Užsisakykite iki gruodžio 23d. 15:30 val. ir atsiimkite užsakymus pirmadienį iki 16 val. - patogupirkti.lt sandėlyje Vilniuje, Kalvarijų g. 143 Daugiau  ČIA >>

Agnė Narušytė (g. 1970 m. birželio 27 d.) – menotyrininkė, muziejininkė, knygų autorė.

Agnė Narušytė knygos

Rasta: 11
Lietuvos menininkės. Vizualiųjų menų kūrėjos nuo XX a. pradžios iki šių dienų | Agnė Narušytė
  • Nemokamas pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
23,12 
25,69 
Turime sandėlyje
Fotografija: tarpininkės vaidmenys kultūroje | Agnė Narušytė
-10% su kodu: PATOGU
12,59 
13,99 
Turime sandėlyje
Lietuvos fotografija: 1990-2010 (knyga su defektais) | Agnė Narušytė
-10% su kodu: PATOGU
2,69 
2,99 
Turime sandėlyje
Rasta: 11

Ji menotyrą studijavo Vytauto Didžiojo universitete, vėliau Centriniame Europos universitete Prahoje baigė dailės ir architektūros istorijos ir filosofijos magistro studijas. Niukaslio universitete mokėsi kino teorijos, studijų metais dirbo Techninės estetikos institute, vėliau Lietuvos dailės muziejuje.

Agnė Narušytė veda paskaitas Lietuvos dailės akademijoje, dėstė Edinburgo Napier universitete, redagavo kultūrinį leidinį „7 meno dienos“, dirbo Lietuvos televizijoje kultūros laidų redaktore. Menotyrininkė surengė ir kuravo daugybę įvairių parodų, sudarė fotografijos ir šiuolaikinio meno parodų katalogų.

2019-ais metais Agnė Narušytė buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Autorės bibliografiją sudaro kelios monografijos ir kiti leidiniai apie meną. Vienas žinomiausių jos darbų – monografija „Nuobodulio estetika Lietuvos fotografijoje“. Šioje knygoje nuobodulys  nagrinėjamas kaip estetinė priemonė, galintii paaiškinti dvidešimto amžiaus antrosios pusės meno tendenciją vaizduoti eilinius daiktus bei vengti prasmės. Šioje monografijoje Agnė Narušytė nuobodulį mene pateikia kaip paradoksą, nes paprastai menas padeda nuo jo pabėgti.

Agnės Narušytės sudarytoje knygoje „Menas kaip socialinis diskursas“ publikuojami straipsniai, nagrinėjantys socialinį, istorinį, ideologinį ir tarpasmeninį meno kontekstą. Leidinys sudomins meno sričių studentus.

Monografijoje „Camera obscura. Lietuvos fotografijos istorija“ menotyrininkė išsamiai pristato Lietuvos fotografijos istoriją 1839–1945 metais. Aprašyme teigiama, kad leidinys ne tik pateikia išvadas, bet ir kelia klausimų, kviečiančių diskutuoti kitus tyrinėtojus.  

Avangardiniu metu besidomintiems skaitytojams vertinga bus knyga „Post Ars partitūra“. Agnė Naruštyė yra šios rinktinės sudarytoja. Dar vienas jos parengtas kūrinys – „Fotografija: tarpininkės vaidmenys kultūroje“. Leidinyje nagrinėjami įvairūs su fotografija ir jos vertinimu susiję niuansai bei probleminiai aspektai.  

Viena naujausių autorės knygų – „Chronometrai. Įsivaizduoti laiką, arba chronopolitika, heterochronija ir greitėjančio pasaulio patirtys Lietuvos mene“.

Agnė Narušytė sudaro ir pati rengia knygas, rašo straipsnius kultūriniams leidiniams, dėsto meno studentams. Šios asmenybės indėlis į menotyrą ir kultūrą nekelia abejonių, o gvildenamos temos visada įdomios ir kviečiančios diskutuoti. Visus, kuriems įdomi fotografija, kūryba ir menas apskritai kviečiame pasidomėti autorės knygomis ir jas įsigyti internetu.