, pabrėžiama filosofijos svarbą kasdieniam gyvenimui. Jo knyga „Apie meilę“ buvo parduota dviejų milijonų egzempliorių tiražu. Alain de Botton knygos tapo bestseleriais trisdešimtyje šalių.

Filosofas Londone įkūrė ir padeda vadovauti mokyklai „Gyvenimo mokykla“. Ji skirta naujai švietimo vizijai.

Alain de Botton pradėjo rašyti jaunystėje. Pirmoji jo knyga išleista, kai jam buvo dvidešimt treji. Esė rinktinėje „Apie meilę“ smulkiai analizuojamas įsimylėjimo ir išsiskyrimo procesas, autoriaus kūrybos braižui būdingas romano elementų maišymas su apmąstymais ir analize, paprastai būdinga negrožinės literatūros kūriniams. Tai knyga, kurią daugelis skaitytojų iki šiol labai mėgsta.

Su knyga „Kaip Proustas gali pakeisti jūsų gyvenimą“ Alain de Botton kūryba pasiekė ir tarptautinę auditoriją. Leidinys sulaukė ypatingos sėkmės Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur ironiškos „savipagalbos“ ir  Vakarų kanono knygų analizės mišinys sujaukė skaitytojų mintis.

Šiose knygose autorius plėtoja mintis apie draugystę, meną, pavydą, troškimus ir nepakankamumą, pasitelkia kitų mąstytojų mintis. Metodas buvo pažįstamas tokiems rašytojams kaip Seneka ir išnyko tik XIX a. vis labiau profesionalėjant mokslui.

Vėliau Alain de Botton grįžo prie lyriškesnio, asmeniškesnio rašymo stiliaus. Knygoje „In The Art of Travel“ jis nagrinėjo kelionių psichologijos temas: kaip mes įsivaizduojame vietas dar jų nematę, kaip prisimename gražius dalykus, kas su mumis vyksta, kai žiūrime į dykumas, apsistojame viešbučiuose ar vykstame į kaimą.

Knygoje „In Status Anxiety“ jis nagrinėjo visuotinį nerimą, apie kurį retai kalbama tiesiogiai: nerimą dėl to, ką apie mus galvoja kiti; dėl to, ar būsime vertinami kaip sėkmingi ar nesėkmingi, laimėtojai ar pralaimėtojai.

Leidinyje „In The Architecture of Happiness“ filosofas aptarė grožio ir bjaurumo architektūroje klausimus. Knyga „The Pleasures and Sorrows of Work“ gimė po to, kai dvejus metus keliaudamas po pasaulį su fotografu autorius stebėjo žmones jų darbo vietose ir mąstė apie svarbiausias darbo temas: kodėl mes tai darome? Kaip darbas gali būti pakenčiamesnis? Kas yra prasmingas gyvenimas?

Kviečiame į lietuvių kalbą išverstas knygas įsigyti internetu ir susipažinti su filosofo mintimis.